استراتژی شروع کسب و کارهای اینترنتی با توجه به اثرگذاری بالای این حوزه بر مشتریان اهمیت زیادی دارد. درواقع برای اینکه کسب و کارتان رشد کند و در جامعه برندسازی کنید نباید از انواع پلتفورم‌های آنلاین غافل شوید.

ورود به دنیای آنلاین تنها با طراحی سایت و اپلیکیشن‌های موبایل ضامن موفقیت شما نخواهد بود. در اصل بایستی تمامی برنامه‌ریزی‌ها، اقدامات و اهداف شما در راستای استراتژی‌های قدرتمندی باشد که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

اهمیت تدوین استراتژی شروع کسب و کارهای اینترنتی

شروع هر کسب و کاری کوچک یا بزرگ در هر حوزه ای نیاز به استراتژی و نقشه راه دارد. این استراتژی بایستی به طور دقیق و هدفمند طراحی شده باشد. کسب و کارها با توجه به حوزه فعالیتشان بودجه‌ای را اختصاص می‌دهند و با نگاه بلند مدت و دقیق طبق برنامه عمل می‌کنند. حال این سؤال مطرح می‌شود که تدوین استراتژی دقیق برای ورود به کسب و کارهای آنلاین چه اهمیتی دارد؟ پاسخ این سؤال در سه دسته اصلی مطرح می‌شود که عبارتند از:

زمان

برای شروع هر کسب و کاری نیاز به استراتژی دارید که شاید مهمترین عنصر آن زمان است. درواقع شما با تدوین یک استراتژی دقیق می‌توانید از زمان خود به به بهترین شکل استفاده کنید.

هزینه

کسب و کارها برای شروع در کنار صرف زمان و انرژی نیاز به هزینه دارند. برخی کسب و کارها با توجه به اهداف بلند مدت نیاز به هزینه بیشتری دارند و برخی دیگر ممکن است هزینه کمتری نیاز داشته باشند. استراتژی ورود به کسب و کارهای اینترنتی مشخص می‌کند که شما به میزان هزینه برای دستیابی به موفقیت نیاز دارید.

آینده کاری

کسب و کار شما هرچقدر که در ادامه مسیر موفق شود بروی آینده کاری و شخصی شما تأثیر فوق العاده‌ای خواهد داشت. اینکه بتوانید استراتژی دقیق و درستی را طراحی و اجرا کنید تا حدود زیادی آینده کاری و شخصی شما را تضمین می‌کند.

نمونه‌هایی از استراتژی شروع کسب و کارهای آنلاین

برای شروع یک کسب و کار اینترنتی به دلیل رقابت گسترده در هر حوزه باید هوشمندانه عمل کنید و طبق استراتژی عمل کنید. در ادامه سه استراتژی موفق را معرفی خواهیم کرد که برای شروع کار مرجع مناسبی خواند بود:

نیچ مارکت یا یافتن گوشه بازار

برای شروع کسب و کارهای اینترنتی افراد معمولاً با چالش‌های زیادی مثل تأمین بودجه، منابع انسانی ماهر و کارآمد، سازو کارهای ارتباطی و … مواجه هستند. در کتاب طراحی کسب و کارهای کوچک آقای آلن دیب می‌گوید که به جای اینکه ماهی کوچکی در دریای بزرگی باشید سعی کنید ماهی بزرگی در دریای کوچک خودتان باشید. مفهوم این جمله همان استراتژی نیچ مارکت است.

درواقع به جای اینکه یک کسب و کاری داشته باشید که شامل همه حوزه‌ها می‌شود، مثل فروش همه چیز، تنها روی یک حوزه یا فروش محصولی خاص تمرکز کنید. روی نقطه خاصی از بازار تمرکز کنید که به آن بازار گوشه یا نیچ گفته می‌شود.

از این رو بهتر است روی بخش خاصی از بازار تمرکز کنید و در ادامه برای ورود به بخش‌های دیگر برنامه ریزی کنید. برای مثال اگر می‌خواهید یک فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی داشته باشید، برای شروع ابتدا روی فروش عطر و ادکلن تمرکز کنید. به این ترتیب تأمین بودجه و فروش راحت‌تر خواهد بود.

به کارگیری مارکت پلیس‌ها

استفاده از مارکت پلیس‌ها به جای راه اندازی مستقیم یک کسب و کار، استراتژی دیگری برای شروع است. یعنی ابتدا از مارکت پلیس‌های آنلاین استفاده کنیم و بعد به فکر راه اندازی کسب و کار خودمان باشیم. حال مارکت پلیس چیست؟

مارکت پلیس یک پلتفورم آموزشی یا فروشگاه آنلاینی است که هر فرد یا شرکتی می‌تواند در آن محصولات خود را بفروشد. برای مثال دیجی کالا یک مارکت پلیس است که به فروشندگانی که تایید شده‌اند امکان فروش کالا یا خدماتشان را می‌دهد.

با این استراتژی شما هزینه‌ای برای شروع کسب و کار اینترنتی خود مثل خرید هاست، دامنه و … پرداخت نمی‌کنید. به علاوه هزینه بازاریابی شما کاهش یافته و سریع تر به فروش دست پیدا خواهید کرد.

به کارگیری استراتژی رقبای کسب و کار

برندها و کسب و کارهای موفق در هر عرصه‌ای، در طول زمان انواع استراتژی ها را به کار بسته‌اند و با سالها آزمون و خطا به این درجه از موفقیت رسیده‌اند. از این رو شما می‌توانید از برخی استراتژی‌های آنها الگوبرداری کنید. با این حال بایستی احتیاط لازم را در این زمینه به خرج دهید.

برای مثال شما نمی‌توانید کسب و کار کوچک خود را از همان ابتدا با دیجی کالا مقایسه کنید زیرا شما منابع کافی برای رقابت با آن را ندارید.

سخن آخر

در این مقاله در مورد اهمیت استراتژی شروع کسب و کارهای اینترنتی و سه نمونه از آن صحبت کردیم که می‌توانند مراجع خوبی برای شروع راه باشند.

بررسی دقیق وضعیت بازار، اهداف دقیق و مشخص قبل از شروع کار، کسب توانایی و مهارت‌های بیشتر، انتخاب تیمی حرفه‌ای و مجرب، مشخص کردن منابع مالی مورد نیاز و البته تحلیل و بررسی رقبا همه از نکاتی هستند که پیش از تدوین استراتژی و پیاده سازی آن باید مدنظر داشته باشید.