تبلیغات کلیکی ( گوگل ادز) یکی از روشهایی است که شما به کمک آن قادر خواهید بود خود را بیش از پیش در دید مخاطبین قرار دهید و به همین روش بر میزان اعتبار برند خود بیفزایید. بسیاری از افراد و شرکتها از تبلیغات گوگل برای افزایش فروش، بهبود وضعیت سئو و همچنین برندسازی خود استفاده می کنند. در این راستا می‌توانید مقاله‌ی چگونگی تأثیر گوگل ادز بر سئو را در سایت مطالعه کنید.

در این بخش از وب سایت ترافیک مدیا به بررسی این موضوع پرداخته ایم که به چه روش هایی می توانید نرخ کلیک تبلیغات خود را افزایش دهید و در روند جذب کاربران هدفمند جدید موفق تر عمل کنید.

افزایش نرخ کلیک تبلیغات

مهمترین گام برای ورود به دنیای مجازی راه اندازی وبسایت و تولید محتوای باکیفیت و مرتبط با موضوع کسب و کارتان می‌باشد. محتوایی جذاب بر اساس کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کسب و کارتان در کنار تبلیغات هدفمند می تواند زمینه موفقیت وبسایت شما را فراهم می‌کند. تبلیغات کلیکی یکی از راه هایی است که به وبسایت شما کمک می کند با قرار گرفتن در صفحه نخست نتایج جستجو ترافیک ورودی زیادی دریافت کنید. در ادامه راهکارهایی که موجب افزایش نرخ کلیک تبلیغات می‌شود را شرح خواهیم داد:

استفاده از www در عنوان تبلیغات

پیشنهاد می کنیم که برای جذاب تر کردن تبلیغات کلیکی خود در گوگل، آدرس اینترنتی خود را با www وارد کنید. طبق بررسی های صورت گرفته تبلیغاتی که با www نشان داده شده اند تا 16 درصد کلیک بیشتری دریافت کرده اند.

از اعداد در عنوان استفاده نکنید

بهتر است در تبلیغات ادورز خود از اعداد استفاده نکنید. به عنوان مثال: بهترین هدیه تولد برای 50 سالگی، بررسی ها حاکی از آن است که تبلیغاتی که در آنها از اعداد استفاده نشده است تا 20 درصد کلیک بیشتری دریافت کرده اند.

نرخ کلیک تبیلغات
افزایش نرخ کلیک تبلیغات

استفاده از علامت تعجب ممنوع

بسیاری از افرادی که از تبلیغات ادورز برای افزایش فروش استفاده می کنند، از علامت تعجب در عنوان تبلیغاتی خود استفاده می کنند. این در حالی است که ثابت شده است که نرخ کلیک تبلیغاتی که در آنها از علامت تعجب استفاده شده است 9 درصد کمتر از تبلیغاتی که در آنها از این علامت استفاده نشده است می باشد.

واژه های اقدام به عمل دیگر مانند قبل تاثیر ندارند

بررسی ها نشان داده است که عبارات دعوت به اقدام (کال تو اکشن) در تبلیغات گوگل بازدهی گذشته را نداشته و در صورتی که در عنوان تبلیغاتی خود از واژه همین حالا بخر، همین حالا دانلود کن و… استفاده کنید به طور میانگین 7 درصد بازدهی کمتری داشته اند.

بیشتر بخوانید:  مزایای طراحی سایت چیست؟ چرا باید سایت داشته باشیم؟

محصول و خدمات رایگان ارائه بدید و تعامل ایجاد کنید

از واژه رایگان استفاده کنید! اینکه کاربران بدانند در صورتی که بر روی لینک شما کلیک کنند کالا یا خدماتی را به رایگان دریافت می کنند برای آنها جذابیت‌های خاص خود را دارد. شما می‌توانید با تنظیم صفحه فرود تبلیغات خود به نحوی که کاربر برای دریافت کالا یا خدمات شما نسبت به ارائه شماره موبایل یا ایمیل خود اقدام نماید می توانید از این اطلاعات در قبال ارائه کالا یا خدمات رایگان در آینده برای بازاریابی خود استفاده نمایید.

عناوین خلاصه و کوتاه و بهینه استفاده کنید

توجه داشته باشید که شما محدودیت‌های بسیاری در عنوان نویسی تبلیغات گوگل ادوردز خود دارید، پس سعی کنید عناوین خود را به طور خلاصه، کوتاه و بهینه در نظر بگیرید.

