کسب و کار شما هر چه که باشد و با هر هدفی که بخواهید تبلیغات داشته باشید، تبلیغات ویدئویی شما را به هدفتان خواهند رساند. اگر تا کنون بودجه‌ای برای این نوع تبلیغات در نظر نداشته‌اید، وقت آن است که به این اشتباه خود پایان دهید و از این فرصت مهم و اثرگذار در تبلیغات خود بهره ببرید. در این مقاله شما را بیشتر با اهمیت این حوزه‌ی تبلیغاتی آشنا خواهیم کرد و با هم خواهیم خواند که تبلیغات ویدئویی در سال 2021 چگونه است.

اهمیت تبلیغات ویدئویی برای برندها

ویدئوها در بازاریابی ارگانیک تأثیر بسزایی دارند چرا که این نوع تبلیغات نرخ کلیک بالایی دارند. طبق تحقیقات انجام شده و آمار به دست آمده، اهمیت این شاخه از تبلیغات در سال‌های پیش رو بیشتر هم خواهد شد، چرا؟

  • زیرا آمار نشان می‌دهد تبلیغات ویدئویی بیش از هر نوع دیگری از تبلیغ دیده می‌شوند.
  • زیرا تبلیغات ویدئویی باعث افزایش میزان CTR، برقراری ارتباط با مخاطب‌ها و خرید می‌شوند.
  • زیرا تبلیغات ویدئویی در اینستاگرام سه برابر بیشتر از تبلیغات دیگر بازخورد داشته و طرفدارهای بیشتری دارند.
  • زیرا بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده، 70 درصد مشتری‌ها اعلام کرده‌اند که تبلیغات ویدئویی توانسته آن‌ها قانع کند تا خریدی انجام دهند.
ساخت تبلیغات ویدیویی
تبلیغات ویدیویی در سال 2021

چطور یک ویدئوی تبلیغاتی بسازیم؟

ساخت ویدئوهای تبلیغاتی نسبت به دیگر محتواهای تصویری وقت و هزینه‌ی بیشتری را مطالبه می‌کند و به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها از انجام آن سر باز می‌زنند و خود را از مزایای آن محروم می‌کنند. در ادامه ما به طور خلاصه در 4 مرحله‌ی ساده و کاربردی به شما خواهیم آموخت که چگونه ویدئوی تبلیغاتی بسازید و آن را در فضاهای آنلاینی که حضور دارید، به اشتراک بگذارید و از این شیوه‌ی تبلیغات بهره‌ی کافی را ببرید.

ایجاد تصویر و مفهوم کلی

اولین مرحله در ساخت ویدئوی تبلیغاتی این است که تصمیم بگیرد چه نوع محتوایی و با چه فرمتی می‌خواهید ارائه کنید. این مرحله ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین قسمت کار در تبلیغات ویدئویی در سال 2021 است اما این سادگی از اهمیت آن ذره‌ای کم نمی‌کند به این معنی که اگر تصویر و مفهوم مناسبی انتخاب نکنید، وقت و هزینه‌ی خود را بیهوده صرف کرده‌اید و شکست خواهید خورد. پس حتماً پیش از انجام هر کاری ابتدا مشخص کنید مخاطب‌های هدفتان چه کسانی هستند، چه هدفی را از تبلیغات دنبال می‌کنید و برای رسیدن به این هدف و ارتباط با مخاطب‌های مورد نظر باید چه محتوایی خلق کنید. مشخص کردن این موارد به شما کمک می‌کند تا انتخاب‌های بهتری داشته باشید و استراتژی‌های کارآمدتری را اتخاد کنید.

ساخت ویدئو

بعد از اینکه محتوا و فرمت ویدئوی خود را مشخص کردید، نوبت به ساخت ویدئو است. این مرحله نیاز به تخصص، زمان و هزینه‌ی بیشتری نسبت به دیگر مراحل دارد.

ادیت و تدوین ویدئو

پس از ساخت ویدئو باید به ادیت و تدوین آن پرداخت. برای ادیت ویدئو باید موارد زیر را بررسی کرده و سعی کنید که آن‌ها را با بهتربن کیفیت ممکن بر روی ویدئو اعمال کنید.

  • اصلاح فوکوس
  • تنظیم رنگ و نور
  • رفع ایرادهای کادربندی
  • اضافه کردن زیرنویس در صورت نیاز
  • قرار دادن افکت‌های صوتی و تصویری و …

بعد از انجام این مرحله، حالا دیگر نوبت به انتشار و به اشتراک‌گذاری ویدئو است.

به اجرا درآوردن کمپین تبلیغات ویدئویی

ساخت ویدئو به معنای تمام شدن کار نیست. باید ویدئوی تبلیغاتی خود را در بهترین زمان و مکان با مخاطب‌ها به اشتراک بگذارید تا بهترین نتایج را از آن کسب کنید. در این مرحله باید ببینید که مخاطب‌های شما در کدام کانال حضور دارند و کمپین تبلیغاتی خود را در آن کانال اجرا کنید.

