امروزه تیزرهای تبلیغاتی یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی هستند که می‌توانند همچون برگ برنده‌ای برای کسب و کار شما عمل کنند. ماندگاری این ابزار تبلیغاتی در ذهن مخاطب بیش از دیگر ابزارهای تبلیغاتی است. تیزرها این قابلیت را دارند که برندسازی شما را به عهده بگیرید و مخاطب‌های بیشتری را به شما جذب کنند. مخاطب بیشتر یعنی فروش بیشتر و فروش بیشتر یعنی درآمد بیشتر و در پی آن رشد بیشتر و بیشتر.

به طور خلاصه این روزها در صنعت تبلیغات، تصویر نسبت به متن برتری دارد چرا که مخاطب امروزی تصویر را ترجیح می‌دهند. به همین دلیل امروز در این مطلب از ترافیک مدیا از تیزرها، این ابزارهای تبلیغاتی خلاق و کارآمد صحبت خواهیم کرد.

چرا تیزر تبلیغاتی؟

این روزها کاربرها ترجیح می‌دهند به جای خواندن یک یا دو صفحه مقاله، یک ویدئوی چند دقیقه‌ای را تماشا کنند. علاوه بر این، با توجه به نقش پر رنگ شبکه‌های اجتماعی که بیشترشان تصویر محور هستند، سهل‌انگاری است که از این بستر پر مخاطب برای تبلیغ و بازاریابی خود غافل شویم. پس به جای چسبیدن به روش‌های کلیشه‌ای و نوشتن مدام مقاله بهتر نیست که به تولید ویدئو بپردازید و بازاریابی خود را از طریق محتواهای تصویری انجام دهید. البته منظور این نیست که محتوای متنی را نادیده بگیرید چرا که این محتوا هم مخاطب خود را دارد. بلکه منظور این است که از اهمیت بیشتر محتواهای تصویری برای مخاطب بهره ببرید.

لازم به ذکر است بازاریابی ویدئویی یا به عبارتی ویدئوهای تبلیغاتی نباید کلیشه‌ای باشند. برای اثرگذاری ویدئوهای تبلیغاتی خود باید ایده‌ای خلاق داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با تبلیغ و تبلیغ نویسی و اهمیت آن‌ها

خلاقیت: بهترین استراتژی

همانطور که گفتیم فضاهای اجتماعی بستری بسیار بزرگ و مناسب برای انتشار تیزرهای تبلیغاتی هستند. مخاطب‌هایی که در این فضا فعالیت دارند بیشتر به دنبال سرگرمی هستند و به ندرت حوصله‌ی مطالعه‌ی کپشن‌ها و کامنت‌ها را دارند اما همواره از ویدئوها استقبال می‌کنند. این موضوع به این معنی نیست که شما با هر تیزر تبلیغاتی می‌توانید موفق عمل کنید. از آنجا که این بستر پر از ویدئوهای تبلیغاتی است، آنچه می‌تواند مخاطب را به شما جذب کرده و تیزر تبلیغاتی شما را موفق کند، دانشتن نگرشی متفاوت و جذاب است.

در واقع چاشنی موفقیت تیزر شما خلاقیت است اگر نه اینستاگرام، یوتیوب و دیگر شبکه‌های اجتماعی پر است از تیزرهایی که راه به جایی نبرده و نمی‌برند. پس به صرف ساخت و انتشار تیزر امیدی به دیده شدن نداشته باشید. برای موفقیت به چیزی بیش از این‌ها نیاز است که مخاطب را میخکوب کند و شما را بهتر و برتر از رقبایتان ببیند.

در صورتی که موفق شوید چنین تیزری خلق کنید، بدون شک برد با شما است و باید منتظر درآمدهای بزرگتر از حد تصور خود باشید.

 

تیزرهای تبلیغاتی

تیزرها راهی به سوی وایرال شدن

تیزرهای تبلیغاتی خلاق این قابلیت را دارند که سریع وایرال شده و کار برندسازی شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. اگر تیزری تولید کنید که مورد استقبال قرار بگیرد و در مدت زمان کمی در فضاهای مجازی دست به دست شود و به همین خاطر جلوی دید مخاطب‌های بیشتری قرار بگیرد و باز هم بیشتر و بیشتر دیده شود، خواهید دید که در مدت زمان کمی بیشترین مخاطب را جذب کرده‌اید و به عبارتی وایرال شده‌اید و برند شما بر سر زبان‌ها افتاده است. و از همان جا است که راه شما به ذهن مخاطب گشوده شده و ماندگار می‌شوید.

بیشتر بخوانید:  4 تکنیک بازاریابی آنلاین که ویژه کسب و کارهای بیزینس به بیزینس هستند!

چطور تیزر تبلیغاتی تولید کنیم؟

همانطور که دیدیم تیزرهای این قدرت را دارند که برند شما را توسعه داده، مخاطب‌های بیشتری را درگیر کرده و فروشتان را افزایش دهند. شاید هم ساخت تیزر خوب کمی هزینه‌بر باشد اما نتایجی که از آن کسب می‌کنید تمام این هزینه‌ها را جبران که می‌کند هیچ، ده‌ها و شاید صدها برابر آن را هم به شما بازمی‌گرداند.

شاید تیزری یک بار تولید شود ولی اثر آن تا مدت‌ها روند کسب و کار شما را رونق خواهد بخشید. نکته‌ی مهمی که در تولید تیزر تبلیغاتی باید به آن توجه داشته باشید، اهمیت ایده‌پردازی و داستان‌سرایی است. هر محتوای ویدئویی نمی‌تواند تیزر محسوب شود. تیزرها ویدئوهای هدفندی هستند که:

  • ایده‌ای متفاوت و نو دارند.
  • معنی و مفهوم دارند.
  • سرشار از جلوه‌های بصری هستند.
  • روایت داستانی دارند.
  • منبق با اصول بازاریابی و تبلیغاتی هستند.

و … .

اگر به دنبال روش تبلیغاتی می‌گردید که ROI بالایی داشته باشد و در کمترین زمان بیشترین دستاوردها را برایتان به همراه بیاورد، از اهمیت و اثرگذاری تیزرهای تبلیغاتی غافل نشوید.