این روزها بهترین روش برای ماندگار شدن در ذهن مخاطبان و برندسازی، استفاده از تبلیغات ویدیویی است. این موضوع نه تنها در جهان بلکه در ایران نیز اثبات شده است. در ایران نیز اپلیکیشن کافه بازار با بیش از 45 میلیون کاربر بستر جذابی برای تبلیغات ویدیویی فراهم کرده است. با توجه به اهمیت بالای این موضوع قصد داریم تا در این مقاله چگونگی استفاده از تبلیغات ویدیویی کافه بازار را بررسی کنیم که در پروسه رشد کسب و کار شما تأثیرات مثبت فراوانی خواهد داشت.

تبلیغات ویدیویی در موبایل

محتوای ویدیویی پتانسیل زیادی برای جذب مخاطبان و عملکرد بازاریاب‎های آنلاین دارد. در میان انواع محتوا، این محتوای ویدیویی است که حتی با زمان کوتاه قادر است پیام را به مخاطبان منتقل کرده و در ذهن آنها ماندگار شود. از این جهت برای برندسازی وسیله ارزشمندی است.

از آنجایی که کاربران موبایل به مراتب از سایر تجهیزات الکترونیک بیشتر است، بایستی محتوا را بر اساس پلتفورم آن بهینه سازی کرد. درواقع از آنجایی که سایز صفحه موبایل کوچکتر از دسکتاپ، لپ تاپ و … است، بایستی محتوای تصویری بر اساس سایز آن ساخته و ارائه شود. با توجه به میزان بالای اهمیت موبایل برای کاربران راه اندازی کمپین‎های تبلیغات ویدیویی بدون شک موفق خواهد بود. جالب است بدانید که حدود 80 درصد از ترافیک اینترنت روی موبایل متمرکز شده است.

فرمت مناسب تبلیغات ویدیویی در موبایل

برای ساخت تبلیغات ویدیویی کافه بازار مانند هر نوع تبلیغات دیگری در موبایل بایستی یکسری اصول و فرمت‌ها را مدنظر قرار داد. در ادامه انواع فرمت‎های تبلیغات ویدیویی را شرح خواهیم داد که مناسب گوشی‌های موبایل هستند.

تبلیغ ویدیویی در کافه بازاز
انواع تبلیغات ویدیویی

ویدئوهای پیش‌نمایشی تعاملی

این فرمت تبلیغات ویدئویی قبل از اجازه دسترسی کاربر به اپلیکیشن، نمایش داده می‌شود. مدت زمانی که این نوع تبلیغات طول می‌کشد معمولا 10 ثانیه است. شما در در کافه بازار این امکان را دارید تا تبلیغ ویدئوی خود را در ابتدا یا وسط فیلم و سریال‌ نمایش دهید. توجه داشته باشید که در این فرمت کاربران اجازه رد کردن تبلیغات در 10 ثانیه اول را ندارند.

ویدئوهای پیش‌نمایشی استاندارد

این فرمت از تبلیغات ویدئویی معمولا در مرورگرهای وب یا اپلیکیشن‌های موبایل قبل از نمایش محتوای اصلی، برای کاربران به نمایش در می آید.

ویدئوهای مستطیلی

این نوع تبلیغات ویدیویی دارای متوسط سایز ۳۰۰x۲۵۰ وب هستند و در تبلت با ضربه کاربران روی آن، به نمایش در می‎آیند.این ویدیوها مختص نمایش در تبلت هستند و تنها با ضربه کاربران روی ویدیو شروع به پخش می‌کنند.

بنرهای ۳۲۰x۵۰

این نوع از تبلیغات ویدیویی تنها در موبایل با ضربه کاربران روی آن، به نمایش در می آیند. در واقع این نوع تبلیغات به صورت بنرهای متحرک هستند و غالباً وسط اپلیکیشن‌های بازی برای کاربران نمایش داده می‌شوند.

