پرفورمنس مارکترها يا بازاریاب‌های عملکردی هميشه به دنبال راه‌هايي نوين براي بهینه‌سازی و جذاب كردن کمپین‌های تبلیغاتی خود براي مخاطبان هستند؛ با اين حال برخي اوقات يك نكته كليدي را در آناليزها و ارزيابي‌هاي خود ناديده مي‌گيرند؛ خلاقيت. در اين مقاله قصد داريم تا راه هاي خلاقانه براي بهبود کمپین پرفورمنس مارکتینگ را به شما معرفي كنيم كه نتيجه سالها تجربه  در حوزه ديجيتال ماركتينگ هستند.

تصاويري جذاب و با كيفيت از محصولات

تصاوير اولين چيزي هستند كه بر مخاطبان تأثير مي‌گذارند. يكي از راه هاي مؤثر براي بهبود بخشيدن به یک کمپین پرفورمنس مارکتینگ استفاده از تصاوير جديد و جذاب از محصولات و خدمتتان است. ممكن است چنين بار پيش آمده باشد كه با وجود تغيير رنگ، فونت، سايز و در كل ويزايش متن تبليغ، از همان تصويري استفاده كنيد كه قبلا استفاده كرده‌ايد؛ درست است كه اين تصوير قبلا نتايج مثبتي داشته اما با اين حال دليل نميشود كه مجدد از آن استفاده كنيد.

در نتيجه بايستي در كمپين تبليغاتي خود از تصاوير جديد و با كيفيت استفاده كنيد تا بازخورد مناسبي داشته باشيد؛ چرا كه استفاده از تصاوير تكراري بي مصرف شده و نتيجه مثبتي به دنبال نخواهد داشت.

براي اينكه عملكردي خلاقانه در معرفي كمپين تبليغاتي خود داشته باشيد، پيشهاد مي‌شود كه تصاوير خود را هماهنگ با فصول مختلف سال تغيير دهيد براي مثال می‌توانید شکل تصاویر را در تابستان یا زمستان تغيير بدهيد يا در تعطيلات و مناسبت ها المان هاي مشابهي به تصاوير خود اضافه كنيد.

عملکردي خلاقانه‌ و منحصر به فرد

علاوه براستفاده از تصاوير جديد و جذاب، عملكردي خلاقانه در اجراي كمپين هاي تبليغاتي هم امري اساسي و مهم به شمار ميرود.

در دنياي ديجيتال امروز كه كسب و كارها در هر حوزه‌اي در حال رقابت با هم هستند، كمپين‌هاي تبليغاتي با عملكرد خلاقانه در جلب نظر كاربران موفق تر عمل خواهد كرد.

به عبارت ديگر هنگامي كه در ماركتينگ، امور را دسته‌بندی مي‌كنيد با اين هدف كه هر کمپین درست و مرتبط هدايت شود، براي شخصي سازي و انحصار اجراي هر كمپين نياز به خلاقيت بالايي در تبليغات داريد.

در دنياي گسترده ديجيتال ماركتينگ مهمترين ركن در افزايش مخاطبان و آمار فروش، خلاقيت تبليغاتي است؛ لازم به ذكر است كه پس از خلاقيت تبليغاتي، دسترسي مخاطبان به تبليغات در بازاريابي اهميت فوق العاده‌اي دارد.

پيشنهاد مي‌كنيم بعد ازاختصاص دادن منابع جهت هدفمندسازی و دسته‌بندي کمپین‌های تبليغاتي خود، برای اجراي هر کمپین بیشترین عملكرد خلاقانه را داشته باشيد؛ به اين ترتيب براي مخاطبان جذاابيت بيشتري داشته و در كسب بازخوردهاي مثبت از سوي آنها موفق‌ترعمل خواهيد كرد.

