بهینه‌سازی گوگل ادز یكی از مؤثرترین روش ها برای افزایش ترافیك ورودی و البته جذب مشتری است. با گوگل ادز افرادی كه كلمات كلیدی مدنظرشان را جستجو می‌كنند، تبلیغات مرتبط مشاهده خواهند كرد و به این ترتیب آمار ورودی سایت افزایش قابل توجهی پیدا خواهد كرد. در این مقاله از ترافیك مدیا قصد داریم تا انواع راه‌های بهینه‌سازی گوگل ادز را معرفی كنیم كه یكی از بهترین روش‌ها برای جذب كاربران محسوب میشود؛ با ما همراه باشید:

بهینه‌سازی گوگل ادز به چه معناست؟

گوگل ادز تبلیغاتی است كه محتوای سایت شما را به افرادی كه كلمه كلیدی مرتبط را جستجو كرده‌اند، نمایش خواهد داد؛ از آنجایی كه در هر ثانیه دو میلیون نفر در مرورگر گوگل به جستجو می‌پردازند، این روش ترافیك ورودی سایت شما را بالا خواهد برد. حال اگر از كمپین‌های تبلیغاتی نتایج مثبتی دریافت كرده باشید كه احتمال زیاد دریافت می‌كنید، باید به فكر بهینه‌سازی آن باشید.

با بهنیه سازی گوگل ادز میتوان به شكل مؤثرتری بروی كلمات كلیدی متمركز شد و همچنین كلمات كلیدی منفی كه عملكرد خوبی ندارند را شناسایی كرد. كلمات كلیدی منفی با این روش شناسایی و حذف می‌شوند، به این ترتیب هزینه شما برای این كلمات هدر نمی‌رود. با بهینه‌سازی گوگل ادز می‌توانید ارزش كیفی سایت خود را در گوگل افزایش دهید.

دلایل بهینه‌سازی گوگل ادز

رمز موفقیت در راه اندازی كمپین‌های تبلیغاتی بهینه‌سازی گوگل ادز است؛ در غیر این صورت نرخ بازگشت سرمایه شما منفی می‌شود. همانطور كه گفته شد با گوگل ادز محتوای تبلیغات شما به كاربرانی كه كلمه كلیدی مرتبط را جستجو كرده‌اند، نمایش داده می‌شود و به این ترتیب آمار بازدید از سایت شما افزایش خواهد یافت.

در گوگل ادز به ازای هر كلیك مبلغی پرداخت می‌شود كه نرخ آن برای كلمات كلیدی مختلف متفاوت است. در ادامه به بررسی دلایل بهینه‌سازی گوگل ادز و تأثیرات مثبتی كه بر موفقیت كمپین تبلیغاتی شما دارد، خواهیم پرداخت.

امتیاز شما از كیفیت تبلیغات در گوگل ادز

هرچه امتیاز شما از كیفیت تبلیغات در گوگل ادز بالاتر باشد، هزینه پرداختی شما كمتر بوده و همچنین جایگاه شما در نتایج جستجوی گوگل بالاتر خواهد رفت. این امتیاز بین 1 تا 10 محاسبه میشود كه متأثر از عوامل مختلفی است كه از جمله آنها می توان به نرخ كلیك، میزان كیفیت و سرعت بارگذاری صفحات فرود، استفاده از كلمات و متون مناسب و مرتبط اشاره كرد.

بیشتر بخوانید:  طراحی هویت بصری برند و اصول آن

توجه داشته باشید كه جهت بهینه‌سازی گوگل ادز بایستی به همه موارد  ذكر شده پرداخته شود زیرا همگی آنها اهمیت دارند.

نكته: اگر بتوانید با ارائه تبلیغات جذاب كربران را به صفحه فرود هدایت كنید، آنچه اهمیت دارد نگه داشتن كاربران در این صفحه است. بنابراین سعی كنید صفحه فرود را بهنیه كنید تا موفقیت خود را تضمین كنید.

نمایش تبلیغات به مشتریان واقعی

هدف از راه اندازی كمپین‌های تبلیغاتی ارسال آن برای مشتریان هدف است؛ درصورتی كه از كلمات كلیدی و متون مرتبط و مناسب در كمپین تبلیغاتی خود استفاده نكنید، هرچند محتوای شما جذابیت داشته باشد، با هم موفق نخواهد بود.

