همه ساله کسب و کارهای کوچک و جدید وارد بازار کار می شوند. این شرکت ها به طور معمول بودجه بازاریابی محدودی داشته و تلاش می کنند تا به مرور بودجه بازاریابی خود را به حداکثر برسانند. این در حالی است که شرکت های بزرگتر در همین زمان تلاش می کنند تا توجه حداکثری مخاطبان هدف را به وسیله استراتژی بازاریابی به خود جلب کنند و به طور جدی تر با رقبای خود به رقابت بپردازند. سوالی که برای بسیاری از مدیران کسب و کارهای خرد پیش می آید این است که چطور می توان در بازار رقابتی با بودجه محدود به رقابت پرداخت؟

در ابتدای این مقاله بهتر است به طور کامل توضیح دهیم که هیچ استراتژی بازاریابی منحصر به فردی برای تضمین رشد کسب و کارهای کوچک تا به حال کشف نشده است، اما می توان با استفاده از برخی تاکتیک های بازاریابی با بودجه کم نیز به موفقیت رسید و بازگشت سرمایه را تجربه کرد. در ادامه با ما در ترافیک مدیا همراه باشید تا با ارائه این راهکارها به شما کمک کنیم تا بتوانید با صرف کمترین هزینه ها در مدت زمان کمی به نتایج مطلوبی دست یابید.

بهینه ‌سازی موتورهای جستجو (SEO)

در حال حاضر بسیاری از کاربران اینترنتی برای رفع نیازهای خود در بخش های مختلف از موتورهای جست و جو و سرچ های اینترنتی استفاده می کنند. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی در حال حاضر با سرمایه گذاری مناسب بر روی سئو سایت خود توانسته اند به خوبی سهم مناسبی از بازار را با استفاده از این استراتژی بازاریابی از آن خود کنند. شما نیز می توانید به خوبی بر روی سئو سایت خود کار کرده و مشتریان بلقوه ای که با جست و جوهای اینترنتی به دنبال کسب و کار شما می گردند یا یافته و محصولات و خدمات خود را به آنها عرضه کنید.

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا امروزه حرف اول را در عرصه تولید محتوا می زند. شما می توانید با تمرکز بر روی این مبحث نسبت به تولید و انتشار محتواهایی که قابلیت بازاریابی و تبدیل مشتری را داشته باشند به خوبی در فرایند جذب مشتری موفق عمل کرده و با کمترین هزینه ها، بیشترین میزان درامد را کسب کنید.

توجه داشته باشید که بازاریابی محتوا امری است که هزینه بسیار کمی را در برابر سایر روش های بازاریابی برای کسب و کارها در بر دارد، اما در طولانی مدت به خوبی جواب داده و سود آوری قابل توجهی برای شما خواهد داشت.

بهره بردن از روش های سئو و بازاریابی محتوا در کنار هم علاوه بر بحث درامد زایی که برای شما خواهد داشت موجبات امتیازات را نیز فراهم می آورد.

  • ایجاد اعتماد در مخاطبان
  • جا انداختن هویت تجاری با نامی مثبت
  • گسترش روابط قدرتمند با مخاطبان و مشتریان

تبلیغات گوگل (Google Ads)

یکی از جمله پر هزینه ترین و در عین حال زود بازده ترین روش های بازاریابی اینترنتی به شمار می رود. در صورتی که مایلید تا در کمترین زمان از کسب و کار خود به درامد برسید، پیشنهاد می کنیم که از تبلیغات گوگل برای رسیدن به این مقصد استفاده کنید.

شما با استفاده از تبلیغات گوگل این امکان را خواهید داشت تا خود را به صدر نتایج سرچ حوزه کاری خود برسانید و از روز اولی که سایت خود را راه اندازی کردید به درامد برسید.

برای این منظور کافی است تا با مجموعه هایی که خدمات گوگل ادورز را انجام میدهند همکاری کرده و بودجه خود را شارژ کنید تا به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغات شما انجام شد از بودجه شما مبلغی کسر شود.

تبلیغات فیسبوک

یکی از روش های بازاریابی بین المللی استفاده از تبلیغات فیسبوک است. طبق آخرین گزارش منتشر شده توسط فیسبوک، بیش از 2 میلیون کسب و کار کوچک و متوسط از تبلیغات این بستر اجتماعی استفاده می کنند، در سطح وب تبلیغات فیسبوک یکی از موثرترین و کم هزینه ترین روش های بازاریابی است که می تواند محصول و خدمات شما را به راحتی به مشتریان شما معرفی نماید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که برای استفاده از خدمات تبلیغات فیسبوک علاوه بر موضوع فیلترینگ، با محدودیت های مختلفی که متخص ایرانیان ایجاد شده است نیز رو به رو خواهید شد و به طور کلی مشکلات بسیاری در این زمینه را پیش رو خواهید داشت.

تبلیغات فیسبوک
تبلیغات در فیسبوک

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی را می توان یکی از قدرتمند ترین روش های بازاریابی دانست، به حدی که در حال حاضر هر برند مطرحی را که مشاهده می کنید به طور حرفه ای بر روی شبکه های اجتماعی خود به خصوص اینستاگرامش به خوبی کار می کند و همین امر به تنهایی بر روی برند سازی و فروش محصولات به صورت مستقیم و غیر مستقیم تاثیر گذار است.

سوشال مدیا
تبلیغات در شبکه های اجتماعی

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی سالهاست که به عنوان یک استراتژی بازاریابی مورد استفاده قرار میگیرد. شما می توانید با دریافت یک سر نخ مهم مانند ایمیل از مخاطبین سایتتان به دفعات با ارسال ایمیل های تبلیغاتی مختلف خود را به آنها یاداوری نموده و با ارسال ایمیل های تبلیغاتی محصولات و خدمات خود را به آنها ارائه نمایید.

دریافت هر گونه اطلاعات شامل ایمیل و شماره تماس باعث می شود تا در ادامه راحت تر با کاربران ارتباط برقرار کرده و بتوانید کالا و خدمات خود را به آنها عرضه کنید.

ایمیل مارکتینگ
اهمیت ایمیل مارکتینگ

بودجه کم دلیلی بر عدم پیشرفت و توسعه نیست

از در شروع مسیر کسب و کار خود هستید و بودجه کمی برای بازاریابی دارید نا امید نشوید، زیر بودجه کم دلیلی بر شکست در کسب و کار و نگرفتن نتیجه نخواهد بود. شما می توانید با سرمایه گذاری مناسب بر روی هر یک از بخش هایی که در بالاتر به آنها اشاره کردیم رفته رفته پیشرفت کرده و با توسعه کسب و کار خود، بودجه تبلیغاتی خود را افزایش دهید.