هر کسب و کاری کوچک یا بزرگ مهمترین هدفش برندسازی در جامعه است. اینجاست که مفهوم آگاهی از یک برند اهمیت پیدا می‌کند. آگاهی از برند به این معناست که مشتریان تا چه میزان یک برند را می‌شناسند و می‌توانند آن را به خاطر بیاورند. این شناخت برند تا حدی اهمیت دارد که می‌تواند یک نقشه راه برای مدیریت برند، ساماندهی تبلیغات کسب و کار، پیاده کننده استراتژی و البته مشخص کننده رفتار مشتریان باشد.

آگاهی و شناخت یک برند پیش نیاز اساسی خرید مشتریان است. به عبارتی مشتریان با شناخت کیفیت برند اطمینان پیدا می‌کنند که می‌توانند نیاز خود را به کمک آن برطرف کنند. در این راستا نیازی به طراحی یک عنوان تجاری خاص نیست بلکه کافیست کاری کنید تا مشتریان ویژگی‌های مختلف برندتان را در یاد داشته باشند.

اجرای کمپین‌های شناخت برند

با توجه به اهمیت بالایی که مفهوم آگاهی از برند در موفقیت و توسعه کسب و کار دارد، بایستی نکات مهمی را در راستای اجرای کمپین آن بدانید. قبل از برنامه ریزی و اجرای کمپین ابتدا بایستی اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را مشخص کنید. به این ترتیب می‌توانید محتوای لازم، کانال ارتباطی و البته مخاطبان هدف خود را تعیین کنید. این اطلاعات شما را قادر خواهد کرد تا عملکرد کمپین و میزان شناخت برندتان را به خوبی تحلیل و بررسی کنید. با این حال موضوع صحبت ما در این مقاله، معرفی اهداف کمیپن شناخت برند است که اطلاع از آن می‌تواند کمک به سزایی به رشد کسب و کارتان نماید.

اهداف کمپین آگاهی از برند

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم نهایت هدف هر کسب و کاری برندسازی و جلب اعتماد مشتریان است.به این ترتیب میزان فروش محصولات در دراز مدت افزایش یافته و کم کم رقبا را کنار خواهید زد. در ادامه به معرفی اهداف کمپین آگاهی از برند خواهیم پرداخت که شاید برایتان جالب توجه باشد.

بالا بردن ترافیک ورودی سایت

شاید مهمترین هدف راه اندازی کمپین‌های آگاهی از یک برند بالا بردن آمار ترافیک ورودی سایت باشد. با کمک این روش مثلاً راه اندازی کمپین تبلیغات نیتیو، شما می‌توانید مخاطبان هدف را شناسایی کرده و در ادامه را به بخش‌های سایت مانند صفحه اصلی، بلاگ، صفحه خدمات یا محصولات و … هدایت کرده و به این ترتیب امتیاز سایت شما بالا خواهد رفت.

این درحالی است که اگر مردم از برند شما آگاهی نداشته باشند یا راهی برای اطلاع از کالا یا خدمات شما نداشته باشند، این مهم محقق نمی‌شود. از این جهت است که مفهوم آگاهی از برند اهمیت زیادی دارد.

تبلیغات هدفمند کالا و خدمات

این امکان وجود دارد که کارشناسان فروش، اهمیت کمپین‌های شناخت برند را کتمان کنند. اما شما باید تأثیرات فوق العاده این کمپین‌ها را در تبلیغات و فروش دائماً به آنها یاد آور شوید. مردم با کمک این کمپین‌ها هست که برند شما را می‌شناسند و به آن اعتماد می‌کنند. کافیست با انتخاب یک محتوای با کیفیت و جذاب، انتخاب کانال های تبلیغاتی مناسب، تدوین استراتژی اصولی و دقیق خدمات و محصولات خود را به مخاطبان معرفی و در ذهن آنها ماندگار شوید.

افزایش اعتبار برند و اعتمادسازی

این روزها شما می‌توانید از انواع مختلف شبکه‌های اجتماعی برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید. شبکه‌های اجتماعی مختلف به ویژه اینستاگرام با سرعت بالای تبادل اطلاعات و نظرات کاربران، بستر مناسبی برای اجرای کمپین‌های آگاهی از برند و اعتمادسازی است.

در این کمپین‌ها می‌توانید با به اشتراک گذاری اطلاعات و اخبار مثبت، فعالیت‌های شرکت، نظرات مثبت مشتریان، اطلاع رسانی مستمر به مشتریان و … برای افزایش اعتبار برند و اعتماد سازی استفاده کنید. به این شکل تصویر مثبتی در برند و محصولات شما در ذهن مخاطبان نقش می‌بندد.

به دست گرفتن رهبری بازار

برای به دست گرفتن رهبری بازار، شناساندن برندتان به مردم قدم اصلی است. به این منظور نیاز به انجام کارهای سخت نیست؛ کافیست اهداف آسان اما طولانی مدت را در دستور کار قرار دهید.

در این راستا نام برندتان را به عنوان یک مرجع برای کسب اطلاعات، نظرات و راه حل مشکلات مشتریان به مردم معرفی نمایید. به این ترتیب حتی افرادی که برندتان را نمی‌شناسند، به هنگام جستجوی اطلاعات و حل مشکلات خود با برند شما مواجه خواهد شد. به مرور زمان شما از رقبا پیشی گرفته و در نهایت موفق به گرفتن رهبری بازار خواهید شد.

بالا بردن آمار خرید و تعداد لیدها یا سرنخ ها

برای دستیابی به اهداف مهم بازاریابی عملکردی، آگاهی از برندتان اهمیت اساسی دارد. درواقع برای هدایت کاربران برای انجام یک اقدام خاص مثل خرید یک کالا، دانلود یک جزوه آموزشی، ثبت نام و … می‌توانید از کمپین شناخت برند استفاده کنید.

این نکته را در ذهن داشته باشید که این کمپین‌های آگاهی از برند کاربردهای درازمدت دارند؛ به عبارت دیگر همواره فرصتی برای بهینه‌سازی و ارتقای این کمپین‌ها جهت جذب مشتریان در آینده و هدایت آنها به سمت قسمت‌های پایینی قیف بازاریابی وجود دارد. منظور از هدایت مشتریان به قسمت‌های پایینی قیف بازاریابی، خرید و بازگشت مجدد آنها به برند شما است.