بسیاری از مدیران سایت ها مایلند تا با اعمال ترفندها و روشهایی بازدید وب سایت های خود را افزایش دهند. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مطالب قدیمی را به روز کنید

خیلی از شما تجربه این را داشته‌اید که صفحاتی از سایتتان به خاطر یک یا چند کلمه کلیدی در رتبه‌های اول گوگل قرار گرفته است. اما پس از گذشت مدت زمانی رتبه خود را از دست می‌دهند. ایجاد محتوای تازه برای آن صفحه، آپدیت کردن محتوای قبلی حتی اگر پاراگرافی به آن اضافه شود (فراموش نکنید مطالب مرتبط بوده و از کلمات کلیدی هم در آن استفاده شود) می‌تواند به بهبود صفحه سایتتان کمک کند.

می‌توانید از مطالب جدید برای لینک دادن به مطالب قدیمی‌تر استفاده کنید و به این صورت کاربر را به گردش در سایت خود هم تشویق کنید. مطالبی که در سایتتان می‌گذارید همه ارزشمند هستند، پس آن‌ها را به روزرسانی کنید تا از معرض دید کاربر دور نمانید. این کار بسیار به سئو سایتتان و افزایش بازدید آن کمک می‌کند.

به روز رسانی محتوای قدیمی

از محتوای ویدئویی غافل نشوید

محبوبیت محتوای ویدئویی هر روز بیشتر می‌شود. همینطور اهمیت ویدئو در صنعت مارکتینگ روند رو به رشدی دارد. گوگل عاشق ویدئو است و کاربران هم به ویژه کاربران موبایل علاقه زیادی به محتوای ویدئویی دارند. در یک محتوای ویدئویی کوتاه می‌توانید مطالب مفید و فراوانی را جای دهید و در عرض همان زمان کوتاه برای مخاطبان خود اعتمادسازی داشته باشید.

ویدئو فرصت بسیار خوبی برای جذب مشتری است و نرخ تبدیل مشتری در ویدئو نسبت به سایر محتواها بیشتر است البته اگر ویدئو خوبی تولید شود. همچنین نرخ بازگشت سرمایه از طریق ویدئو بالا است. پس از کارایی و اهمیت این محتوای جذاب غافل نشوید.

قدرت شبکه‌های اجتماعی را دست کم نگیرید

استفاده از شبکه‌های اجتماعی باعث افزایش بازدید سایت شما، بهبود رتبه الکسای سایت، سئو سایت، برند شدن شما و ارتباط با مخاطب و جذب مشتری می‌شود. استراتژی‌های درست و موفق برای رشد کسب و کار حتماً فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را در لیست خود دارند. البته برای بهره‌مندی از این فرصت باید شبکه‌های اجتماعی را خوب بشناسید، تفاوت آن‌ها را بدانید و برایشان محتواهای با ارزش و هدفمند تولید کنید.

از طریق شبکه‌های اجتماعی به راحتی می‌توانید بازدیدهای زیادی را روانه‌ی وب سایت خود کنید. البته پیش از به اشتراک‌گذاری صفحات سایتتان در شبکه‌های اجتماعی باید این نکته را به خاطر بسپارید که حتماً باید از لینک‌های کوتاه شده استفاده کنید. بسیاری از این شبکه‌ها امکان به اشتراک گذاشتن لینک‌های طولانی را ندارند. بنابراین با استفاده از سرویس‌های کوتاه کننده لینک، اقدام به کوتاه کردن لینک‌ها کنید.

سوشیال

سرعت سایتتان را افزایش دهید

سرعت سایت یکی از عوامل مهم در جذب کاربر است. اگر سرعت سایتتان پایین باشد، کاربر باید زمان زیادی را برای دسترسی و گردش در سایت شما تلف کند. همین بارگذاری‌های زمانبر باعث خستگی و کلافگی کاربر می‌شود و نرخ پرش شما را هم افزایش می‌دهد. برای جلوگیری از این اتفاق همیشه حواستان باشد که سرعت سایتتان را چک کنید و آن را بالا نگه دارید.

