برای انجام هر کاری نیاز است به اصول تعریف شده در آن پایبند باشید. تنها در اینصورت است که که می‌توانید نتایج خوبی کسب کنید. در غیر اینصورت نتیجه‌ی عکس نصیبتان می‌شود و  مسیر موفقیت بسیار طولانی‌تر از آن چیزی خواهد شد که تصور می‌کرده‌اید. در تبلیغات هم همینگونه است. هر چند آزمون و خطا در بعضی مواقع بخشی از پروژه‌های تبلیغاتی است اما این به معنی نیست که باید در اصول هم به آزمون و خطا دست زد. برای تعریف اصول، تجربه‌ها و اطلاعات زیادی لازم است. ما در این مقاله به اصول تبلیغات موفق می‌پردازیم و یادآور می‌شویم که تخطی از این اصول نتیجه‌ی خوبی برایتان به همراه نخواهد داشت. پس این مطلب را تا انتها بخواهید. و اما اصول تبلیغات:

کمپین مناسب و کارآمد انتخاب کنید

اولین و مهمترین اصل در تبلیغات انتخاب کمیپن درست است. برای این کار ابتدا باید هرف خود را از تبلیغات مشخص کنید. به فرض اگر به دنبال افزایش ترافیک سایت و جمع‌آوری لید و نصب اپلیکیشن هستید، کمپین تبلیغاتی همسان انتخاب به مراتب مناسب‌تری است تا کمپین‌های بنری و در مقابل برای افزایش آگاهی از برند کمپین‌های بنری در مقایسه با کمپین‌های همسان بسیار موفق‌تر عمل خواهند کرد.

پس هدف تبلیغاتی خود را مشخص کنید. سپس با در نظر گرفتن نوع کسب و کار خود و جامعه‌ی هدفتان بهترین و مناسب‌ترین کمپین را انتخاب کنید.

کمپین‌های دسکتاپ و موبایل را از هم جدا کنید

فراموش نکنید رفتار مخاطب‌ها در شبکه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. به همین جهت در تبلیغات موفق باید این موضوع را در نظر بگیرید و توجه کنید که کاربر موبایل و دسکتاپ سلیقه و عملکرد منحصر به فرد خود را دارند. بنابراین جداسازی این تبلیغات کمک می‌کند که هدفمندتر عمل کنید و برای هر فضای تبلیغات مناسب همان فضا را طراحی کنید.

از تیتر و طراحی گرافیکی جذاب استفاده کنید

کیفیت تصویر و ویدئویی که برای تبلیغ به کار می‌برید نقش بسیار مهمی در موفقیت تبلیغات دارد. علاوه بر این به کارگیری تیتر و کپشن مناسب می‌تواند بهترین نتایج را برای کسب و کارتان به همراه داشته باشد. در واقع کمپین تبلیغاتی موفق پکیجی است که شامل عناصر گرافیکی منحصر به فرد، متن خاص، مدیای ، لوگو، شعار مناسب  و … . به این معنی که  در تبلیغات موفق همه‌ی اجزای از اهمیت برخوردار هستند و باید مورد توجه قرار بگیرند.

هدفمند تبلیغ کنید

شاید اعمال محدودیت‌های جغرافیایی، زمانی، سنی و … می‌تواند دایره‌ی مخاطب‌های شما را محدود کند اما از طرفی شما را با مخاطب‌های هدف بیشتری روبرو می‌کند و این به این معنی است که تبلیغ شما هدفمند بوده و بازخوردهای مؤثرتری را در پی خواهد داشت. ضمن اینکه نرخ یازگشت سرمایه‌تان به این روش افزایش می‌یابد.

توجه کنید که در این مسیر از اعمال محدودیت‌های غیر ضروری بپرهیزید چرا که باعث کاهش اثر و کارایی تبلیغتان می‌شود.

ظرفیت تبلیغ مورد نظرتان را بشناسید

هر نوع تبلیغی برای به اجرا درآمدن نیازمند رعایت یک سری اصول و نکات مربوط به همان تبلیغ است. پس علاوه بر اینکه به اصول کلی تبلیغات می‌پردازید باید با اصول و ظرفیت تبلیغ‌های مختلف هم آشنا باشید. برای مثال اگر قصد دارید که کمپین تبلیغاتی کلید واژه‌ای راه‌اندازی کنید، باید میزان ظرفیت نمایش کلید واژه‌ی انتخابی را در نظر بگیرید.

بودجه خود را مشخص کنید

تعیین بودجه می‌تواند مسیر تبلیغتان را روشن‌تر کند و کمک کند که هدفمندتر عمل کنید. مدیریت منابع مالی مبحث بسیار مهمی در حوزه‌ی تبلیغات است چرا که سود و زیان پروژه در گرو همین مدیریت صحیح است. پاسخ به سؤالات زیر تا حد زیادی به تعیین بودجه‌ی تبلیغاتیتان کمک می‌کند:

  • پروژه‌ی تبلیغاتی مورد نظر تا چه میزانی پاسخگوی اهداف شما است؟
  • مخاطب‌های هدف چه کسانی هستند؟
  • تبلیغات مشتریانی موقت برایتان به ارمغان خواهد آورد یا مشتری‌های طولانی مدت؟
  • کدام فضای تبلیغاتی برای هدف شما مناسب‌تر است؟

با به کارگیری همین نکات گفته شده اثربخشی تبلیغاتتان چندین برابر خواهد شد. فراموش نکنید که تبلیغات مساوی با فروش نیست بلکه عاملی برای افزایش فروش است. هر قدر جنبه‌ی فروش در تبلیغتان مشهودتر باشد، امکان اینکه مخاطب از آن عبور کند بسیار بیشتر است. رعایت همین نکات به ظاهر ساده تفاوت تبلیغات موفق و ناموفق را رقم می‌زند.