هر چند که تبلیغات در هر کسب و کاری لازم و ضروری است اما تبلیغات همچون لباسی باید به تن کسب و کار شما بنشیند. در نتیجه هر تبلیغی نمی‌تواند برای هر کسب و کاری کاربردی و اثرگذار باشد. دنیای تبلیغات بی انتها است و شما باید از این دنیای گسترده با توجه به نوع کسب و کارتان تبلیغات مؤثر برای خود را پیدا کنید. در این مطلب می‌خواهیم با انواع روش‌های تبلیغات دندانپزشکی آشنا شویم. اگر شما هم کلینیک دندانپزشکی دارید و به دنبال ایده‌هایی برای معرفی خود و جذب مشتری هستید، این مقاله را از دست ندهید.

کلید موفقیت تبلیغات دندانپزشکی

پیدا کردن دندانپزشک اصلاً کار سختی نیست. پیدا کردن دندانپزشک ماهر هم چندان سخت به نظر نمی‌رسد. همانطور که خودتان شاهد هستید، اطراف ما پر از مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی کوچک و بزرگ است. اما زیاد نیستند کلینیک‌هایی که توانسته‌اند توجه و اعتماد مخاطب‌ها ر ابه خود جلب کنند و مشتریان دائمی برای خود بسازند. سؤال اینجا است که چطور می‌شود به چنین نقطه‌ای رسید؟

پیش از اینکه پاسخ این سؤال را با هم بررسی کنیم، اجازه دهید این نکته را خاطر نشان کنیم که تبلیغات این حوزه به دلیل اینکه به سلامت افراد مربوط می‌شود، اهمیت بالایی داشته و کیفیت کار و جلب اعتماد مشتریان از هر چیزی مهمتر است. به عبارتی شاید دغدغه‌ی بسیاری از افراد هزینه‌های بالای دندانپزشکی باشد اما اطمینان به کار شما نقش مهمتری را در جذب مخاطب خواهد داشت تا اینکه پیشنهاد قیمتی پایین‌تر دهید. پس کلید موفقیت تبلیغات در این حوزه نمایش کیفیت و جلب اعتماد است.

چطور باید دندانپزشکی خود را تبلیغ کنم؟

همانطور که اشاره شد، اعتمادسازی نقش اول را در تبلیغات حوزه‌ی سلامت ایفا می‌کند. در واقع مخاطبان این حوزه پیش از هر چیزی به دنبال کیفیت هستند چرا که می‌دانند کیفیت پایین آن‌ها را مجبور به دوباره کاری و پرداخت هزینه‌های مجدد خواهد کرد.

تبلیغات دندانپزشکی
تبلیغات آنلاین دندانپزشکی

روش‌های سنتی مثل پیامک و تراکت به دلیل اینکه نمی‌توانند کیفیت را نشان دهند و اعتماد مخاطب را جلب کنند، انتخاب خوبی برای تبلیغات دندانپزشکی نیستند. پس مؤثرترین روش‌های تبلیغاتی در این حوزه روش‌هایی است که به مخاطب این امکان را می‌دهد که با کار شما و کیفیت آن آشنا شود. در نتیجه انتخاب درست تبلیغات آنلاین است که در ادامه با انواع آن‌ها آشنا می‌شویم. البته که تبلیغات آنلاین بسیار گسترده‌تر از این حرف‌ها است اما در اینجا ما به آن دسته‌ای از تبلیغات آنلاین می‌پردازیم که می‌تواند برای کلینیک دندانپزشکی مؤثر باشد.

از گوگل ادز استفاده کنید:

تبلیغاتی مانند PPC (پرداخت به ازای هر کلیک)، SEM (تبلیغات مبتنی بر جستجو) و … که در گوگل انجام می‌دهید، این امکان را به شما می‌دهد تا کلینیک و خدمات خود را به مخاطبان گوگل نشان دهید. بسیاری از افراد در جستجوی خدمات دندانپزشکی خوب اقدام به سرچ در گوگل می‌کنند، اگر بتوانید تبلیغات مفید و جذابی طراحی کنید، بدون شک مشتری‌های بسیاری را از طریق تبلیغات گوگل جذب خواهید کرد.