گاهی هم ممكن است از كلمات كلیدی استفاده كنید كه مفهوم كلی داشته باشد و مختص مشتریان هدف نباشد، این بار با شكست مواجه خواهید شد.

با بهینه‌سازی گوگل ادز همانطور كه در ابتدای مقاله به آن اشاره كردیم، كلمات كلیدی مناسب و مرتبط را شناسایی كرده و كلمات كلیدی منفی كه كمكی به شما نخواهد كرد را شناسایی می‌كنید؛ به این ترتیب می‌توانید تمركز بیشتری برروی كلمات كلیدی مرتبط داشته باشید و آمار بازدید از تبلیغات خود را افزایش دهید.

ارائه پیشنهاد شما به دیگر كاربران با گوگل ادز

راه‌های بهینه‌سازی گوگل ادز این امكان را خواهید داشت تا به دیگر كاربران هم پیشنهاد ارائه كنید تا از تبلیغات شما دیدن كنند. نكته مهم این است كه محتوای متنی پیشنهاد شما بایستی به قدری جذاب و ترغیب كننده باشد كه آنها را به سایت شما بكشاند؛ به این ترتیب در جذب مشتری و البته بازگشت سرمایه موفق‌تر عمل خواهید كرد.

راه‌های بهینه‌سازی گوگل ادز

با توجه به دلایل مثبتی كه برای بهینه‌سازی گوگل ادز به آنها اشاره كردیم، در این بخش از مقاله راه‌های دستیابی به این مهم را شرح خواهیم داد كه اطلاع از آنها احتمال موفقیت كمپین تبلیغاتی و البته سطح درآمد شما را به نحو مؤثری افزایش خواهد داد.

بیشتر بخوانید:  معرفی 14 ترند سئو در سال 2021

بررسی وضعیت بازدیدها با استفاده از كلمات كلیدی مختلف

با استفاده از كلمات كلیدی مختلف برای متن تبلیغاتی خود می‌توانید احتمال بازدید از سایت را افزایش دهید. میتوانید كلمات كلیدی كه بالاترین آمار ورود به سایت را دارند در بورد خود به عنوان پیش فرض ثبت كنید؛ با این حال توجه داشته باشید كه این روش هزینه‌های شما را افزایش خواهد داد.

شناسایی و حذف كلمات كلیدی منفی

همانطور كه گفتیم با گوگل ادز می‌توانید كلمات كلیدی منفی را شناسایی كنید و آنها حذف یا مسدود كنید. این كلمات نباید در حین جستجو به كاربران نمایش داده شود زیرا نرخ كلیك و بازدید از سایت شما را كاهش می‌دهند.

كلمات كلیدی چند بخشی

یكی از راه‌های بهینه‌سازی گوگل ادز استفاده از كلمات كلیدی چند بخشی و طولانی است؛ زیرا هزینه شما را كاهش می دهد. استفاده زیاد از كلمات كلیدی كوتاه به تبع هزینه های شما را بالا خواهد برد.

استفاده از كلمات كلیدی مخصوص برای هر صفحه

استفاده از كلمات كلیدی مخصوص برای هر صفحه فرود در كنار كاهش مؤثر هزینه ها، كاربران را در هنگام بازدید از آن دچار مشكل نمی‌كند. همچنین در صورت دسته بندی كلمات كلیدی، میتوانید مشخص كنید كه تبلیغات به كاربران شما نمایش داده شوند.

در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی كاربران

در این روش با توجه به موقیت جغرافیایی كاربران و اینكه در كدام شهر یا كشور زندگی میكند، میتوانید تبلیغات را به آنها نشان دهید. با استفاده از تنظیمات خاص در گوگل ادز می‌توانید در كشورهای خارجی هم تبیلغات خود را به كاربران نمایش دهید.

هماهنگی صفحه فرود با گوشی موبایل

همانطور كه میدانید امروزه كاربران موبایل افزیش چشمگیری پیدا كرده‌اند؛ از این رو بایستی صفحه فرود خود را برای این دسته از كاربران بهینه كنید. مسلماً كاربرانی كه از طریق كمپین تبلیغاتی وارد سایت شما شده‌اند، در صورت عدم هماهنگی آن با صفحه نمایش موبایل به سرعت آن را ترك می‌كند؛ این امر موجب می‌شود یك امتیاز منفی برای كیفیت سایت شما در نظر گرفته شود.