لینک‌های قوی و مناسب بسازید

در تولید محتوا از دو نوع لینک می‌توانید استفاده کنید: لینک‌های داخلی و لینک‌های خارجی. لینک‌های خارجی هر چند در سئو سایت شما بسیار مؤثر هستند ولی کمکی به افزایش بازدید سایتتان نمی‌کند. در مقابل استفاده از لینک‌های داخلی درست و مرتبط علاوه بر اینکه دسترسی به مطالب را برای کاربر آسان می‌کند، گردش در سایت را هم بالا می‌برد و بازدید صفحات سایتتان را افزایش می‌دهد.

ایمیل مارکتینگ را جدی بگیرید

ایمیل مارکتینگ یکی از روش‌های مؤثر برای ارتباط با مخاطب است. روش‌های زیادی وجود دارد که ایمیل کاربران را با خواست خودشان جمع‌آوری کنید برای مثال می‌توانید از طریق صفحات فرود اطلاعات کاربران را دریافت کنید.

ایمیل مارکتینگ بسیار مقرون به صرفه است، هدف‌گذاری دقیقی دارد و قابل اندازه‌گیری است. فراموش نکنید ایمیل مارکتینگ مساوی با ایمیل‌های تبلیغاتی نیست. هدف از ایمیل مارکتینگ ارتباط با مخاطب و ایجاد ارزش برای مخاطب است.

در ایمیل مارکتینگ مخاطب محوریت دارد اما در ایمیل تبلیغاتی محصول و خدمات و بین این دو فرق بسیار است. کاربران در ایمیل مارکتینگ با میل و رضایت خود ایمیل را دریافت می‌کنند و مشتاق هستند تا با شما در ارتباط باشند و اطلاعات جدید را از شما دریافت کنند در حالی که ایمیل تبلیغاتی تنها مزاحمت برای کاربر به همراه دارد.

ایمیل مارکتینگ

از طریق اینستاگرام کاربران را به سایت خود بکشید

اینستاگرام محبوب‌ترین و پر کاربردترین شبکه اجتماعی در ایران است. داشتن اکانت اینستاگرام در کنار سایت خیلی به رشد کسب و کار شما و جذب مخاطب کمک می‌کند. پس این فرصت را از دست ندهید و از اینستاگرام برای هدایت مخاطبان خود به سایتتان استفاده کنید.

متأسفانه در حال حاضر استفاده از امکان پروموشن اینستاگرام به دلیل تحریم‌ها در ایران ممکن نیست اما اگر دنبال کنندگان شما در اینستاگرام بالای 10k باشند، می‌توانید در استوری‌هایتان لینک تعریف کنید و سایت خود را در دسترس مخاطبان قرار دهید. حتی می‌توانید لینک سایت خود را در بیو هم تعریف کنید. بنابراین از این فضا برای افزایش بازدید خود نهایت استفاده را ببرید.

در لینکدین پست بگذارید

یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی پر طرفدار در ایران لینکدین است و به دلیل اینکه فیلتر نیست و دسترسی به آن آسان است، کاربران بسیاری دارد. فضای لینکدین نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی علمی‌تر و جدی‌تر است و محتوای خاص خود را می‌طلبد اما به هر حال شبکه‌ای قوی برای جذب مخاطبان و هدایت آن‌ها به سایتتان و در نتیجه افزایش بازدیدتان است.

بیشتر بخوانید:  بازاریابی omnichannel و مزایای آن

پست مهمان منتشر کنید

وبلاگ نویسی مهمان یا پست مهمان به این معناست که در وبلاگ شخصی دیگران پستی منتشر کنید و به سایت خودتان لینک دهید. این روش باعث قرار گرفت در معرض دید کاربران، ایجاد ارتباط با آن‌ها و کسب اعتبار می‌شود. مطلبی که در وبلاگ‌ها منتشر می‌کنید باید محتوایی با کیفیت باشد تا وبلاگ نویسان آن را در وبلاگ خود منتشر کنند. اگر محتوای شما ارزشمند باشد، هم می‌توانید بازدید برای سایتتان دریافت کنید هم وبلاگ‌ها می‌توانند خوانندگان بیشتری برای خود کسب کنند. پس این روش برای هر دو طرف سودمند است.

پست مهمان

مشاوره رایگان در راستا با سایتتان ارائه کنید

گاهی برای دست یافتن به چیزی باید ابتدا از آن بگذرید. منفعت خود را برای لحظاتی در سایتتان کنار بگذارید و تنها به فکر مخاطب و خدمت‌رسانی به او باشید. فرصت‌هایی در سایتتان برای ارتباط با مخاطب و پاسخگویی به سؤالات آن‌ها در زمینه‌هایی که مرتبط با تخصص و کار شماست ایجاد کنید آن هم به صورت رایگان. این روش تعامل شما با کاربران را افزایش می‌دهد و به صورت ناخودآگاه باعث ایجاد حس ارزشمندی برای شما در ذهن مخاطب و درگیری هر چه بیشتر او با شما می‌شود.

