توییتر یکی از شبکه‌های اجتماعی پر طرفدار است که هر روز کاربران بیشتری را به خود جذب می‌کند. شما می‌توانید در توییتر محتواهایی تا 280 کلمه منتشر کنید. کارکرد توییتر به گونه‌ای است که می‌توان بدون داشتن فالور یا فالوینگ‌های بالا فعالیت‌های اثرگذاری از طریق این شبکه انجام داد. پس فعاليت برندها در توييتر و توجه به هر کاربری در این فضای اجتماعی اهمیت دارد.

اگر قصد دارید که برای برندتان صفحه‌ای در توییر بسازید و فعالیت کنید، باید این کار را به فردی بسپارید که علاوه بر آگاهی و تخصص لازم در مورد توییتر، با کسب و کار و برند شما آشنایی کافی داشته باشد. ممکن است بپرسید چرا باید برای برند خود اکانتی در توییتر بسازم. خب در ادامه از ویژگی‌های توییتر و امتیازهایی برایتان خواهیم گفت که این شبکه‌ی اجتماعی می‌تواند برای کسب و کار و برند شما به همراه داشته باشد.

فعاليت برندها در توييتر

حضور در شبکه‌ی پر مخاطب توییتر مزایای زیادی دارد که مهمترین آن کسب ارزش و اعتبار است. این روزها کسب و کارها از هر فرصت و فضایی برای رقابت بهره می‌برند. توییتر یکی از این فضاها است که به دلایل گفته شده بستری مناسبی برای ایجاد مزیت رقابتی است.

برندهایی که در این شبکه به فعالیت می‌پردازند، سعی دارند با همه‌ی مخاطبانی که ممکن است به محصول و خدمات آن‌ها نیازمند باشند، ارتباط داشته و رضایت آن‌ها را کسب کنند. در واقع این برندها برای همه‌ی مخاطبان خود با هر سلیقه‌ای احترام قائلند و در دسترس همه هستند. این خود مزیتی بالا برای یک برند به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید:  ویژگی‌ها و اهمیت صفحه تماس با ما

نکاتی که نباید فراموش کرد

فراموش نکنید توییتر فرصتی برای ارتباط و دوستی با مخاطب است. هر چند این فضا قرار است به افزایش آگاهی برند شما کمک کند اما الویت ارتباط با مخاطب است و آگاه کردن مخاطب‌ امتیاز جانبی است که توییتر برای شما به ارمغان می‌آورد.

سعی نکنید با تبلیغات زیاد مخاطب‌ها را به خود جذب کنید. این رفتار بی ملاحظه می‌تواند باعث شود ورق برگردد و به جای اینکه توییتر فرصتی برای افزایش اعتبار و آگاهی برند شما باشد، پلی به سوی شکست کسب و کار شما باشد.

برای تمام فالورهایتان وقت و ارزش قائل شوید چرا که هر کاربری یک صدا برای برند شما است. اگر صفحه شما در توییتر برای مخاطب‌هایتان ارزشی ایجاد کند، می‌توانید مطمئن باشید که مطالبتان به اشتراک گذاشته می‌شود و هر روز مخاطبان بیشتری خواهید داشت و بیشتر دیده خواهید شد.

تعاملاتی که در توییتر با مخاطب‌هایتان دارید، فرصتی بزرگ برای برندینگ است. از این تعامل‌ها غافل نشوید و برای پاسخگویی و ارتباط با مخاطب‌هایتان وقت و حوصله به خرج دهید.

هشتگ در توییتر

بدون شک کاربرد هشتگ در هیچ شبکه‌ی اجتماعی‌ای مثل توییتر قدرتمند و مفید نیست. این شبکه به دلیل باز بودن و فراگیر بودن از آن دست شبکه‌هایی است که اگر کاربرد درستی از هشتگ‌ها داشته باشید می‌تواند در زمانی کوتاه محتواهایتان را ویرال کند و حتی بازدید توییت‌هایتان را به اندازه‌ی بازدید توییت افراد معروف بالا ببرد.

می‌توانید با استفاده از هشتگ‌ها به عنوان مؤثرترين فعاليت برندها در توييتر کمپین‌های تبلیغاتی و فروش کوچک و بزرگ زیادی به راه اندازید. برای پیدا کردن هشتگ می‌توانید ابزارهای مختلفی را به کار گیرید.

بیشتر بخوانید:  نحوه ایجاد تقویم کاربردی برای بازاریابی محتوا

هشتگیفای یکی از ابزارهایی است که می‌توانید هشتگ‌های مرتبط و آمار جستجویشان را برررسی کنید. وب سایت TrandsMap هم مرجع مناسبی برای رصد کردن هشتگ‌های در حال ترند شدن در هر منطقه‌ای است.

استفاده از هشتگ‌ها حتی یک یا دو هشتگ می‌تواند تا حد زیادی بازدید توییت شما را افزایش دهد.

توییتر آنالیتیکس و کاربرد آن

داشتن صفحه‌ای در توییتر و توییت کردن بی هدف مطالب در آن به تنهایی نمی‌تواند کارآیی چندانی داشته باشد. اینکه چه محتوایی به اشتراک بگذارید، چگونه عمل کنید مهم است. توییتر آنالیتیکس از آن دسته ابزارهایی است که در هر شبکه و فضایی که فعالیت دارید، می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهد.

به وسیله‌ی این ابزار می‌توانید مخاطب‌های خود را بشناسید. سن، جنس، موقعیت جغرافیایی، نیازها و خواسته‌های مخاطبان می‌توانند حرکت شما را در توییتر هدفمندتر کنند. زمانی که مخاطب خود را می‌شناسید، می‌دانید چه محتوای تولید کنید، چه زمانی آن را به اشتراک بگذارید و بسیاری موارد دیگر که به بهبود عملکرد شما در توییتر منجر می‌شوند.