عناوین ساده و کوتاه
استفاده از عناوین ساده و کوتاه

از قیمت حرفی نزنید

به طور معمول تبلیغاتی که در آنها از قیمت کالا و خدمات اسم برده شده است کلیک کمتری دریافت کرده اند. بسیاری از افرادی که نسبت به درج تبلیغات در گوگل اقدام میکنند در عناوین تبلیغاتی خود از قیمت استفاده می کنند. تصور این دسته از افراد این است که با این کار کلیک های غیر هدفمند و از روی کنجکاوی را دریافت نکرده و افراد هدفمندتری بر روی تبلیغات آنها کلیک می کند. درست است که این کار چنین بازدهی مناسبی را از نظر قیمتی برای شما به همراه خواهد داشت ولی تا 17 درصد عملکرد تبلیغات شما را می کاهد.

سایت خود را رسمی کنید

در عناوین تبلیغاتی خود در گوگل ادز از کلمه سایت رسمی استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است که درج عنوان رسمی در عناوین تبلیغاتی می تواند نظر مخاطبین بیشتری را جلب نماید و این افزایش توجه گاها تا 71 درصد خواهد بود.

نمادهای تجاری به تبلیغات شما اعتبار می بخشند

نمادهای تجاری می توانند در تصمیم گیری کاربران برای کلیک بر روی تبلیغی تاثیر گذار باشند. شما نیز می توانید از نماد های تجاری (مانند ™, ©, ®) در تبلیغات خود استفاده کرده و بازدهی آنرا در نهایت مورد بررسی قرار دهید.

از همه فضای تبلیغاتی خود استفاده کنید

در صورت امکان از تمام فضای تبلیغاتی که برای شما در نظر گرفته شده است استفاده کنید تا بتوانید بیشترین میزان اطلاعات اولیه را در اختیار مخاطبانتان قرار دهید. این کار باعث می شود تا کاربران با آگاهی بیشتری بر روی لینک شما کلیک کنند.

بیشتر بخوانید:  هشتگ در اینستاگرام و کاربردهای مهم آن

تاثیر تبلیغات گوگل بر روی عوامل مختلف

در ادامه قصد داریم تا در رابطه با تاثیر تبلیغات گوگل بر روی برند سازی، سئو و فروش اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار داریم، از این رو در صورتی که مایلید تا در این زمینه ها نیز اطلاعات بیشتری به دست آورید پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

تبلیغات گوگل
تأثیر تبلیغات گوگل بر افزایش نرخ کلیک

تاثیر تبلیغات گوگل بر روی سئو

تصوری وجود دارد که بیان می کند که تبلیغات گوگل بر روی سئو وب سایت ها تاثیر مثبت داشته و با توجه به اینکه معمولا وب سایت ها هزینه زیادی صرف تبلیغات گوگل خود می کنند گوگل هم در پاسخ به این هزینه آنها سئو وب سایت آنها را بهبود داده و می توانند رتبه خوبی به دست آورند.

این موضوع تا به این لحظه به طور واضح و مشخص اثبات نشده است. از طرفی نیز گوگل بارها اعلام کرده است که تبلیغات گوگل ادز تاثیری بر روی نتایج جست و جو ندارد، اما شما باید به این نکته دقت داشته باشد که ورودی هایی که از طریق گوگل ادز دریافت می کنید بر روی وب سایت شما زمانی را صرف میکنند و در سایر صفحات سایت شما نیز گردش می کنند، همین کار و زمانی که در سایت شما میگذرانند به طور غیر مستقیم بر روی سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.

تاثیر تبلیغات گوگل بر روی برند سازی

در خاطرش باقی مانده باشد مطمئنا مدتها بعد که مجددا سرچی در این حوزه انجام داد امکان اینکه در نتایج گوگل و یا حتی تبلیغات بر روی لینک سایت شما کلیک نماید افزایش پیدا میکند و به این ترتیب نرخ کلیک افزایش می‌یابد.

تاثیر تبلیغات در فروش

اینکه سایت شما در سرچ های منتهی به خرید به طور مداوم دیده شود و کاربران بر روی آن کلیک کنند مطمئنا این امکان برای سایت شما فراهم خواهد شد تا بتوانید محصولات خود را به مشتریان عرضه کرده و در نهایت فروش خوبی را تجربه کنید.

نکته‌ای که در انتهای این مقاله بد نیست متذکر شویم، اهمیت استفاده از لینک‌های کوتاه است. برای ترغیب مخاطب به کلیک بر روی لینک‌هایتان بهتر است قبل از لینک‌دهی از سرویس‌های کوتاه کننده‌ی لینک استفاده کنید.