وبینار برگزار کنید

برگزاری وبینار یا همان سمینار آنلاین روشی مفید در جذب مخاطب است. وبینارهای آموزشی می‌توانند پایه‌ای یا تخصصی باشند و وبینار خوب مثل محتوای مفید عمل می‌کند و کاربران را با سایت شما پیوند می‌دهد. وبینار به دلیل امکان ارسال و دریافت و به اشتراک‌گذاری اطلاعات و امکان پرسش و پاسخ تعامل فراوانی بین شما و کاربران ایجاد می‌کند و این تعامل به محبوبیت و افزایش بازدید سایت شما ختم می‌شود.

اینفوگرافیک به اشتراک بگذارید

اینفوگرافیک از ترکیب دو کلمه information و graphic به دست آمده و به معنای اشتراک‌گذاری اطلاعات از تغییر نمودار و چارت و دیگر ابزارهای آماری در قالب تصویر است. اینفوگرافیک‌ها این روزها به شدت ویرال شده‌اند چرا که در تفهیم مطالب بسیار مؤثر هستند و ذهن مخاطب زمانی که متن و تصویر را با هم دریافت می‌کند، یادگیری بیشتری دارد. پس از اینفوگرافیک‌ها برای افزایش بازدید سایتتان استفاده کنید.

از سرویس‌های همکاری در فروش استفاده کنید

اگر امکان ایجاد سرویس همکاری در فروش را دارید، از آن استفاده کنید. سرویس‌های همکاری در فروش کاربران را به معرفی و به اشتراک‌گذاری محصول و خدمات شما تشویق می‌کند چرا که این معرفی برای آن‌ها سود و منفعت به همراه دارد. پس به کاربران خود این دسترسی را بدهید که لینک خود را برای معرفی شما بسازند و به ازای هر جذب یا خریدی که از لینک آن‌ها صورت می‌گیرد، خدمات یا منافعی برای آن‌ها در نظر بگیرید.

موبایل فریندلی

وب سایت خود را موبایل فرندلی کنید

همه‌ی ما به این موضوع واقفیم که کاربرد گوشی همراه این روزها بیشتر از پیش شده و مخاطبان بیشتری هر روزه از این وسیله کاربردی برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند. علاوه بر این استفاده اینترنت از طریق موبایل امکانی همیشه در دسترس است و همین موضوع اهمیت موبایل فرندلی کردن وب سایت‌ها را نشان می‌دهد. پس اگر می‌خواهید مخاطبان بیشتری جذب سایت خود کنید، سایت خود را موبایل فرندلی کنید.

با افراد موفق در زمینه مرتبط با کسب و کارتان مصاحبه کنید و آن را با کاربران خود به اشتراک بگذارید

از راه‌های مختلف با افراد موفق و تأثیرگذار در زمینه کسب و کار خود ارتباط بگیرید و با آن‌ها مصاحبه کنید. در مصاحبه‌های خود از مسائلی که مورد علاقه و نیاز کاربران است صحبت کنید، از تجربه‌هایشان بپرسید، اینکه چطور در مسیر خود پیشرفته‌اند و موفق شده‌‌اند و چه توصیه‌هایی برای افراد دیگر در این حوزه دارند. این مصاحبه نشان می‌دهد که شما برای کاربران خود و موفقیت و پیشرفت آن‌ها ارزش قائلید و به همین خاطر مخاطب با شما حس نزدیکی و صمیمت بیشتری می‌کند و در نتیجه تعاملش با شما بیشتر می‌شود چرا که برای یافتن جواب‌های خود و راه‌حل مسائل خود مدام به شما مراجعه می‌کند.

سئو سایت را جدی بگیرید

سئو سایت یکی از بهترین راهکارها برای افزایش بازدید سایت است. سئو به جمله استراتژی‌هایی گفته می‌شود که رتبه شما را در موتورهای جستجو بالا می‌برد، شما را در دید مخاطبان بیشتری قرار می‌دهد و مخاطبان بیشتری هم به سایت شما مراجعه می‌کنند.

