بازاریابی قطره ای یا Drip Marketing یکی از انواع روش‌های بازاریابی است که به کمک آن می‌توانید ذره ذره جایگاه خود را در بین مخاطب‌ها محکم‌تر کرده و آگاهی از برند خود را افزایش دهید.

در ادامه قصد داریم به طور مفصل در مورد بازاریابی قطره ای یا چکه‌ای با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید اگر به دنبال راهی مطمئن برای افزایش فروشتان هستید.

بازاریابی قطره ای (Drip Marketing) چیست؟

بازاریابی قطره ای که می‌تواند از طریق ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، کارت پستال و … صورت پذیرد، اطلاعات مربوط به کسب و کار به شکلی پیوسته در اختیار مخاطب‌ها قرار می‌دهد. از طریق بازاریابی قطره ای و به کمک ابزارهای ممکن می‌توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید و لیدها و مشتری‌های باالقوه خود را افزایش دهید.

اصطلاح قطره ای از کشاورزی گرفته شده است. در کشاورزی روشی به اسم قطره ای یا چکه‌ای برای آبیاری زمین و محصولات وجود دارد که در این روش آب به شکل کم کم اما پیوسته به ریشه گیاه رسانده می‌شود. به این صورت ریشه گیاه غرق در آب نمی‌شود و در عین حال همواره آب دارد.

در دریپ مارکتینگ هم همچون آبیاری قطره ای مخاطب‌ها اطلاعاتی را که برایشان مفید است به شکل یکباره نه، بلکه به شکلی پیوسته دریافت می‌کنند. به کمک این روش ذهن مخاطب ذره ذره آماده و مهیای انتخاب و خرید از برند شما می‌شود. برای مثال زمانی که قصد دارید تا محصول یا خدمت جدیدی را وارد بازار کنید، می‌توانید با اقدامی همچون ارسال بروشور در اول هر فصل، مشتری‌های خود را با محصولات جدید آشنا سازید تا مخاطب‌ها را تشویق به خرید دوباره از برند خود کنید.

تجربه نشان داده است چنین رویکردی در بازاریابی ارتباط و درگیری مشتری‌ها را با برند به شدت افزایش می‌دهد و تأثیر زیادی بر روی میزان فروش بیشتر دارد.

بازاریابی قطره ای یا چکه‌ای باعث ماندگاری هر چه بیشتر برند شما در ذهن مخاطب می‌گردد. ارتباط مدام و کم کم شما با مخاطب به او فرصتی برای فراموش کردن شما نمی‌دهد و در عین حال مزاحمتی هم برای او ایجاد نمی‌کند.

چرا دریپ مارکتینگ از اهمیت برخوردار است؟

عدم استفاده از این روش بازاریابی در کنار دیگر انواع روش‌های بازاریابی باعث خواهد شد که مخاطب‌ها با گذر زمان شما را به فراموشی بسپارند. زمانی که فراموش شوید، مخاطب‌ها به سراغ رقیب‌هایتان می‌روند و مشتری‌های خود را از دست می‌دهید. به طور کلی چهار دلیل اصلی می‌توان برای اثبات اهمیت دریپ مارکتینگ یا بازاریابی قطره ای برشمرد:

  • ماندگاری در ذهن مخاطب
  • ایجاد ارتباطی مؤثر و مطمئن با مخاطب
  • تشویق و ترغیب مخاطب‌ها
  • افزایش نرخ تبدیل

آشنایی با انواع کمپین‌های دریپ مارکتینگ

بازاریابی قطره ای ابزاری قدرتمند و کارآمد برای افزایش فروش است ولی لازم است برای کارآمد بودن این نوع از مارکتینگ به شکلی خلاق عمل کنید تا نتیجه دلخواه را کسب کنید. در غیر اینصورت ممکن است دریپ مارکتینگ بهبودی در کسب و کار و برند شما ایجاد نکند. در ادامه با معرفی انواع کمپین‌های بازاریابی قطره ای کمک خواهیم کرد که خلاق‌تر و مؤثرتر عمل کنید:

  • اصلی  (Top of Mind)

در این کمپین هدف تعامل با مشتری‌هایی است که آماده خرید نیستند. در کمپین بازاریابی قطره ای اصلی مشتری‌های بالقوه را درگیر خود می‌کنید و نمی‌گذارید شما را از یاد ببرند. مدت زمان اجرای این کمپین زیاد است و در این زمان به ارزش‌هایی پرداخته می‌شود که برای مخاطب‌ها مهم و ضروری است.

