پیدایش و پیشرفت اینترنت تحول بزرگی را در زندگی و همینطور کسب و کارها به همراه داشته است، رفته رفته روش‌های سنتی کمرنگ‌تر شده و تبلیغات اینترنتی امروزه اساس کمپین‌های تبلیغاتی را تشکیل داده‌اند. تبلیغات نیتیو یکی از این روش‌های تبلیغاتی است که در نتیجه‌ی پیشرفت تکنولوژی و اینترنت در اختیار کسب و کارها است. این نوع تبلیغ با وجود هزینه‌ی رو به افزایشی که دارد، بسیار مورد استقبال تبلیغ کننده‌ها است چرا که تبلیغات نیتیو بازخورد بسیار خوبی دارد. این تبلیغات هم مورد علاقه‌ی تبلیغ دهنده است هم مصرف کننده.

تبلیغی که تولید می‌کنید باید به حدی مورد توجه کاربرها قرار بگیرد که کاربر را متقاعد به کلیک کردن بر روی آن کند. در ادامه‌ی این مقاله با ترندهای تبلیغات نیتیو در سال 2020 آشنا می‌شویم.

ترندهای تبلیغات نیتیو در سال 2020

برای اینکه تبلیغات شما بهتر دیده شود و هدفمندتر حرکت کنید لازم است که با ترندهای روز پیش بروید. اگر می‌خواهید تبلیغات نیتیو شما خاص و پر بازده باشد، باید نمونه‌های مختلف این تبلیغات را زیر نظر بگیرید، بررسی کنید، بهترین ترندها را شناسایی کنید و در کسب و کار خود به کار بگیرید. حال با هم بخوانیم از ویژگی بهترین ترندهای تبلیغات نیتیو در سال 2020 .

استفاده از ابزارها و رسانه‌های مناسب

تبلیغات نیتیو در سال اخیر یعنی سال 2020 بیشتر برنامه محور و متکی به گوشی همراه بوده و همین موضوع باعث گسترش و بازخورد بالای این نوع از تبلیغ شده است. آمارها نشان می‌دهد تبلیغات نیتیو به این شکل ROI بالایی به همراه داشته و بیشتر برندها و آژانس‌های معروف تا دو سوم سرمایه خود را به این نوع تبلیغ اختصاص داده‌اند.

بیشتر بخوانید:  چگونگي سئو تصویر و بهینه سازی عکس‌ها

همسان سازی قوی

دقت کنید تبلیغات خود را در چه وب سایتی به اشتراک می‌گذارید. تبلیغات نیتیو شما در صورتی اثرگذار خواهد بود که در بستری مرتبط و مناسب قرار بگیرد. تبلیغات نیتیو یا همسان باید به شکلی طراحی شوند که با زمینه‌ی سایتی که در آن قرار می‌گیرند، یکسان شوند. به همین دلیل متن و زمینه سایت انتخابی تأثیر بسیاری در همسان سازی تبلیغ دارد.

تبلیغ بدون ایجاد مزاحمت

تبلیغات سنتی به دلیل جنبه‌ی تبلیغاتی بسیار بالا چندان مورد علاقه‌ی مخاطب‌ها نبوده و نیست. اما تبلیغات نیتیو یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغات در بازاریابی محتوا است که کاربر پسند است. این تبلیغات علاوه بر ارائه‌ی اطلاعات در مورد محصول و خدمات به دلیل غیر مستقیم بودن تأثیر بالایی داشته و روشی جذاب و کارآمد برای تبلیغات به حساب می‌آید. پس با توجه به مورد قبل، با همسان سازی درست و قوی تبلیغی طراحی کنید که مزاحمتی برای مخاطب ایجاد نکند.

بهره‌مندی از محبوبیت ویدئوها

محبوبیت ویدئوها روز به روز در حال افزایش است و در نتیجه تبلیغات ویدئویی هم نسبت به تبلیغات متنی محبوبیت بیشتری دارند. با به کارگیری ویدئوهای همسان سازی شده می‌توانید تبلیغات نیتیو مؤثرتری داشته باشید.

هدفمند سازی

یکی از ویژگی‌های بارز تبلیغات دیجیتال قابل اندازه گیری بودن آن است. این نوع از تبلیغات امکان گزارش گیری را برای ما فراهم می‌کند. گزارش گرفتن و سنجش عوامل مختلف در تبلیغ  مثل زمان، تاریخ، مکان، جنسیت و …، به ما کمک می‌کند که اشتباهات کار را شناسایی کرده و در نتیجه آن‌ها را اصلاح کنیم. این ویژگی باعث می‌شود که بتوانید تبلیغات هدفمندتری داشته باشید. پس با بررسی همیشگی تبلیغات نیتیو و نتیجه‌ی آن مسیر تبلیغات خود را دقیق‌تر و درست‌تر انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:  تبليغات در يوتيوب، راهی برای بهتر ديده شدن

استفاده از ریتارگتینگ

ریتارگتینگ از آن دسته هدف گذاری‌هایی است که در سال 2020 کاربرد فراوانی داشته و نتایج خوبی هم در پی داشته است. در ریتارگتینگ یا دوباره هدف قرار دادن افرادی که قبلاً به محصول یا خدمات شما توجه کرده و علاقه نشان داده‌اند، احتمال جذب مشتری بسیار بیشتر است. کاربرد ریتارگتینگ در تبلیغات نمایشی اثرگذاری آن را تا حدود 80 درصد بالاتر می‌برد.

استفاده از عکس‌های سیاه و سفید

متفاوت بودن یکی از استراتژی‌های مفید در تبلیغات است. شاید دانستن این موضوع برایتان جالب باشد که مخاطب از عکس‌های رنگی خسته می‌شود زیرا تکراری است و تکرار خسته کننده است. گاهی استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید توجه بیشتری جلب کرده و تبلیغات اینچنینی کلیک بیشتری می‌خورند.

با به کار گیری این ترندها می‌توانید تبلیغات نیتیو منحصر به فردی داشته باشید و نتایج خوبی از کمپین‌های تبلیغاتی خود بگیرید.