تبلیغات بنری داشته باشید:

پیشتر در مقاله‌های قبلی به این نوع تبلیغات پرداخته‌ایم. در تبلیغات بنری با طراحی بنری ترغیب کننده و متفاوت می‌توانید مشتری‌های زیادی را به کلینیک خود هدایت کنید. سعی کنید در سایت‌هایی تبلیغات بنری خود را به نمایش بگذارید که بتوانند بیشترین بازخورد و مخاطب را برایتان به همراه بیاورند.

تبلیغات همسان را در استراتژی تبلیغات خود بگنجانید:

تبلیغات همسان نوعی تبلیغات در فضای اینترنت است که تبلیغ با ساختار و ظاهر سایت یکپارچه شده به طوری که اصلاً حس تبلیغ به مخاطب نمی‌دهد. معمولاً این تبلیغات در میان محتواها گنجانده شده و مخاطب با توجه به تیتر یا متن کوتاهی که برای آن در نظر گرفته می‌شود، جذب آن شده و روی آن کلیک می‌کند. در این نوع از تبلیغ امکان تعیین محدوده‌ی مکانی (استان یا شهر) هم وجود دارد.

تبلیغات دندانپزشکی
انواع روش های تبلیغات آنلاین دندانپزشکی

از جادوی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید:

شبکه‌های اجتماعی روز به روز نقش پررنگ‌تری را در رشد کسب و کارها و صنعت تبلیغات و بازاریابی ایفا می‌کنند. در این میان اینستاگرام امروزه رتبه‌ی اول را در تعداد مخاطب‌ها و جذب رضایت آن‌ها دارد. از این فرصت خوب برای تبلیغ کلینیک و مطب دندانپزشکی خود استفاده کنید. یکی از روش‌های اثرگذاری که می‌توانید در همین راستا از آن بهره ببرید، تبلیغات اینفلوئنسری است.

تبلیغ از طریق اینفلوئنسرها (افراد تأثیرگذار در جامعه) شما را به سیل عظیمی از مخاطب‌ها معرفی کرده و توجه و اعتماد آن‌ها جلب خواهد کرد. هر چند معرفی از طریق اینفلوئنسرها خوب است اما اگر اینفلوئنسر از خدمات شما استفاده کند و تجربه‌ی واقعی خود را با مخاطب‌ها به اشتراک بگذارد، قطعاً بازخورد بسیار بالاتری را شاهد خواهید بود.

تبلیغات از طریق پیج‌های پر بازدید هم می‌تواند به افزایش مشتری‌هایتان کمک بزرگی کند.

پازل‌های آخر از تبلیغات موفق دندانپزشکی

در کنار موارد بالا در نظر گرفتن موارد زیر کمک بسیاری به موفقیت بیشترتان خواهد کرد و مشتری‌های ماندگارتری برایتان خواهد ساخت.

  • با ارائه‌ی عکس‌های قبل و بعد، به اشتراک‌گذاری ویدئوهای کار و حتی گذاشتن لایو در اینستاگرام می‌توانید نمایش درست و شفافی از روند و کیفیت کارتان داشته باشید.
  • پیامک می‌تواند نقش زیادی در جلب رضایت مشتری‌ها و وفادار ساختن آن‌ها داشته باشد. بله، در ابتدای مقاله گفتیم که پیامک یکی از روش‌های کهنه و بی فایده برای تبلیغات دندانپزشکی است، هنوز هم بر سر همان حرف هستیم. منظور از پیامک در این بخش دیگر جنبه‌ی تبلیغاتی آن نیست. شما با استفاده از پیامک می‌توانید مشتری‌های خود را از نوبت‌های بعدیشان، فرا رسیدن زمان چکاپشان و … مطلع کنید. به این شکل هم خود را به مشتری یادآوری کرده‌اید و هم به مشتری نشان داده‌اید که برای سلامت او و دندان‌هایش ارزش قائل هستید و نه به دنبال تبلیغات که به دنبال رضایت خود او هستید. نتیجه‌ی این رفتار به دست آوردن مشتری‌هایی وفادار و دائمی است که خود تبلیغی برای کار شما به حساب می‌آیند. برای این کار از پنل‌های پیامکی که امکان تنظیم پیامک زمان دار را در اختیارتان قرار می‌دهند استفاده کنید.

امیدواریم از این استراتژی‌های کاربردی برای رشد و موفقیت کار خود استفاده کنید و بهترین نتایج را کسب کنید.