  • دانشی  (Educational)

در این کمپین اطلاعاتی مفید در رابطه با محصول یا خدمت در اختیار مشتری‌های باالقوه قرار می‌گیرد.

  • تعامل مجدد  (Re-engagement)

همیشه اینگونه نیست که همه‌ی مخاطب‌ها مشتری شما شوند و کمپین شما بازخورد صد در صدی داشته باشد. در هر کمپین تعدادی از مشتری‌های باالقوه غیر فعال می‌شوند. دریپ مارکتینگ برای تعامل مجدد و جذب این دسته از افراد مفید است. در واقع در این نوع کمپین هدف برگرداندن این مخاطب‌ها به دایره‌ی مشتری‌ها است.

  • رقابتی

هدف از این کمپین ایجاد تفاوتی بین محصول یا برند شما با دیگر رقبا است. در دریپ مارکتینگ رقابتی علاوه بر تأکید بر روی مزایای محصول یا خدمت باید در مورد معایبی که عدم استفاده ازآن به همراه می‌آورد هم به مخاطب گوشزد کرد. ضمن اینکه باید نیازها و الویت‌های مختلف در این کمپین مورد توجه قرار بگیرد.

  • ترفیعی

بعضی از مخاطب‌ها در مرحله قیف فروش دچار تردید شده و از خرید منصرف می‌شوند. بر اساس بازاریابی قطره ای ترفیعی در این مرحله باید ارزش افزوده، امکانی خاص یا … را با توجه به نیاز هر فرد به او ارائه کرد تا به این شکل تردید او از بین رفته و خرید خود را انجام دهد.

  • آموزشی (Training)

در کمپین آموزشی قرار است با ارسال ایمیل‌ها مخاطب‌ها را تشویق کنید تا در دوره‌های آموزشی شما شرکت کنند. این دوره‌ها منابع ارزشمندی را جهت بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ برند به همراه می‌آورد.

به کمک این شش تکنیک می‌توانید کمپین بازاریابی قطره ای موفقی را اجرا کرده و به ثمر برسانید. همواره به یاد داشته باشید که پیش از شروع هر کمپینی هدف و مسیر خود را مشخص سازید و سپس تمرکز خود را بر روی تولید محتوایی بگذارید که شما را در مسیر مربوطه هدایت کرده و به هدفتان برساند.

هر چند قانون خاصی در زمان‌بندی این کمپین وجود ندارد ولی باید متناسب با دریپ مارکتینگی که در پیش گرفته‌اید برنامه‌ای دقیق و زمان‌بندی منظم داشته باشید. پیوسته در حال ارزیابی و بهبود استراتژی‌ها و کمپین خود باشید. به این شکل می‌توانید بهترین نتایج ممکن را از دریپ مارکتینگ کسب کنید.

بازاریابی قطره ای برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

دریپ مارکتینگ هم برای کسب و کارها و شرکت‌های برزگ کاربرد دارد هم برای کسب و کارهای کوچک. اما به طور کل جدای از کوچک یا بزرگ بودن شرکت، بازاریابی قطره ای برای سازمان‌هایی مفید و مناسب است که ارتباط مستقیمی با مصرف‌کننده‌های خود دارند.

بازاریابی قطره ای برای هر برندی که هدفش ماندگاری در ذهن مخاطب است کارآمد است. این موضوع به ویژه برای کسب و کارهایی که جزء نیازهای روزانه مشتری‌ها نیستند همچون بنگاه‌های مسکن، ماشین و بیمه بسیار اهمیت دارد.

بازاریابی قطره ای را می‌توان راهی مطمئن و قطعی برای حفظ ارتباط با مخاطب‌ها و ماندگاری در ذهن آن‌ها دانست. اگر به دنبال افزایش مشتری‌ها و فروش خود هستید، حتماً این بازاریابی را در استراتژی‌های رشد و موفقیت کسب و کار خود قرار دهید.