کانال‌هایي نوين و خلاقانه‌تر

همانطور كه پيش تر به آن اشاره كرديم، انتخاب تصاویر جديد و جذاب یکی از راه هاي خلاقانه براي بهبود کمپین پرفورمنس مارکتینگ است؛ با اين حال براي كسب نتيجه بهتر و مؤثرتر، کانال‌ها يا واحدهای جديدي به آن اضافه کنید.

 یکی از اين کانال‌ها بازاریابی محلی است. بازاريابي محلي از سئوی محلی کمپین‌های تبلیغاتی تا بومی‌سازی آنها در شبکه‌های اجتماعی مي تواند تأثير فراواني بر موفقيت عملكرد بازاريابي شما داشته باشد. با اين حال درصورت حضور آفلاین، پيشنهاد مي شود تا از کانال‌های محلی استفاده كنيد؛ این روش تقاضای محلی برای محصولات و خدمات شما را پاسخگو خواهد بود.

يكي از كانال‌هاي خلاقانه در كمپين هاي تبليغاتي، ویديوهای موبایلي است. اهمیت ویديوهاي موبایلي خصوصا ويديوهاي كمتر از 15 ثانيه طبق نظر حدود 95 درصد بازاریاب‌ها در سال‌هاي اخير، دو برابر شده است.

با افزايش دسترسي مردم به گوشي‌هاي هوشمند كه تعداد آنها هم رو به  افزايش است؛ بديهي است كه كاربران موبايل از دسكتاپ پيشي بگيرند. عملكردي خلاقانه در طراحي و اجراي كمپين هاي تبليغاتي مطابق با موبايل از راه هاي كسب موفقيت در اين زمينه محسوب مي شود؛ لذا آن را به استراتژي هاي بازاريابي خود اضافه كنيد.

ریتارگتینگ دیگر کانال‌ مهم در بهبود عملكرد كمپين هاي تبليغاتي است. اين كانال بازاریاب‌های عملکردی را قادر ميكند تا با گروهي از کاربرانی که اپلیکیشن خاص شما را دانلود کرده‌اند اما به سوي هدف گام برنداشته اند، تعامل دوباره برقرار کرده و روي آنها مجدد تأثير بگذارند.

ابزارهاي تحليل نتایج کمپین‌ها نشان دهنده اين موضوع هستند که تكنولوژي ریتارگتینگ می‌تواند دقيقا مشخص كنند سودآوري هر کمپین چقدر بوده است.

بهینه‌سازی پویا و خلاقانه

بهینه‌سازی خلاقانه و پویا از جدیدترين ابزارهاي ديجيتال ماركتينگ است که احتمال موفقیت بازاریاب‌های عملکردی يا ریتارگتینگ را به طرز مؤثري افزايش خواهد داد.

شما با استفاده از اين تكنولوژي مي توانيد به آساني، عناصر جذاب و خلاقانه  مانند تصاویر، هدلاین‌ها، متن آگهی، کال‌تواکشن و … را براي یک تبلیغ را در زمان واقعی به كار بگيريد. اين تبلیغ پویا و خلاقانه کاربران را درگير كرده و آنها به محل مدنظر در برنامه هدایت می‌نمايد.

سخن آخر

براي دستيابي به موفقيت در حوزه كسب و كارتان و البته كسب بهتربن نتيجه در كمپين هاي تبليغاتي، علاوه بر رعايت اصول بازاريابي، بايد راه هاي خلاقانه براي بهبود کمپین پرفورمنس مارکتینگ را نيز به خوبي بشناسيد.

در بازاريابي ديجيتال سعي بر اين است تا تكراري نباشد و عملكردي متفاوت از بقيه رقيبان خود در حوزه كسب و كارتان داشته باشيدغ پس خلاقيت را در نظر داشته باشيد.

اكنون ايت سؤالات مطرح ميشود كه ميزان خلاقيت شما در کمپین‌های تبلیغاتی چقدر است؟ نتيجه عملكرد خلاقانه شما در كمپين هاي تبليغاتي چگونه بوده است؟ و سؤالاتي از اين قبيل.