تبليغات كليكي داراي انواع متعددي هستند، از تبليغات ويديويي گرفته تا بنري. در اين مقاله قصد داريم تا يكي ديگر از تبليغات كليكي مهم و تأثيرگذار تحت عنوان تبليغات متني را شرح دهيم. تاثیر تبلیغات متنی در بالا بردن ترافیک ورودي سایت موضوعي است كه براي ارتقاي وضعيت كسب و كار در دنياي پر رقابت اينترنت اهميت فوق‌العاده‌اي دارد.

معرفي تبليغات متني

تبليغات متني يكي از ساده‌ترين و كم‌هزينه‌ترين انواع تبليغات كليكي است كه سعي در بالا بردن ترافيك ورودي سايت و اعتبار بخشيدن به آن دارد. اين نوع از تبليغات از سوي مديران سايت، به شكل لينك‌هاي متني در سايت‌هاي تبليغي معتبر قرار داده ميشوند.

با انجام كليك بر روي اين لينك‌ها، تعداد كاربراني كه از خدمات و محصولات شما بازديد مي‌كنند زياد شده و به اين ترتيب ترافيك ورودي سايت و ميزان فروش افزايش مي‌يابد.

تبلغات متني شباهت بسياري به تبليغات بنري دارند؛ فقط از نظر محتوايي فرق دارند؛ يعني تصوير آن متحرك نيست و تنها به صورت متني كوتاه شامل عنوان و لينك به سايت است كه پيام شما را به مخاطب انتقال ميدهد.

توجه داشته باشيد كه تبليغات متني با بك لينك و رپورتاژ متفاوت است؛ در اين ادامه به شرح بيشتر اين مسئله خواهيم پرداخت.

تفاوت تبليغات متني با بك لينك و رپورتاژ

همانطور كه در تعريف تبليغات متني به آن اشاره شد، نوعي تبليغات كليكي هستند كه هدف آنها افزايش كليك و به تبع ترافيك ورودي سايت است؛ در واقع ماهيت آنها تبليغات است. اما هدف از بك لينك و رپورتاژ ارتقاي رتبه سئوي سايت است و درواقع تبليغاتي نيستند.

بک لینک ها به عنوان يكي از عوامل تأثيرگذار بر رتبه سئوي سايت، به شكل فالو است؛ يعني مي توانيد آن را در تمامي صفحات سايت مشاهده كنيد؛ اما تبليغات متني اين خصوصيت را ندارند و تنها در جايگاه مشخص و ثابتي از سايت‌هاي تبليغي به نمايش درمي‌آيند.

لازم به ذكر است كه انواعي از تبليغات متني هم هستند كه در بهبود رتبه سئوي سايت مؤثرند؛ اما با اين حال ماهيت آنها با بك لينك كاملا متفاوت است.

هزينه تبليات متني

هزينه تبليغات متني متأثر از دو عامل كيفيت و كميت است. هرچه محتواي تبليغات شما كيفيت و جذابيت بيشتري داشته باشد، ترافيك ورودي سايت شما افزايش مي‌يابد؛ به اين ترتيب هزينه تبليغات به ازاي هر كليك كمتر خواهد شد.

مسئله بعدي امتياز كمي است؛ هر چه تبليغ شما در پلتفورم‌هاي تبليغاتي بيشتري به نمايش درآيد، هزينه تبليغات متني به ازاي هر كليك افزايش خواهد يافت؛ لازم به ذكر است كه ميزان اعتبار سايت‌هاي تبليغ كننده هم بر هزينه تبيلغات متني مؤثر خواهد بود.

با در نظر گرفتن دو فاكتور كيفيت و كميت، شما اين اختيار را خواهيد داشت تا هزينه تبليغات به ازاي هر كيك را تعيين كنيد؛ درواقع تعرفه ثابتي براي اين گروه از تبليغات وجود ندارد.

تاثیر تبلیغات متنی در بالا بردن ترافیک ورودي سایت

تبلغات متني نوعي از تبليغات كليكي است كه با اختصاص محتواي جذاب و با كيفيت قصد دارد تا ترافيك ورودي سايت را بالا ببرد و به اين ترتيب در جهت معرفي كسب و كارتان به طيف وسيعي از كاربران گام بردارد.

در ادامه به معرفي مزاياي استفاده از تبليغات متني در بالا بردن نرخ فروش و ترافيك ورودي سايت خواهيم پرداخت كه پيشرفت كسب و كارتان را تضمين مي‌كند:

  • تبليغات متني در مقايسه با ديگر تبليغات كليكي نظير بنري، علاوه بر هزينه توليد پايين تر، كارايي بهتري هم دارد؛ چون تنها متن بوده و محتواي بصري ندارد.
  • در صورتي كه تبليغات متني خود را در سايت‌هاي معتبر قرا دهيد به تبع در معرض ديد كاربران بيشتري قرار خواهد گرفت؛ به اين ترتيب ترافيك ورودي سايت شما افزايش خواهد يافت. توجه داشته باشيد كه هر چه سايت تبليغي اعتبار بيشتري داشته باشد، هزينه تبليغات در آن افزايش پيدا ميكند.
  • در صورتي كه از تبليغات متني در سايت‌هاي مختلفي به تعداد زياد استفاده كنيد، تعداد كاربراني كه از سايت شما بازديد ميكنند افزايش يافته كه همين امر بر سئوي سايت و البته رتبه الكسا سايت شما مؤثر خواهد بود. در واقع دو امتياز كيفي و كمي تبليغات متني در كنار هم افزايش ترافيك سايت شما را تضمين خواهند كرد.

آژانس تبليغاتي ترافيك مديا از زمان آغاز فعايت خود در تمامي زمينه‌هاي تبليغات كليكي از جمله متني، بنري، همسان و … اهتمام فوق‌العاده‌اي داشته و دارد؛ با تبليغات اصولي در دنياي اينترنت موفقيت كسب و كارتان را تضمين كنيد.