امروزه كسب و كارها با ورود به دنیای جذاب و پرمخاطب اینترنت، سعی در معرفی هر چه بهتر خدمات و محصولات خود دارند؛ به نحوی قصد دارند كه در جامعه برندسازی كنند. یكی از راه‌های تبلیغات گسترده در اینترنت استفاده از سرویس تبلیغاتی گوگل ادوردز است كه نیازمند ساخت اكانت و شارژ آن در بازه زمانی مشخص است. در این مقاله از ترافیك مدیا قصد داریم تا راه های شارژ اكانت گوگل ادز را بررسی كنیم كه برای تبلیغات در فضای پررقابت این روزها بسیار ضروری است.

راه های شارژ اكانت گوگل ادز

با پیشرفت تكنولوژی و دسترسی آسان به اینترنت برای عموم مردم، بستری جذاب برای كسب و كارهای مختلف فراهم شد تا خود را به جامعه معرفی كنند. از این رو شكل بازاریابی نیز تغییر كرده است كه به آن دیجیتال ماركتینگ گفته می‌شود.

با توجه به استقبال گسترده كسب و كارها از تبلیغات، شركت بزرگ گوگل هم وارد عمل شد و سرویس تبلیغاتی تحت عنوان گوگل ادوردز یا گوگل ادز را راه‌اندازی كرد. این سرویس تبلیغاتی به یكی از برترین و معتبرترین، شركت‌های تبلیغات در بازاریابی آنلاین در سال‌های اخیر مبدل شده است كه به دلیل نتایج مثبت آن، طرفدارن بسیاری پیدا كرده است.

برای استفاده از این سرویس تبلیغاتی نیاز به ثبت نام در سایت و ساخت یه اكانت یا حساب كاربری عادی وجود دارد. این حساب كاربری عادی دارای امكاناتی است كه بدون پرداخت هزینه میتوان كمپین‌های تبلیغاتی خود را مدیریت كرد؛ با این حال برای استفاده از امكانات و مزایای بیشتر نیاز هست تا حساب كاربری با پرداخت هزینه ارتقا یابد.

با پرداخت هزینه حساب كاربری ارتقا خواهد یافت كه به اصطلاح به آن پروموشن هم گفته می‌شود. پس از مدتی نیاز هست كه این حساب كاربری تمدید یا به عبارتی شارژ شود؛ برای این منظور روش‌های مختلفی وجود دارد كه در ادامه آنها را شرح خواهیم داد:

روش مستقیم

یكی از راه های شارژ اكانت گوگل ادز روش مستقیم یا پرداخت از طریق سایت ads.google.com می‌باشد. برای پرداخت شارژ به این روش بایستی طبق مراحل زیر عمل كنید:

  • ثبت‌نام در گوگل ادز یا ورود به حساب کاربری خود
  • كلیك بر روی چرخ‌دنده
  • انتخاب و كلیك بر روی گزینه Billing & Payments
  • انتخاب و كلیك روی گزینه Make a Payment و انتخاب روش پرداختی مد نظر از بین روش‌های موجود
بیشتر بخوانید:  آنچه باید در مورد ایده‌ پردازی تبلیغات موفق بدانید!

این روش اگرچه یكی از اصلی‌ترین روش‌های شارژ محسوب می‌شود؛ اما با این حال برخی برای پرداخت با این روش با مشكلات و محدودیت‌هایی مواجه هستند؛ از این رو روش‌های غیرمستقیم را انتخاب می كنند.

روش غیر مستقیم

این روش همانطور كه از نامش مشخص است به صورت غیر مستقیم و با كمك واسطه‌ها انجام می‌شود. مدیران و صاحبان كسب و كاری كه حساب بانك خارجی ندارند معمولاً از این روش استفاده می‌كنند. به علاوه صاحبان مشاغل كوچك كه ترجیح می‌دهند هزینه كمتری بابت تبلیغات گوگل پرداخت كنند، از این روش اقدام می‌كنند.

در این روش بایستی از وبسایت‌های داخلی به عنوان واسطه استفاده كنید و با پرداخت هزینه‌ای به آنها به سرعت اكانت گوگل ادز خود را شارژ كنید. در این روش آنچه اهمیت دارد اطمینان از صحت و اعتبار وبسایت داخلی واسطه است. این وبسایت‌ها با دریافت هزینه‌ای اضافی به عنوان كارمزد، به راحتی و به سرعت حساب كاربری شما را شارژ می‌كند. توجه داشته باشید كه وبسایت‌های مختلف ممكن است هزینه متفاوتی از شما دریافت كند.