ویدیو مارکتینگ
ویدیو مارکتینگ در سال 2021

برای داشتن تبلیغات ویدئویی عالی چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

تعیین پرسونای مخاطب، خلاق بودن، داشتن ایده‌های خاص و ارزشمند و متفاوت همگی به شما در خلق ویدئویی منحصر به فرد و موفق کمک خواهند کرد. سعی کنید ساخت ویدئوی تبلیغاتی خود از تکرار و تقلید بپرهیزید و سبک و برند خود را در تبلیغات لحاظ کنید تا ویدئویی خاص خودتان داشته باشید.

برای تبلیغات ویدئویی در سال 2021 از  موارد زیر استفاده کنید چرا که با رعایت و به کارگیری این موارد می‌توانید نتیجه‌ی مطلوبی کسب کنید و کمپین تبلیغات ویدئویی موفقی را رقم بزنید. پیاده‌سازی مواردی که در ادامه خواهیم گفت انتخاب شما است اما این را بدانید که این روش‌ها امتحان خود را پس داده‌اند. پس بهتر است از آن‌ها غافل نشوید

بهینه‌سازی ویدئوها برای موبایل

این روزها موبایل‌ها کاربردهای فراوانی دارند و هر نوع محتوایی که تولید می‌شود باید برای موبایل بهینه شود چرا که بیشتر کاربرها برای دسترسی به اینترنت و شبکه‌های مجازی از موبایل استفاده می‌کنند. پس فراموش نکنید ویدئوی شما برای نمایش در موبایل بهینه شده باشد تا ترافیکی را که از این طریق به سمت شما می‌آید، از دست ندهید.

توجه به قدرت ثانیه‌های اول

در هر پلتفرمی که ویدئوی تبلیغاتی خود را به اشتراک می‌گذارید، 3 تا 5 ثانیه فرصت دارید تا مخاطب را با خود همراه کنید و اگر موفق نشوید، مخاطب را از دست خواهید داد و تمام وقت و هزینه‌ای که صرف کرده‌اید به باد خواهد رفت. بنابراین از قدرت ثانیه‌های اول غافل نشوید، این ثانیه‌ها را به گونه‌ای طراحی کنید که مخاطب را مجذوب و مبهوت کند و ویدئو را تا انتها به تماشا بنشیند.

ساخت تبلیغات ویدیویی
ساخت تبلیغات ویدیویی بر اساس ترندهای روز

کوتاه و مختصر اما مفید

ویدئوها هر چه کوتاهتر باشند، مخاطب‌های بیشتری را به خود جذب می‌کنند. هر چند ویدئوهایی هستند که با وجود طولانی بودن، بازخورد خوبی دارند اما بهتر است در ساخت ویدئوی تبلیغاتی خود این را در نظر بگیرید که زمان ویدئوی شما بین 30 تا نهایت یک دقیقه باشد. اگر هم قصد دارید کمپین ویدئویی خود را در اینستاگرام به اجرا درآورید، ویدئوهای 15 ثانیه‌ای استوری بهترین انتخاب است.

داشتن Call to Action

کال تو اکشن یا دعوت به اقدام تلاش نهایی برای ترغیب مخاطب است برای اینکه به هدف و عمل مورد نظر شما دست بزند. کال تو اکشنی که تعریف می‌کنید باید واضح، جذاب، و هدفمند باشد و مخاطب بداند هدف شما از آن چیست و کال تو اکشن قرار است او را به کجا برساند.

زیرنویس گذاری

قرار دادن زیرنویس برای ویدئوهای تبلیغاتی به مخاطب سرنخی می‌دهد که محتوای ویدئوی شما چیست، همین موضوع می‌تواند انگیزه‌ای برای مخاطب باشد تا ویدئو را تماشا کند. ضمن اینکه استفاده از زیرنویس بیانگر احترام و ارزشی خواهد بود که شما برای مخاطب‌های کم شنوا یا ناشنوا قائل شده‌اید.

داستان سرایی

استفاده از تکنیک داستان سرایی علاقه و احساسات مخاطب را برمی‌انگیزاند و باعث می‌شود ویدئوی تبلیغاتی شما مؤثرتر عمل کند.

در آخر باید یادآور شویم که اگر می‌خواهید استراتژی‌های تبلیغاتی موفق‌تری داشته باشید باید تبلیغات ویدئویی را در میان راهکارهای خود جای دهید. امیدواریم  این مقاله راهنمای خوبی برای تبلیغات ویدئویی در سال 2021 بوده باشد و با خواندن آن به تصویری کلی در مورد ساخت ویدئوی تبلیغاتی رسیده باشید و بتوانید با بهره‌گیری از این ترند تبلیغاتی کارآمد بهترین نتایج را از کمپین‌های تبلیغاتی خود کسب کنید.