به طور معمول صفحه‌ی درباره ما در سایت جزو اولین صفحاتی نیست که کاربرها از آن بازدید می‌کنند اما بدون شک جزو پر بازدیدترین صفحات یک سایت است. در واقع صفحه درباره ما این پتانسیل را دارد که کاربرها را در سایت شما نگه دارد یا اینکه دلیلی برای خروج آن‌ها از سایت شما باشد.

امروز در این مطلب قصد داریم در مورد اهمیت تأثیرگذاری و جذاب کردن صفحه درباره ما و همینطور چگونگی نوشتن این صفحه صحبت کنیم. با هم ببینیم که چطور می‌توان از طریق این صفحه کاربرها را به ماندن در سایت تشویق کرد و اعتمادشان را جلب نمود.

ویژگی‌های صفحه درباره ما

در صورتی که صفحات سایت به خوبی نوشته شوند و محتواهای مناسبی برای آن‌ها تولید شود، هر صفحه‌ای فرصتی برای جذب مخاطب و تبدیل او به مشتری است. زمانی که بازدیدکننده‌ها قصد دارند با شما و کسب و کارتان آشنا شوند، اولین صفحه‌ای که به آن سر می‌زنند، صفحه درباره ما است.

بیشتر کسب و کارها از فرصتی که این صفحه در اختیارشان قرار می‌دهد، غافل هستند و در این بخش تنها به صحبت درباره‌ی شرکت خود می‌پردازند اما صفحه درباره ما مختص شما نیست و قرار است برای مخاطب طراحی شود و ارتباط عمیقی با او برقرار نماید تا او را به ماندن در سایت شما تشویق کند.

صفحه درباره ما باید دارای 5 ویژگی باشد و این ویژگی‌ها همگی در کلمه About به معنی درباره‌ی ما نهفته است. این پنج ویژگی عبارتند از:

  • A : Approachable (پذیرا بودن)
  • B : Beneficial (سودمند بودن)
  • : Optimized (بهینه شدن)
  • U : Unique (منحصر به فرد بودن)
  • T : Team (تیم و گروه)

در ادامه بیشتر با این مفاهیم آشنا خواهیم شد.

مخاطب‌ها را به ماندن در سایت تشویق کنید

بسیاری از سایت‌ها صفحه‌ی درباره ما را با یک آگهی تبلیغاتی اشتباه می‌گیرند و از فرصت آشنایی با مخاطب برای تبلیغ خود استفاده می‌کنند. هیچ کس دوست ندارد در اولین مواجه‌اش با یک سایت با تبلیغ روبرو شود. کاربرها بیشتر دوست دارند بدانند که سایت شما قرار است چه خدماتی را در اختیار آن‌ها قرار دهد و اساساً قابلیت‌ها و نقطه تمایز شما چیست و چرا باید به شما اعتماد کنند.

مهم است که در این صفحه با لحنی صمیمی با کاربرها صحبت کنید و از کاربرد کلمات پر تکلف بپرهیزید. از ضمیر دوم شخص استفاده کنید و ساده و روان و صمیمی بنویسید تا بتوانید با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید و نشان دهید که پذیرای حضور او در سایت بوده و در جهت جلب رضایت و تحقق خواسته‌های او تلاش خواهید کرد.

بیشتر بخوانید:  بازاریابی حسی چیست و تبلیغات در آن چگونه است؟

علاوه بر این، مطلب خود را کوتاه بنویسید. محتوایتان باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را به اسکرول کردن و رفتن تا انتهای صفحه تشویق کند. در غیر اینصورت احتمال اینکه مخاطب تا انتهای مطلب را بخواند کم خواهد بود.

تمرکز خود را بر روی نیاز مخاطب بگذارید

یکی از راه های جذاب کردن صفحه درباره ما این است که بر روی نیاز مخاطبان تمرک کنید. صفحه درباره ما قرار نیست محلی برای اعلام اهداف شخصی و کاری شما باشد. این موضوعی سودی برای مخاطب ندارد. کاربر ترجیح می‌دهد بداند که سایت شما قرار است چه سودی به او برساند. هر کاربری به امید پیدا کردن جوابی یا رفع خواسته و نیازی به سایت شما مراجعه کرده است. در نتیجه هر چند مهم است که کاربر با شما و دستاوردهایتان آشنا شود ولی تمرکز شما باید بر روی رفع نیاز و پاسخ دادن به مخاطب باشد تا او را در سایت خود ماندگار کنید. آنچه در مورد شرکت شما بیشتر از همه مورد توجه مخاطب‌ها قرار می‌گیرد، ارزش و مزیتی است که به آن‌ها ارائه خواهید کرد.

