حتماً اصطلاح سئو کلاه سیاه، خاکستری و سفید به گوشتان خورده است. پیشتر در مقاله‌ی سئو کلاه خاکستری چیست و شامل چه مواردی می شود؟ برایتان از انواع روش‌های سئو گفته‌ایم. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی سئو کلاه سفید بپردازیم. این نوع از بهینه سازی استراتژی‌ای در سئو است که توسط خود گوگل مشخص شده است. گوگل با ارائه‌ی یک سری اصول قانونمند سعی بر این دارد تا سایت شما را در نتایج جستجو برای کاربر به نمایش بگذارد. در واقع زمانی که شما طبق اصول و الگوریتم‌های گوگل پیش روید، به روش کلاه سفید بهینه سازی سایت خود را انجام داده‌اید.

چگونه سئو کلاه سفید به بهینه سازی سایت کمک می‌کند؟

این نوع سئو که به آن white hat SEO هم گفته می‌شود یعنی پیروی از یک سری اصول تعریف شده از طرف گوگل. در صورتی که از این اصول پیروی کنیم، گوگل سایت ما را کارآمدتر تشخیص داده و سئو می‌کند و در نتیجه‌ی این اتفاق سایت ما به صفحه و حتی لینک‌های اول نتایج جستجو می‌رسد. ادامه با تکنیک‌هایی آشنا می‌شویم که در سئو کلاه سفید اهمیت دارند.

تکنیک‌های سئو کلاه سفید

این سئو شامل موارد بسیاری می‌شود که در زیر برایتان از آن‌ها خواهیم گفت.

جستجوی کلمات کلیدی

در سئو سایت به روش کلاه سفید باید دنبال کلمات کلیدی‌ای بگردیم که قابلیت این را دارند که بیشترین ترافیک را برای سایت ما به همراه داشته باشند و در عین حال کم رقابت باشند. در این روش باید به دقت کلمات کلیدی را بررسی کنید و بهترین انتخاب را بر اساس جستجوی سال اخیر داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  کیوورد LSI و کاربرد آن در سئو

کاربرد کلمات کلیدی در تولید محتوا

پس از پیدا کردن کلمات کلیدی نوبت به استفاده از آن‌ها می‌رسد اما استفاده از کلمات کلیدی در این سئو به معنی تولید محتوا درباره‌ی آن کلمات کلیدی است. در حالی که در سئو کلاه سیاه سعی بر استفاده مدام از کلمات کلیدی است، در سئو کلاه سفید سعی بر این است که محتوایی خاص و منحصر به فرد در مورد کلمه‌ی کلیدی پر جستجو تولید شود.

استفاده از کلمه کلیدی در عنوان و زیر عنوان‌ها

هدف از استفاده‌ی کلمات کلیدی در بهینه سازی وبسایت‌ها کمک به کاربر برای پیدا کردن اطلاعات مورد نظر است. با این روش مشتری به درستی به سمت مطلبی که به دنبالش است هدایت می‌شود و با خواندن عنوان و زیر عنوان‌ها درک بهتری از مطلبی که پیش رویش است پیدا می‌کند.

لینک سازی داخلی

زمانی که محتواهای خود را طبق مراحل قبل تولید کردید، نوبت به این می‌رسد که برای محتواهای خود لینک داخلی ایجاد کنید. یعنی ارتباط دو صفحه‌ی مبدأ و مقصدی در سایت خود که به هم مرتبط هستند به این شکل که با استفاده از کلمات کلیدی از صفحه‌ی اولی به صفحه‌ی دومی در سایت که با هم ارتباط محتوایی دارند، لینک سازی انجام می‌دهیم.

لینک سازی خارجی

در این نوع سئو لینک سازی خارجی به منظور تولید بک لینک به صورت طبیعی است. برای این کار می‌توانید لینک صفحات خود را در وبلاگتان ثبت کنید، لینک صفحات را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید، امکان انتشار مطالب سایت خود را در شبکه‌های اجتماعی برای کاربران فراهم کنید، لینک خود را در سایت‌های مرتبط و معتبر قرار دهید و در آخر لینک خود را در سایت‌های رقیب قرار  دهید. همه‌ی موارد گفته شده بک لینک‌های طبیعی برای سایت شما به همراه خواهند داشت که به سئو سایتتان کمک می‌کنند.

بیشتر بخوانید:  نحوه ایجاد تقویم کاربردی برای بازاریابی محتوا

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که در white hat SEO بک لینک با توجه به سرعت تولید محتوا ایجاد می‌شود یعنی در نهایت روزی سه تا لینک تولید می‌شود.

به روز رسانی محتواها

استراتژی کلاه سفید در سئو به شما می‌گوید که مطالب سایت خود را به روز کنید. البته به روز کردن مطلب به معنی تغییر کامل محتوا نیست بلکه به منی اصلاح بخش‌هایی از آن یا اضافه کردن قسمت‌هایی به آن است.

سئو کلاه سفید استراتژی‌ای مخاطب محور است و بهترین اثرگذاری را در سئو و بازاریابی محتوا دارد. دلیل این موضوع هم این است که برای سئو کردن سایت به روش کلاه سفید تنها از تنبیه‌های گوگل اجتناب می‌شود و سعی بر این است تا از الگوریتم‌های گوگل پیروی شود اما مخاطب الویت این روش در سئو است.