سئو دو نوع دارد: سئو داخلی و سئو خارجی. در سئو داخلی شما از راهکارهایی در سایت خود برای بالا بردن رتبه‌تان استفاده می‌کنید و سئو خارجی شامل تکینک‌هایی است که بیرون از سایت به کار می‌رود تا سایت شما را بهینه کند.

از outbound marketing کمک بگیرید

outbound marketing یا بازاریابی برونگرا به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که خارج از فضای شرکت، سایت شرکت، فضاهای مجازی شرکت و … انجام می‌شود تا خود را به مخاطب معرفی کرده و او را جذب کنید. outbound marketing خوب مثل تبلیغات همسان در پلتفرم‌های مختلف که موضوعشان در راستا با کار شما است، مخاطب‌های هدف بسیاری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

نرخ پرش خود را کم کنید

بانس ریت یا نرخ پرش از جمله عواملی است که می‌تواند به سرعت سایت شما، UI و UX سایت شما، محتوای سایت شما و … مربوط شود. پس با بهبود این موارد نرخ پرش خود را کم کنید زیرا نرخ پرش بالا باعث کاهش رتبه شما در موتورهای جستجو می‌شود. در واقع نرخ پرش بالا نشان دهنده‌ی این است که سایت شما برای کاربر کارآمد نیست. در نتیجه رتبه سایتتان و بازدید سایتتان کم می‌شود. در این رابطه می‌توانید اطلاعات جامع‌تری را در مقاله‌ی مفهوم نرخ خروج و ۶ راهکار کاهش بانس ریت یا نرخ پرش مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید:  هشتگ در اینستاگرام و کاربردهای مهم آن

کلید واژه‌ها و عنوان‌های درست انتخاب کنید

استفاده از کلید واژه‌های پر طرفدار و عنوان‌های جذاب و درست از کلیدهای موفقیت در افزایش بازدید سایت است. اگر از عناوین مرتبط و خوبی برای محتوای خود استفاده کنید، کار کاربر را برای دسترسی به مطلب مورد نظرش و یافتن پاسخش راحت می‌کنید و کاربر بابت این مسئله از شما سپاسگزار بوده و همیشه انتخاب اول او برای یافتن جواب‌هایش سایت شما خواهد بود.

عنوان نویسی

برای محتواهای خود پادکست تولید کنید

دنیای شلوغ و پردغدغه این روزها فرصت مطالعه را برای افراد کم کرده و افراد بسیاری برای خواندن کتاب یا محتواهای مختلف از فایل‌های صوتی و پادکست استفاده می‌کنند. مخاطب این امکان را دارد زمانی که مشغول انجام کاری است، به این فایل‌ها گوش کند و مطالب مورد نیاز خود را دریافت کند. بنابراین حتی المقدور برای محتواهای متنی سایت خود پادکست تولید کنید تا مخاطبانی را که فرصت کمتری برای مطالعه دارند هم راضی کنید و آن‌ها را به سایت خود بکشانید.

از تکنیک آسمان خراش (sky scraper) استفاده کنید

محتواهای پر مخاطب و عالی سایتتان را شناسایی کنید، محتواهایی که بازدید فراوان داشته‌اند و از طریق صفحات مختلف به آن‌ها لینک داده شده است. سپس آن‌ها را ارتقاء دهید و از افرادی که به محتوای شما لینک داده بودند بخواهید که لینک را به روز رسانی کنند و به محتوای جدید لینک دهند و از این طریق بازدیدهای فراوانی برای سایتتان بگیرید.

طراحی حرفه‌ای داشته باشید

ورود کاربر به سایت شما کافی نیست و لازم است که کاربر را در سایت خود نگه دارید. برای رسیدن به این هدف سایتتان باید طراحی حرفه‌ای داشته باشد. طراحی حرفه‌ای کاربر را جذب سایت شما می‌کند و دسترسی‌های مشخص و راحت برای کاربر درست می‌کند. همین محبوبیت و بازدید شما را افزایش می‌دهد. اضافه شدن به لیست علاقمندی‌های کاربر از ایده‌آل‌های یک سایت است و برای دستیابی به این ایده‌آل باید سایت خود را حرفه‌ای طراحی کنید.

