امروزه و با گسترش یافتن بیش از پیش اینترنت و استفاده از آن توسط مخاطبین مختلف در سنین مختلف لزوم استفاده از تبلیغات بهنیه برای دریافت بازدهی حداکثری امری ضروری به شمار می رود. افرادی که در جایگاه مسئول بازاریابی قرار دارند، لازم است تا با سبک های مختلف بازاریابی آشنا بوده و بتوانند با استفاده از هر یک از این شیوه ها در زمان مناسب بیشترین بازدهی را برای مجموعه به دست آورند.

یکی از شیوه های تبلیغات اینترنتی که چند سالی است بستر آن راه اندازی شده و با وجود اینکه هنوز افراد بسیار زیادی از وجود چنین سیستم تبلیغاتی آگاه نیستند اما توانسته است به خوبی رشد کرده و جای خود را در میان سایر روش های تبلیغاتی به خوبی باز کند.

در این بخش از وب سایت ترافیک مدیا قصد داریم تا در رابطه با بحث مهم و تاثیر گذار تبلیغات ریتارگتینگ اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم. از این رو پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

تعریف تبلیغات ریتارگتینگ چیست؟

بسیاری از افراد تبلیغات ریتارگتینگ را نوعی تبلیغات بنری می دانند، این در حالی است که تبلیغات ریتارگتینگ صرفا تبلیغاتی است برای بازگرداندن مجدد کاربرانی که حداقل یکبار از وب سایت شما دیدن کرده اند.

در صورتی که تا به الان از تبلیغات ریتارگتینگ برای تبلیغات خود استفاده نکرده اید، نیاز نیست نگران چیزی باشید، در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل در رابطه با تبلیغات ریتارگتینگ صحبت کنیم و تمامی موارد شرایط مربوط به آنرا در اختیار شما قرار دهیم.

نحوه عملکرد کمپین‌های تبلیغات ریتارگتینگ

به طور کلی 2 نوع اساسی از تبلیغات ریتارگتینگ وجود دارد که مبتنی بر پیکسل و مبتنی بر لیست هستند. این دو نوع تبلیغات ریتارگتینگ از نظر کاری با هم متفاوت هستند و بسته به هدفی که برگزار کننده از تبلیغات دارد مورد استفاده قرار میگیرد.

تبلیغات ریتارگتینگ
تبلیغات هدف گیری مجدد یا ریتارگتینگ چیست؟

تبلیغات ریتارگتینگ مبتنی بر پیکسل

تبلیغات ریتارگتینگ مبتنی بر پیکسل را می توان پر استفاده ترین مدل استفاده از این مدل تبلیغات دانست. برای استفاده از این مدل از تبلیغات ریتارگتینگ لازم است تا تکه کد جاوا اسکریپت که بعضا به آن پیکسل نیز گفته می شود در کد نویسی سایت لحاظ شود.

این کد سبب می شود تا یک سری از اطلاعات در مرورگر کاربر ذخیره شود، پس از آن هر گاه که کاربر در سراسر وب به گشت و گذار پرداخت آن اطلاعات ذخیره شده که اصطلاحات به آن کوکی گفته می شود به پلتفرم های تبلغات هدف گیری مجدد اعلام کند که تبلیغات خاصی را بر اساس دیتای ذخیره شده به کاربر نمایش دهند. این تبلیغات می تواند تبلیغات مربوط به سایتی باشد که قبلا از آن بازدید کرده است باشد یا به طور پیشرفته تر می تواند دقیقا تبلیغات همان صفحه ای که کاربر بیشترین ماندگاری را در آن داشته است را به وی نشان دهد.

تبلیغات ریتارگتینگ مبتنی بر لیست

پس از اینکه به طرق مختلف توانستید اطلاعات تماس مخاطبین خود را جمع آوری کنید تبلیغات ریتارگتینگ مبتنی بر لیست به یاری شما خواهد آمد. شما با دارا بودن لیستی از افرادی که ایمیلشان را در اختیار شما قرار داده اند می توانید تبلیغات خود را صرفا به افرادی نمایش دهید که ایمیلشان را در اختیار شما قرار داده اند.

با وجود اینکه تبلیغات ریتارگتینگ مبتنی بر لیست نسبت به مدل مبتنی بر پکسل زیاد رایج نیست اما شما در روش مبتنی بر لیست این امکان را خواهید داشت تا تبلیغات خود را با معیارهای خود شخصی سازی کنید. در این روش، این شما هستید که تعیین می کنید چه کسی در چه دسته و لیستی قرار بگیرد.

برای هدف گذاری باید چه اهدافی داشته باشید

برای آنکه بتوانید بهترین نتیجه را از تبلیغات ریتارگتینگ خود دریافت کنید لازم است تا قبل از اجرای تبلیغات خود هدف یا اهداف خود را مشخص کنید. بهترین اهدافی که تبلیغات ریتارگتینگ می توانند آنها را دنبال کنند هدف گذاری مجدد در زمینه های آگاهی بخشی و تبدیل در ذهن مشتری است.

تبلیغات ریتارگتینگ
هدف گذاری در تبلیغات ریتارگتینگ
  • کمپین های آگاهی بخشی

کمپین هایی که در راستای آگای طراحی و اجرا می شوند این قصد را دنبال می کنند که بازدیدکنندگان سابق وب سایت را مجددا متعامل کرده و به آنها در خصوص محصولات، خدمات، ویژگی ها یا اعلانات اطلاعات جدیدی ارائه نمایند. این مدل تبلیغات بیشتر در بخش تبلیغات ریتارگتینگ مبتنی بر پیکسل اجرایی می شوند.

