ایندکس شدن سریع محتوا در سایت از آن جهت که در سئو سایت تأثیرگذار است و از دزدیده شدن محتواها جلوگیری می‌کند، اهمیت بسیار دارد. به همین دلیل است که ما در این مقاله به مبحث ایندکس می‌پردازیم و به شما پیشنهادات و راهکارهایی را ارائه می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها بتوانید سریعتر محتواهای خود را ایندکس کنید.

راهکارهای ایندکس شدن سریع محتوا

از آنجایی که با اهمیت ایندکس کردن سریع محتوا آشنا شدیم، برویم تا با راهکارهای آن آشنا شویم.

استفاده از محتواهای زمان بندی شده

یکی از اولین و ساده‌ترین کارهایی که برای ایندکس شدن سریع محتوا می‌توانید به کار گیرید، استفاده از محتواهای زمان بندی است. ربات‌های موتورهای جستجو به سایت‌هایی که تازه راه‌اندازی شده‌اند کمتر سر می‌زنند شاید هفته‌ یک بار یا چند روز یک بار. استفاده از محتواهای زمان بندی شده منجر به تعیین زمان بازدید ربات‌ها از سایتتان نظم می‌شود. به این صورت می‌توانید ربات‌ها را شرطی کنید تا در زمان‌هایی که محتوای خود را منتشر می‌کنید به سایت شما برای ایندکس کردن مطلب سر بزنند. پس سعی کنید برای انتشار محتواهای خود زمان بندی دقیق داشته باشید.

ارائه نقشه سایت

یکی دیگر از راه‌های ایندکس صفحات استفاده از نقشه سایت است. این نقشه فایلی است با فرمت xml که لینک صفحات مختلف سایت شما را در بر دارد. زمانی که تغییری در سایتتان اعمال می‌کنید، تغییرات ایجاد شده در نقشه سایت ثبت می‌شوند. این تغییرات ثبت شده توسط خزنده هنگام بررسی سایت شناسایی شده و این موضوع به ایندکس شدن محتواهای جدید کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید:  تبلیغات پرداخت به ازای اکشن (CPA)

استفاده از سرچ کنسول

با ثبت سایت خود در سرچ کنسول می‌توانید سرعت سایت خود، مشکلات برنامه نویسیتان و … را بررسی کنید. سرچ کنسول علاوه بر اینکه اطلاعات مفیدی در مورد سایتتان به شما ارائه می‌کند،  کمک می‌کند تا موانعی که باعث ایندکس نشدن صفحات می‌شوند را شناسایی و برطرف کنید.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

انتشار محتواها در شبکه‌های اجتماعی کمک بزرگی به سئو سایت و ایندکس شدن محتواها می‌کند به ویژه اگر این به اشتراک گذاری از طریق کاربران سایت صورت بگیرد. می‌توانید برای این منظور، برای محتواهای خود دکمه‌های اشتراک گذاری فعال کنید تا کاربران به راحتی بتوانند مطالب شما را به دیگران معرفی کنند.

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی به ربات‌ها کمک می‌کند تا مطالب جدید سایت شما را به راحتی پیدا کنند. با تعریف لینک برای محتواهای جدید در سایتتان از طریق محتواهای قدیمی‌تر به ربات‌های گوگل کمک می‌کنید تا سریعتر و راحت‌تر محتواهای جدید شما را شناسایی کرده و آن‌ها را ایندکس کنند.

استفاده از بک لینک‌ها

ساخت بک لینک‌های قوی هم می‌تواند تأثیر زیادی در ایندکس سریع محتواهای جدید شما داشته باشد. بک لینک‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های معتبر می‌گیرید، سرعت ایندکس مطالب را بالا می‌برد.

افزایش ترافیک سایت

زمانی که بازدید سایت شما زیاد باشد، گوگل متوجه محبوبیت سایت شما برای کاربران می‌شود و نسبت به ایندکس شدن سریع محتوا سایتتان سریعتر اقدام می‌کند.

انتشار محتواهای با کیفیت

علاوه بر تشخیص محبوبیت محتواها، گوگل متوجه کیفیت محتواهای تولیدی نیز می‌شود. اینکه محتوای شما اورجینال باشد یا کپی برای گوگل قابل تشخیص بوده و اگر محتوای بی کیفیت و کپی در سایتتان منتشر کنید، باعث می‌شود که گوگل سایت شما را در آخر لیست اولویت‌بندی ایندکس قرار دهد. پس با تولید محتواهای منحصر به فرد و جدید به ایندکس شدن سریعتر آن‌ها کمک می‌کنید.

بیشتر بخوانید:  بهینه سازی لندینگ پیج و سئوی صفحه فرود‌

استفاده از ابزار URL submit tool

URL submit tool یکی از ابزارهای شناخته شده برای ایندکس کردن صفحات سایت به حساب می‌آید. اما طبق گفته‌ی جان مولر یکی از کارشناسان گوگل در بسیاری از سایت‌ها اصلاً نیازی به استفاده از این ابزار نیست. کاربرد این ابزار برای مواقع اورژانسی است یعنی مواقعی که محدودیت زمان دارید.

برای مثال زمانی که سایت شما هک شود، پس از برطرف کردن مشکل و خنثی کردن اثرات مخرب آن، بیش از هر زمان دیگری نیاز به این دارید که گوگل مجدد و به سرعت صفحات سایت شما را شناسایی کرده و آن‌ها را ایندکس کند.

همینطور ممکن است زمانی در سایت خود اطلاعات اشتباهی را منتشر کرده باشید و پس از اصلاح نیاز دارید که اطلاعات جدید به سرعت ایندکس شود. پس URL submit tool یکی ابزارهای ایندکس برای مواقع ضروری است.

نكته:

ایندکس شدن سریع محتوا جدید در سایت از دغدغه‌های همه‌ی وب مسترها است. با استفاده از راهکارهای گفته شده می‌توانید از این دغدغه‌ی خود رها شده و به موارد مهم دیگر بپردازید.