تبلیغ نویسی اگر با مهارت و البته چاشنی خلاقیت همراه باشد، می‌تواند با ایجاد یک ذهنیت مثبت، فروش و بازاریابی برندتان را به بهترین شکل ممکن پیش ببرد. با این حال چند اشتباه می‌تواند همه زمان و انرژی و هزینه‌های که برای تولید محتوا و تبلیغات صرف کرده‌اید را به باد بدهد. درواقع اگر در این حوزه مهارت نداشته باشید و نتوانید به خوبی در مشتریان نیاز ایجاد کنید، گامی در جهت برندسازی و معرفی برندتان بر نمی‌دارید. در این مقاله 5 اشتباه رایج در تبلیغ نویسی را شرح خواهیم داد که بسیاری از ما خواسته یا ناخواسته مرتکب می‌شویم.

اطلاعات خیلی تحصصی در تبلیغات خود بکار می برید

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از صاحبان کسب و کار در تبلیغ نویسی مرتکب می‌شوند این است که در حد دانسته‌های مخاطبان نمی‌نویسند. درواقع آنها اطلاعاتی زیادی در مورد محصولشان دارند و فکر می‌کنند که مخاطبانشان هم در همان حد می‌دانند. درواقع کافیست اطلاعات ساده و لازم برای مشتریان را در تبلیغ نویسی بکار ببرید. برای مثال اگر کارتان در حوزه مبلمان است و در تبلیغ خود بنویسید این مبل با فوم سرد ساخته شده است، بسیاری از مخاطبان با این ماده آشنایی ندارند و نیازی هم نیست که در تبلیغ محصول شما آن را بخوانند. پس نیازی نیست اطلاعات تخصصی در تبلیغ نویسی خود بکار ببرید.

کاربردها و ویژگی‌های محصول خود را معرفی نمی‌کنید

یک محصول از یک بسته شکلات گرفته تا مبل و صندلی ویژگی‌های خاصی دارد که شاید در نگاه اول به ذهن مخاطب خطور نکند. از این جهت برای اینکه مخاطب بیشتر با محصول شما آشنا شود، بایستی به عنوان تبلیغ نویس کارایی‌ها و ویژگی‌های آن را به صورت خلاصه اما جامع و کامل بیان کنید. به این ترتیب می‌توانید بهتر در مخاطبان احساس نیاز ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید:  چطور می‌توانم صفحه اینستاگرام خود را مدیریت کنم؟

5 اشتباه رایج در تبلیغ نویسی

تنها روی نتیجه اصلی تمرکز می‌کنید

اینکه در تبلیغ نویسی فقط روی نتیجه و کارایی اصلی محصولتان تمرکز کنید و سعی کنید با مانور دادن روی این مسئله در مخاطبان نیاز ایجاد کنید، یک اشتباه رایج در تبلیغ نویسی است. برای مثال کارایی اصلی ساعت نشان دادن زمان است اما افراد تنها به این دلیل آن ساعت را نمی‌خرد؛ درواقع چندین دلیل مختلف مثل ظاهر شیک و آراسته آن می‌تواند مشتریان را به خود جذب کند. بسیاری از افراد فقط به خاطر عملکرد یک محصول آن را خریداری نمی‌کنند و دلایل احساسی زیادی پشت تصمیمات آنها وجود دارد. بنابراین سعی کنید در تبلیغ نویسی احساسات مشتریان را تحت تأثیر قرار دهید نه اینکه فقط از نتیجه و کارایی حرف بزنید.

محدودیت ایجاد نمی‌کنید

همه انسان‎ها به صورت ذاتی در انجام کارها تعلل می‌کنند. اگر محصولی برای افراد به اندازه کافی جذاب نباشد و در ایجاد احساس نیاز در آنها عملکرد خوبی نداشته باشد، مطمئن باشید که در فرصت اول آن را نمی‌خرند. آنقدر تعلل می‌کنند و خرید و را به تعویق می‌اندازند که کم کم آن را فراموش می‌کنند و اصلاً خریدی انجام نمی‌دهند. یک راه حل برای این مسئله این است که با ترفندهای تبلیغ نویسی محدودیت ایجاد کنید.

برای مثال در تبلیغات خود بنویسید که که اگر تا فلان روز خرید انجام دهند، تخفیف می‌گیرند یا اگر جزو 20 خریدار اول باشند مزایایی دریافت خواهند کرد و هر ایده دیگری که بتواند محدودیت زمانی برای مخاطبان ابجاد کند. با ایجاد محدودیت می‌توانید افراد را ترغیب کنید تا زودتر خرید کنند و آن را پشت گوش نیاندازند.

بیشتر بخوانید:  حمله سئوی منفی به چه معناست؟

اشتباهات رایج در تبلیغ نویسی

در مشتری نیاز ایجاد نمی‌کنید و دلیلی برای خرید به مشتری ارائه نمی‌کنید

هدف اصلی از ایده پردازی تبلیغات ایجاد احساس نیاز در مخاطبانتان است؛ حتی اگر آنها احتیاجی هم به محصول شما نداشته باشد، شما می‌توانید با برانگیختن احساساتشان آنها را به خرید کردن ترغیب کنید.

اینکه در نوشتن متن تبلیغات خود فقط از محصول تعریف و تمجید کنید و از کیفیت و ویژگی‌های مثبت آن صحبت کنید، کمکی که به فروش نمی‌کند به کنار، ممکن است حتی تأثیرات منفی روی آن بگذارد. چرا که با این تعاریف و توضیحات درواقع دلیلی برای خرید در مشتریان ایجاد نمی‌کنید.

در پروسه تبلیغ نویسی آوردن یک دلیل منطقی برای خرید نکته بسیار مهم و کلیدی است. اگر توضیحات و دلایل منطقی و قانع‌کننده‌ کافی برای خرید محصولتان را دارید، حتماً آن را در تبلیغ خود بیان کنید. درواقع مخاطبان خود را قانع کنید که چرا باید مشتریان محصولات شما را بخرند و چه وجه تمایزی میان شما و رقیبانتان وجود دارد که برای مشتراین حائز اهمیت است. در غیر اینصورت به نفع رقیبان کار خواهید کرد و به دست خودتان آنها را به سراغ رقیبان خواهید فرستاد.

در این مقاله 5 اشتباه رایج در تبلیغ نویسی را مطرح کردیم که ممکن است خواسته یا ناخواسته برای خیلی از ماها پیش آمده باشد. متون تبلیغاتی باید تأثیر باشند، حاوی اطلاعات مختصر و مفید و مورد نیاز مخاطبان باشد و از همه مهمتر در آنها نیاز ایجاد کند. به علاوه با ترفندهایی آنها را به خرید در اسرع وقت ترغیب کند.