تجزیه و تحلیل را فراموش نکنید

همواره آمار سایت خود را بررسی کنید. ببینید کدام مطلب‌ها پر بازدیدتر بوده، مخاطب‌ها چه واکنشی به بخش‌های مختلف سایتتان داشته‌اند و بعد از این بررسی‌ها نقاط مثبت سایت خود را تقویت کنید و نقاط ضعف و ایرادهای آن را برطرف کنید تا همواره بازدید بالایی داشته باشید.

تجزیه و تحلیل

از بخش‌های FAQ در سایت استفاده کنید

Frequently asked question یعنی سؤالات پر تکراری که کاربرها می‌پرسند. این سؤالات معمولاً جستجوی بالایی در اینترنت دارند. بسیاری سایت‌ها از اهمیت این بخش غافل هستند اما با ایجا این بخش می‌توانید مخاطبان را برای یافتن پاسخ به سایت خود بکشانید و بازدید خود را زیاد کنید.

سیستم کامنت گذاری پیشرفته داشته باشید

نظرات کاربران یکی از روش‌هایی است که قابلیت افزایش رتبه بالا برای سایت را دارد. کاربری که برای شما کامنت می‌گذارد، کاربری است که با محتوای شما ارتباط برقرار کرده و کاربر رهگذر نیست. این کاربر باز هم به سایت شما مراجعه می‌کند. سیستم کامنت گذاری پیشرفته این امکان را به کاربران می‌دهد در بخش کامنت با هم تبادل و گفتگو داشته باشند و زمانی که کاربری به دیگری پاسخ می‌دهد، برای آن کاربر ایمیلی ارسال می‌شود و او دوباره به سایت شما برمی‌گردد تا پاسخ خود را ببیند یا پاسخ دیگری بدهد. همین امر بازدید سایت شما را بالا می‌برد و کاربر را مدام در تماس با شما نگه می‌دارد.

در تالارهای گفتگو عضو شوید و فعالیت داشته باشید

تالارهای گفتگو وب سایت‌هایی کاربر محور هستند. این سایت‌ها امکان پرسش و پاسخ، به اشتراک‌گذاری اطلاعات و معرفی را برای کاربران فراهم می‌کنند. این محیط می‌تواند فرصت خوبی برای معرفی خود در دنیای مجازی باشد. در این سایت‌ها به سؤالات کاربران پاسخ دهید و خود را معرفی کنید و گاهی لینک سایت خود را در تالارها قرار دهید.

گزارش‌های معتبر برای کاربران فراهم کنید

داده‌های فصلی، سالی و … که از طرف خود کسب و کارها با آمار درست و نمودار و جدول و چارت و دیگر راه‌ها به مخاطببان ارائه می‌شود برای کاربران معتبرتر است و کاربر مدام به دنبال بررسی این آمارها است. این آمارها به سرعت پخش شده و به اشتراک گذاشته می‌شوند. پس اگر محصول یا خدمتی دارید که می‌توانید برای آن داده و آماری فراهم کنید، این کار را انجام دهید و با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید تا آن‌ها هم با به اشتراک‌گذاری این آمار برای شما بازدید بیشتری به دست آورند.

با سایت‌های دیگر در حوزه کاری خود تبادل لینک داشته باشید

لیستی از سایت‌هایی که در حوزه کاری شما فعالیت دارند تهیه کنید، با آن‌ها ارتباط بگیرید از آن‌ها بخواهید که لینک شما را در محتواهای سایت خود قرار دهند. از این طریق بک لینک‌های قوی‌ای برای سایت خود می‌سازید و بازدید سایتتان را افزایش می‌دهید.

برای کسب و کارتان اپلیکیشن موبایل بسازید

منظور از اپلیکیشن اپ‌های خیلی پیشرفته نیست. اپ‌های ساده و کاربردی هم قابلیت افزایش بازدید کاربر را دارند. چرا که از طریق این اپلیکشن کاربران با شما و کسب و کارتان آشنا می‌شوند و برای شناخت بیشتر و ارتباط با شما به سایتتان مراجعه می‌کنند.

هر کدام از این روش‌های گفته شده به تنهایی می‌تواند بازدیدهای فراوانی را برای سایت شما به همراه آورد. تنها کاری که باید کنید اول مطالعه این مقاله، دوم تلاش برای اجرای یک به یک آن‌ها است و در نهایت خواهید دید چطور بازدید سایتتان بالا می‌رود و کسب و کارتان زیر و رو می‌شود.