مزایای کمپین تبلیغات ویدیویی

همانطور که در بخش اول مقاله شرح دادیم، تبلیغات ویدیویی کافه بازار در موبایل پتانسیل بسیاری در جذب مخاطب و در کل دیجیتال مارکتینگ دارد. اگرچه اهمیت تبلیغات ویدیویی برای شما محرز است اما با این حال در ادامه مهمترین مزایای این دسته از تبلیغات را شرح می‌دهیم.

  • با تبلیغات ویدیویی می‌توان میزان تعامل کاربران را افزایش داد و با بالا بردن شناخت آنها از خودتان اعتماد سازی کرد و در ادامه برندسازی کرد.
  • از آنجایی که میزان دسترسی کاربران به گوشی‌های همراه گسترده‌تر است، با تبلیغات ویدیویی در موبایل می‌توان به درصد بالاتری از کاربران اطلاع رسانی کرد.
  • دیگر مزیت مهم تبلیغات ویدیویی ایجاد یک بستر مناسب برای بازاریاب‌ها جهت جلب توجه مخاطبان به طور کامل است. به عبارتی کاربران می توانند ویدئوهای تبلیغاتی را به‌صورت تمام‌صفحه تماشا کنند و از این جهت تعامل بیشتری با محتوا برقرار خواهند کرد.

چگونگی استفاده از تبلیغات ویدیویی کافه بازار

کافه بازار با ارائه حدود 90 میلیون پلتفورم تبلیغاتی ماهانه، نقش پر رنگی در موفقیت تبلیغات ویدیویی در ایران دارد. به علاوه در کافه بازار طیف گسترده‌ای از مخاطبان حضور دارند که امکان هدف گذاری دسته متنوعی از کاربران را برای شما محیا می‌کند. درواقع می‌توانید محتوای ویدیویی خود را فقط برای مخاطبان هدف خود تهیه و نمایش دهید.

با این حال توجه داشته باشید که تهیه تبلیغات ویدیویی هزینه بر است. از این جهت سعی کنید با در نظر داشتن یکسری نکات مهم در این راه موفق‌تر عمل کنید و احتمال بازگشت سرمایه خود را افزایش دهید.

نحوه استفاده از تبلیغات ویدیویی
نحوه استفاده از تبلیغات ویدیویی کافه بازار

سایز و طول محتوا را بهینه کنید.

بهترین محتوای ویدیویی به این منظور بهتر است کمتر از 15 ثانیه طول بکشد. با این حال دقت کنید که کیفیت ویدیو کم نشود و داستان به طور کامل به مخاطب منتقل شود.

به مخاطبان خود پیشنهادات جذاب و با ارزش ارائه کنید.

برای محتوای ویدیویی خود استراتژی طراحی کنید تا نظر مخاطبان را جلب کند و در ذهن آنها ماندگار شود.

شاخصه‌های مهم برندتان را در محتوای ویدیویی حفط کنید.

همگام برای جلب نظر مخاطب، سعی کنید ویژگی‌های برند خود مانند لوگو، رنگ برند، فونت و تن صدا در محتوای ویدیویی خود در نظر بگیرید.

ویدیوی با کیفیت بسازید.

از آنجایی که بیشتر کاربران صدا را در محتوای ویدیویی خود فعال نمی‌کنند، بایستی محتوای تصویری شما جذابیت بیشتری داشته باشد. با این حال برای رساندن پیام به مخاطبان یک راهکار خوب قرار دادن کپشن است.

یک کال تو اکشن یا CTA واضح در تبلیغات خود قرار دهید.

این موضوع برای کافه بازار هم اهمیت زیادی دارد. بهترین محل برای قرار دادن گزینه CTA عبارتند از:

Pre-roll یا پیش از شروع ویدیو

Mid-roll یا وسط ویدیو

Post-roll یا انتهای ویدیو

محتوای ویدیویی خود را برای همه شبکه‌های اجتماعی بهینه کنید.

سعی کنید وقت بیشتری را روی ارسال محتوای ویدیویی در پلتفورم‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی بگذارید چون نتیجه بهتری خواهید گرفت.