تبلیغات ادموب به دلیل استفاده‌ی روزافزون از تلفن همراه مورد توجه بسیاری از کسب و کارها قرار گرفته است. این نوع تبلیغات کمک می‌کند تا مخاطبان بیشتری جذب کنید. در این مقاله مطالب بیشتری را در مورد این نوع تبلیغات و مزایای آن می‌خوانیم.

تبلیغات ادموب و کارایی آن

موبایل و اپلیکیشن‌ها بستری مناسب برای ارائه تبلیغات هستند که هم صاحبان مشاغل می‌توانند از آن بهره ببرند، هم توسعه دهندگان می‌توانند از طریق آن به کسب درآمد دلاری بپردازند. ادموب یکی از بزرگترین شبکه‌های تبلیغات جهانی است که میلیون‌ها تبلیغ کننده برای معرفی کسب و کار خود و ارتباط با مخاطب‌ها  از آن استفاده می‌کنند.

پلتفرم گوگل ادموب با به کارگیری سه عامل تبلیغ کننده‌های جهانی، فرمت‌های خلاقانه تبلیغاتی و تکنولوژی پیشرفته برای کسب درآمد باعث افزایش ارزش تبلیغ و بازدید آن می‌شود. این پلتفرم در ضمن توسعه کسب و کارها؛ کمک می‌کند تا توسعه دهندگان به منبع درآمد ثابتی دسترسی داشته باشند. تبلیغات Google Admob روشی است که هم برای کاربران مفید است، هم تبلیغ کنندگان و هم توسعه دهندگان زیرا از این طریق تبلیغ کننده‌ها به مشتری‌های جدید دسترسی پیدا می‌کنند، کاربرها به اپلیکیشن‌هایی با امکان استفاده رایگان و توسعه دهندگان به روشی برای درآمدزایی.

تبلیغات Google Admob برای کسب و کارهایی کارآیی دارد که می‌خواهند کاربران اپ‌ها را هدف قرار دهند و آن‌ها را به کسب و کار خود جذب کنند. برای امکان اجرای اين تبلیغات باید فضایی را در اپلیکیشن برای تبلیغات منظور کرد و بهترین استراتژی‌ها را برای ارائه‌ی اپ به کار برد. پس از مدتی خواهید دید که کسب و کارها برای تبلیغ در اپ شما با هم رقابت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:  مدت زمان لازم برای سئو سایت چقدر است؟

روش‌های تبلیغاتی گوگل ادموب چیست؟

اینکه تبلیغاتتان با کیفیت باشد و طبق نیازهای کاربر طراحی شود بسیار مهم است اما در کنار این مسائل انتخاب بهترین زمان و مکان و همینطور مخاطب‌های هدف علاوه بر اینکه تبلیغات شما را مؤثرتر خواهد کرد و تجربه‌ی کاربری بهتری خواهد ساخت، به درآمدزایی بیشتر شما هم منجر خواهد شد. با توجه به این موضوع تبلیغات ادموب روش‌های مختلفی را در اختیار تبلیغ کننده‌ها قرار می‌دهد.

 • تبلیغات جایزه دار

در این روش کاربر در ازای مشاهده‌ی تبلیغ و کلیک بر روی آن پاداش و جایزه‌ای دریافت می‌کند.

 • تبلیغات نیتیو

تبلیغات نیتیو یا همسان به گونه‌ای در محتوای اپلیکیشن جای می‌گیرند که بدون مزاحمت برای کاربر توجه او را جلب می‌کنند.

 • تبلیغات بنری

این نوع از تبلیغات ادموب هم مثل تبلیغات همسان کمترین مزاحمت را برای کاربر داشته و در بالا یا پایین صفحه‌ی برنامه نمایش داده می‌شوند.

 • تبلیغات بینابینی

در این روش، تبلیغات تمام صفحه تلفن همراه را در برمی‌گیرد. در واقع تبلیغات بینابینی پنجره‌های پاپ آپی هستند که پیش از استفاده از اپلیکیشن نمایش داده می‌شوند.

تبلیغات ادموب چه مزیت‌هایی دارد؟

این نوع از تبلیغات با استفاده از فرمت‌های مختلفی که در اختیار کسب و کارها قرار داده است باعث افزایش نرخ بازدید آن‌ها، افزایش تعامل و ارتباطشان با مخاطب‌ها از طریق اپلیکیشن‌ها شده است. همچنین تبلیغات Google Admob فرصت مناسبی را برای کسب درآمد بیشتر در  اختیار توسعه دهندگان قرار داده است.

شما می‌توانید با بهره‌مندی از امکانات و ابزارهای خودکار و پیشرفته‌ی این پلتفرم قدم بزرگی در بهینه کردن تبلیغات خود بردارید و از اتلاف وقت و بودجه‌ی خود جلوگیری کنید. بزرگترین مزیت این نوع از تبلیغات قابلیت فیلترینگ و انتخاب تبلیغاتی است که با محتوای برنامه مرتبط باشد. از دیگر مزایای تبلیغات Google Admob می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید فضای رقابتی
 • کسب درآمد بالا
 • روش‌های تبلیغاتی متنوع
 • ایجاد تجربه‌ی کاربری بهتر
 • در اختیار گذاشتن بستری یکپارچه و هوشمند
 • امکان بهبود تبلیغات و مدیریت بهتر آن
 • قابلیت گزارش‌دهی برای بررسی استراتژی‌ها و بهبود آن‌ها
 • قابلیت استفاده از شبکه‌های تبلیغاتی چندگانه
 • ارائه‌ی پیشنهادهای مفید برای کسب بیشترین CPM
بیشتر بخوانید:  چه تجهیزاتی برای تولید محتوای تصویری و ویدئویی لازم داریم؟

تعرفه تبلیغات Google Admob چقدر است؟

تعرفه اين تبلیغات یک دلار به ازای CPC (هر کلیک بر روی تبلیغ) یا CPM (هر 1000 نمایش) یا CPE (هر تعامل در برنامه) محاسبه می‌شود. البته این تعرفه‌ی حداکثری است و تعرفه‌ها توسط ناشر تعیین می‌شود. درآمدی که به این روش کسب می‌شود، در حساب کاربری تبلیغ کننده نگهداری می‌شود و زمانی که به حد نصاب یعنی 100 دلار رسید به او پرداخت می‌گردد. لازم به ذکر است از این 100 دلار، 70 تای آن سهم تبلیغ کننده است و باقی سهم پلتفرم گوگل ادموب است (یعنی نسبت 70 به 30).

در آخر متذکر می‌شویم که میزان کاربران یک اپلیکیشن و زمان بالای تعامل کاربران با آن در افزایش درآمد از طریق تبلیغات گوگل ادموب مؤثر هستند و در صورتی که به درستی از فرصتی که این نوع تبلیغ در اختیار صاحبان کسب و کار و توسعه دهندگان قرار می‌دهد استفاده شود، همه سود خواهند برد.