تصاوير جذاب و با كيفيت در كنار واژه‌هاي محتواي متني، به آن جان مي‌بخشد؛ مسلما مخاطب براي محتوايي كه تصوير ندارد و محتوايي كه تصاوير جذاب بسياري دارد تفاوت زيادي قائل است. خوشبختانه منابع رايگان بسياري براي بلاگرها وجود دارد تا با كمك آنها به محتواي خود هويت بصري ببخشند. در ادامه به معرفي ده منبع رايگان براي ايجاد محتواي تصويري جذاب خواهيم پرداخت.

چرا استفاده از تصاوير براي محتوا اهميت زيادي دارد؟

كاربران به جاي محتواي بدون تصوير، محتوايي را انتخاب ميكنند كه از تصاوير جذاب و رنگارنگ استفاده كرده باشد. درواقع تصاوير با روح بخشيده به محتوا، به بهتر مشاهده شدن آن كمك شاياني ميكنند.

تصاوير هم مانند محتواي متني در جهت درگير كردن مخاطب و انتقال پيام به او گام برمي دارد؛ اما به صورت جذاب تر و چشمگيرتر. به علاوه محتواي بصري مانند تصاوير، گيف و ويديو به راحتي به اشتراك گذاشته ميشوند. انتقال پيان از طريق تصاوير با سرعت بيشتري انجان ميشود؛ به طوري كه خواندن يك متن مثلا 200 كلمه اي يك دقيقه زمان مي‌برد اما مشاهده يك تصوير فقط يك ثانيه زمان نياز دارد.

طبق ارزيابي‌هاي صورت گرفته وبسايت‌هايي كه از محتواي بصري استفاده كرده‌اند به نسبت وبسايت‌هايي كه تصوير ندارند، 47 درصد بيشتر كليك دريافت كرده‌اند. به نظر هاب اسپات، كاربران بيشتر تمايل به مشاهده محتواي بصر از جمله ويديو يا عكس را دارند تا مطالعه يك متن طولاني. بر اساس آمار سيسكو نيز تا پايان سال جاري، محتواي بصري بيش از 80 درصد ترافيك ورودي اينترنت را به خود اختصاص خواهد داد.

بنا بر آنچه گفته شد، محتواي بصري در بهينه سازي ارتباط كاربران با محتوا يك ابزار مهم و قوي به شمار ميرود. حال آنچه اهميت دارد يافتن منابعي است كه بتوان به كمك آنها به صورت رايگان به محتواي بصري جذاب دست پيدا كرد. در ادامه ده منبع رايگان براي ايجاد محتواي تصويري را معرفي خواهيم كرد.

Canva

يكي از معروفترين منابع براي انواع طراحي گرافيك جذاب و با كيفيت Canva نام دارد. در اين پلتفورم ميتوان به اينفوگرافيك، اسلايدهاي يوتيوب، خبرنامه ايميلي، بنرهاي سايت تمپليت و … به صورت آماده دسترسي داشت. همچنين امكان انتخاب تصاوير رايگان و آماده در آرشيو سايت Canva وجود دارد.

Piktochart

اين منبع بستري براي همكاري با تيم در زمينه طراحي و گرافيك‌هاي مورد نياز براي تبليغات كسب  و كارتان را در اختيار داشته باشيد. Piktochart همچنين راهكارهايي در خصوص انواع روش‌هاي بازاريابي بيزينس به شما ارائه خواهد كرد.

Adobe Spark

براي ايجاد طرح گرافيك‌هاي جذاب و با كيفيت صفحات سايت و ديگر محتواي بصري مانند ويديوها Adobe Spark منبع مناسبي و كارآمدي است. نكته مثبت اين منبع اين است كه براي قالب هاي نرم افزارهاي گوشي‌هاي آيفون و اندرويد متناسب و دسترس مي‌باشند؛ در نتيجه با گوشي همراه نيز امكان ساخت و تدوين تصوير خود را خواهيد داشت.

PicMonkey

اين منبع ضمن تقويت خلاقيت شما، جهت ساخت و ويرايش طراحي گرافيك وب سايت، تصاوير و كلاژ مورد استفاده قرار مي‌گيرد؛ درواقع PicMonkey منبع گسترده اي از صدها فونت مختلف و هزاران طرح گرافيك، تمپليت و تصاوير متنوع است كه در افزايش خلاقيت شما تأثير به سزايي خواهد داشت.

Animoto

Animoto منبعي براي ساخت  تدوين ويديو يا انيميشن است كه با يك سيستم ساده عمل ميكند؛ يعني drag & drop.

به اين منظور تنها كافيست با انتخاب يك تمپليت استوري بورد و اضافه كردن تصاوير به آن، با اضافه كردن مشخصات برندتان، آن را شخصي سازي كنيد.

Pixlr

اين منبع با الهام از نرم افزار فتوشاپ، براي ويرايش عكس آن هم به صورت حرفه‌اي مورد استفاده قرار ميگيرد. Pixlr براي انواع فرمت فايل ها از PSD گرفته تا PNG كاربرد دارد.

Lumen5

يكي ديگر از منابعي كه با استفاده از منابع تصويري و صوتي، ويديوهاي جذاب و خلاقانه ميسازد، Lumen5 نام دارد. جهت كسب اطلاعات بيشتر در زمينه ساخت محتواي بصري ميتوانيد به آرشيو اين پلتفورم كاربردي مراجعه كنيد.

GIF

يكي از ده منبع رايگان براي ايجاد محتواي تصويري GIF است. با استفاده از اين پلتفورم مي‌توانيد با انتخاب بهترين قسمت از ويديو، انيميشن با اضافه كردن كپشن و فيلترهاي جذاب، گيف بسازيد. الگوريتم‌هاي GIF بهترين بخش از كليپ شما را براي ساخت گيف انتخاب ميكند.

Visme

Visme طبق ذخيره سازي cloud يا ابري در طراحي گرافيك و ساخت محتواي تصويري مورد استفاده قرار ميگيرد. در هر سطحي از تخصص در زمينه توليد محتواي بصري، ميتوانيد به راحتي از اين منبع رايگان استفاده كنيد و كسب  كار خود را پيشرفت دهيد.

Venngage

با اين ابزار ميتوانيد در سه مرحله گرافيك هاي جذاب براي كسب و كار خود توليد كنيد؛ به اين منظور ميتوانيد يك تمپليت گرافيك انتخاب كرده و اطلاعات خود را از قبيل متن، آيكون و … را به آن اضافه كنيد و در نهايت آن را شخصي سازي كنيد.

توجه داشته باشيد كه لازمه رشد كسب و كارتان، گسترده كردن طيف مخاطبان و درآمدزايي است. محتواي بصري يا گرافيك‌هاي جذاب و باكيفيت براي رسيدن به هدف به شما كمك فراواني خواهد كرد؛ در صورتي كه بودجه كافي براي انجام اين فعايلت ها را نداريد كافي است از منابع رايگان و در دسترسي كه در اين مقاله آنها را معرفي كرديم استفاده كنيد.