به طور كلی شارژ اكانت گوگل ادز با روش غیر مستقیم یكی از راه‌های كاهش هزینه محسوب می‌شود؛ آژانس‌های تبلیغاتی می‌توانند وبسایت‌ها با قیمت‌های بسیار مناسبی را به این منظور ارائه می‌كنند.

نكته:

همانطور كه پیش‌تر اشاره كردیم هزینه شارژ اكانت گوگل ادز از طریق سایت‌های مختلف متفاوت است. با مراجعه به سایت اصلی می‌توانید از هزینه‌های شارژ اكانت گوگل ادز اطلاع یابید. گوگل ادوردز بر مبنای نیاز كاربران امكانات و مزایای مختلفی در اختیارشان قرار می‌دهد كه هركدام هزینه متفاوتی را دارا می باشند.

پروموشن كد گوگل ادز چیست و چگونه می توان آن را دریافت كرد؟

گوگل ادز به منظور تشویق و ترغیب كاربران برای استفاده بهتر و بیشتر از امكانات این سرویس تبلیغاتی یك پروموشن كد به عنوان هدیه در نظر گرفته است. با اقدام از طریق یكی از راه های شارژ اكانت گوگل ادز ، میتوان پروموشن اكانت خود را فعال كرده و این هدیه را دریافت كنید.

بعد از فعالسازی پروموشن اكانت خود، 30 روز فرصت دارید تا كد هدیه خود را از گوگل ادز دریافت كنید؛ توجه داشته باشید كه به همان میزان كه هزینه كرده‌اید، می‌توانید اعتبار هدیه دریافت كنید. مثلاً اگر با پس از فعالسازی پروموشن، 50 دلار در گوگل ادز هزینه كردید، 50 دلار اعتبار به عنوان هدیه دریافت می‌كنید. برای دریافت این میزان اعتبار دقت كنید كه شارژ حساب كاربری خود را به تعویق نیندازید.

بیشتر بخوانید:  مفهوم نرخ خروج و ۶ راهکار کاهش بانس ریت یا نرخ پرش

دریافت پروموشن كد برای صاحبان مشاغل كوچك كه در ابتدای راه هستند و می‌خواهند و سرمایه كمی دارند، حكم یك تیر و دو نشان دارد.

مقررات حساب كاربری گوگل ادز

ساخت اكانت در گوگل ادز یا شارژ آن، تنها ابتدای راه است؛ آنچه در این راه اهمیت دارد مراقبت از اکانت می‌باشد. گاهی ممكن است با انجام اقداماتی كه آگاهی از آن ندارید، اكانت شما از سوی گوگل ادز بن مسدود شود؛ از این رو بایستی قوانین حساب كاربری گوگل ادز را در نظر داشته باشید كه در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم كرد:

درصورتی در زبان انگلیسی تسلط كافی دارید، سعی كنید همه بندهای توافق‌نامه و قوانین را به شخصه بخوانید.

از مواردی مثل محتوای غیر اخلاقی كه صریحاً از نظر گوگل ادز ممنوعیت دارد در تبلیغات خود استفاده نكنید چرا كه سبب مسدود شدن دائمی اكانت شما خواهد شد.

درصورت بازاریابی برای شرکت‌های مختلف، حتما از اصل، باکیفیت و مناسب بودن محصولات آن‌ها مطمئن شوید. مواد دارویی غیر استاندارد، قرص‌های اعتیادآور، مواد منفجره، اسلحه‌ سرد مانند چاقو از محصولات ممنوعه‌ای هستند كه ریسک بالایی برای مسدود شدن اكانت شما خواهد داشت.

تقلب در سیستم و الگوریتم های آن از مواردی است که گوگل ادز شدیداً با آن برخورد خواهد كرد. در صورتی كه بخواهید با روش‌هایی گوگل ادز را دور بزنید، ممكن است اكانت شما دائمی بسته و اجازه ساخت حساب جدید هم به شما داده نشود.

به علاوه فریب مخاطبان خود، یكی از دلایل مسدود شدن حساب كاربری شما از سوی گوگل ادز خواهد بود. پس سعی كنید محتوای تبلیغات خود را دقیق و واضح بیان کنید.

در صورتی آزار مخاطبان با دست بردن در كدهای تبلیغاتی، مثل اینكه دکمه خروج را غیر فعال کنید، گوگل ادز اكانت شما را مسدود میكند. استفاده از نشانه‌های نگارشی مانند !! یا *** هم از آنجایی كه با قوانین نگارشی این سرویس در تضاد است، احتمال مسدود شدن اكانت شما را به دنبال دارد.