جذاب کردن صفحه درباره ما

از صفحه درباره ما برای افزایش نرخ تبدیل استفاده کنید

صفحه درباره ما فرصتی برای جذب مخاطب و تبدیل او به مشتری است. از پتانسیلی که این صفحه در اختیارتان می‌گذارد غافل نشوید و از فرصتی که در اختیار دارید برای رسیدن به اهداف خود و تبدیل مخاطب‌ها به مشتری استفاده کنید.

صفحه درباره ما باید به گونه‌ای طراحی شود که پس از اینکه اطلاعات لازم در مورد کسب و کار را ارائه کرد و مخاطب‌ها را تحت تأثیر قرار داد، آن‌ها را با call-to-action جذاب به سمت هدف و خواست اصلی سایت هدایت کند. ارتباط با مشتری، روایت داستان کسب و کار، ایجاد حس اعتماد و … فرصت‌هایی در این صفحه هستند که نقش مهمی در افزایش نرخ تبدیل دارند.

با مراجعه به گوگل آنالیتیکس می‌توانید ببینید که صفحه درباره ما یکی از مهمترین و مؤثرترین صفحات در تبدیل است. پس بهترین اقدام بعد از متقاعد کردن مخاطب و ارزش‌سازی برای او ایجاد یک CTA است که او را به دیگر صفحات سایت هدایت می‌کند یا اطلاعات تماس و … را از او دریافت می‌کند. حتی می‌توانید چندین گزینه برای فراخوان به عمل داشته باشید اما داشتن یک CTA به منظور بهینه‌سازی لازم است.

بیشتر بخوانید:  ویژگی های یک محتوای ارزشمند

منحصر به فرد بودن را به نمایش بگذارید

سعی کنید صفحه درباره ما خود را منحصر به فرد نوشته و طراحی کنید. در این صفحه قرار است نقطه تمایز شما نسبت به دیگر رقبا به مخاطب نشان داده شود. تقلید کردن و شبیه بودن از شما کسب و کاری همچون دیگر رقبایتان می‌سازد که هیچ تفاوتی بین شما با دیگران  ایجاد نمی‌کند. در نتیجه مخاطب دلیلی برای انتخاب شما و ارجح دانستن شما ندارد.

به دنبال چیزی بگردید که خاص خودتان باشد و از همین نقطه تمایز در محتوای صفحه درباره ما و همینطور طراحی این صفحه استفاده کنید.

تیم خود را به شکلی خلاق معرفی کنید

تیم شما یکی از منحصر به فردترین بخش کسب و کار شما به حساب می‌آید. معرفی تیم علاوه بر اینکه برای مخاطب‌ها جذابیت دارد، منحصر به فرد بودن شما را نیز به نمایش می‌گذارد. پس حتماً عکس‌هایی از تیم خود در صفحه دررباره ما به اشتراک بگذارید.

از به اشتراک‌گذاری تصاویر رزومه‌ای بپرهیزید، این تصاویر جذابیت چندانی برای مخاطب‌ها ندارند. در این مبحث هم سعی کنید منحصر به فرد عمل کنید برای مثال تصاویر غیر رسمی را با ارائه نقل قول‌های خود افراد، معرفی سرگرمی‌ها، علایق و … به اشتراک بگذارید. می‌توانید از پرسش‌های بامزه و سرگرم کننده هم استفاده کنید و جواب کارکنان را در کنار عکس‌هایشان بنویسید.

می‌توانید برای هر واحد و بخش صفحه‌ای جداگانه (اگر تعداد کارکنانتان کم است، برای هر شخص یک صفحه مجزا) داشته باشید. این روش تأثیرگذاری صفحه درباره ما را گسترده‌تر کرده و وقتی که کاربرها نام خاصی را جستجو می‌کنند، ممکن است صفحات شما در جستجو نمایش داده شوند و به این شکل در نتایج جستجو رتبه کسب کنید. پس اینکار به سئوی سایت شما نیز کمک شایانی خواهد کرد.

هر چند صفحه درباره ما فرصتی است که در اختیار شما قرار گرفته است تا از خود صحبت کنید اما این نکته را فراموش نکنید راهکارهای جذاب کردن صفحه درباره ما که در این مقاله بررسی کردیم هم به همین دلیل است. در واقع شما داستان خود را به شکلی که مزیتی برای خواننده به همراه آورد تعریف کرده و به نمایش می‌گذارید و از این طریق هدف صفحه درباره ما محقق می‌شود. هر قدر اصالت و منحصر به فرد بودن این صفحه بیشتر باشد، این صفحه موفق‌تر عمل خواهد کرد.