شاید بتوان مهم ترین عیب کمپین های آگاهی بخشی را این دانست که شما محتوای هدف گذاری شده کمتری را در اختیار افرادی قرار می دهید که زیاد با برند شما ارتباط برقرار نکرده اند. این دسته از مخاطبین در دیتابیس شما قرار ندارد و معمولا نرخ کلیک هایشان از حد انتظار شما پایین تر است.

با تمام این موارد باز هم استفاده از کمپین های آگاهی بخشی برای افزایش اعتبار سایت و برند، افزایش فروش، افزایش اعتماد و… بسیار لازم است.

  • کمپین های تبدیل

کمپین های تبدیل کننده بیشتر بر این مبنا حرکت می کنند که شما تمایل دارید تا کاربران بر روی تبلیغات شما کلیک کرده و گام بعدی را بردارند. گام بعد می تواند پر کردن یک فرم اطلاعاتی در صفحه فرود سایت شما باشد. از کمپین های تبدیل بیشتر در گام های اولیه تشکیل قیف فروش استفاده می شود و معیار های مختلفی مانند کلیک در وب سایت، ارسال فرم و هزینه برای هر سر نخ ملاک ارزیابی موفقیت آن است.

  • انتخاب پلت فرم و ابزار تبلیغات ریتارگتینگ

برای اینکه بتوانید تبلیغات ریتارگتینگ خود را پیاده سازی کنید گزینه های محدودی را در اختیار دارید. از جمله پلتفرم هایی که می تواند به عنوان یک واسط عمل کند می توان به پرفکت آدینس، اد رول، ریتارگتر، بیزو و… اشاره نمود. پلتفرم های خاصی مانند فیسبوک، توئیتر و لینک دین هم می توانند در این مسیر به شما کمک کنند.

در رابطه با انتخاب پلتفرم تبلیغات شما آزاد خواهید بود، اما باید این را در نظر بگیرید که هر سیستم کارایی، مزایا و معایب خود را دارد و نمی توان از یک پلتفرم خاص انتظار داشت بی نقص عمل کرده و در همه زمینه ها بی نظیر باشد.

تبلیغات ریتارگتینگ
مزایای تبلیغات ریتارگتینگ

۵ مزیت تبلیغات ریتارگتینگ

۱.هدف‌گذاری دقیق

یکی از اصلی ترین مزایای تبلیغات ریتارگتینگ این است که بجای اینکه شما تبلیغاتتان را به مشتریان بلقوه ای که تا کنون با شما آشنا نبوده اند نشان دهید، تبلیغاتتان به مشتریانی نشان داده می شود که با برند شما تا حدودی آشنا بوده و چند باری از سایت شما بازدید کرده اند.

۲.بازدید بازاریابی خودتان را افزایش می دهد

از دیگر مزایای استفاده از تبلیغات ریتارگتینگ این است که شما می توانید به خوبی بازدید خود را به وسیله آنها افزایش دهید. شما می توانید تبلیغات خود را در سایت های خاص همچون سایت های برند در حوزه های مختلف به نمایش گذارید. حال اگر مایل به پرداخت هزینه های بیشتری باشید، می توانید در سایت های ممتاز و سطح بالا تبلیغ خود را ثبت کنید که همین کار کمک بسیار زیادی به بحث برند سازی شما خواهد کرد.

۳.تعامل بهتر

تبلیغات ریتارگتینگ سبب می شوند تا شما بتوانید ارتباط بهتری با مخاطبین خود برقرار کنید. توجه داشته باشید که هر چه بهتر و بیشتر کاربران در سایت شما حضور داشته باشند از بسیاری از جهات از جمله اعتماد سازی گوگل به سایت شما و همچنین بحث سئو سایت به نفع شما خواهد بود. پس سعی کنید با ارائه محتوای با کیفیت و همچنین ارائه پیشنهادات مرتبط به کاربرانی که در صفحه ای از سایتتان حضور دارند آنها را ترغیب کنید که در سایتتان گردش داشته باشند.

۴.متمایز کردن از رقابت

دنیای تجارت الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ همواره رقابتی بوده است و وبسایت های مختلف در تلاش بوده و هستند تا از رقبای خود به نحو مختلف پیشی گیرند. تبلیغات ریتارگتینگ هنوز آنچنان در میان کسب و کارهای ایرانی همه گیر نشده است. همین سبک تبلیغاتی می تواند یکی از برگ های برنده شما برای رقابت با رقبای قدرتمندتان باشد.

۵.افزایش نرخ تبدیل

افزایش نرخ تبدیل دقیقا همان چیزی است که هر کسب و کاری که از تبلیغات ریتارگتینگ استفاده می کند به دنبال آن است. شما نیز نیز این امکان را خواهید داشت تا با استفاده از ترفند های مختلف، نسبت به افزایش نرخ کلیک تبلیغات خود و افزایش شانس فروش محصول خود را به دست آورید.

ترافیک به سرنخ تبدیل می شود. تشویق مشتری ها به بازگشت به وب سایت شما، و برقراری ارتباط با برندتان به شما کمک می کند که سرنخ هایی را تربیت کنید و لذا تبدیل خودتان را افزایش دهید.

در انتها بهتر است تا شما به ما بگویید که چه موارد و ویژگی هایی در تبلیغات ریتارگتینگ باعث می شود تا شما تمایل داشته باشید تا از تبلیغات ریتارگتینگ استفاده کنید؟