صفحه تماس با ما صفحه‌ای مهم و کلیدی است که وجود آن در همه وبسایت‌ها ضروری است. این صفحه درواقع پل ارتباطی میان مخاطب و شماست. در فرآیند طراحی سایت این صفحه باید دارای طراحی ساده باشد و عناصر و محتوای پیچیده‌ای نداشته باشد؛ به این ترتیب کاربران می‌توانند سریع و آسان با آن ارتباط بگیرند.

با توجه به اهمیت جایگاه صفحه تماس در برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان، بایستی یکسری ویژگی‌ها را در بهبود و موفقیت آن لحاظ کنید. با ما همراه باشید تا ویژگی‌های این صفحه مهم و کلیدی را بشناسید و با پیاده سازی آنها موفقیت وبسایت خود را تضمین کنید.

تأثیرات مثبت صفحه تماس با ما بر نرخ تبدیل سایت

صفحه تماس در هر وبسایتی پل ارتباطی میان کاربران و شما می‌باشد. از این رو بایستی حاوی عناصر ساده‌ای باشد تا کاربران با مراجعه به آن، راحت و سریع پاسخ سؤالات خود را پیدا کنند؛ به عبارتی طراحی ساده‌ای داشته باشد. همچنین این صفحه بایستی به راحتی پیدا شود تا کاربر به آسانی با شما ارتباط بگیرد. بنابراین تا جایی که می‌توانید فرآیند ارتباط را راحت کنید.

درصورت مراجعه کاربران به صفحه تماس با ما و رفع مشکلات آنها، نرخ تبدیل سایت بالا خواهد رفت. در واقع با طراحی درست و اصولی این صفحه، شما همیشه در دسترس بوده و آماده پاسخ گویی به سؤالات مخاطبان می‌باشید.

همین مسئله با جلب اعتماد کاربران، نرخ تبدیل سایت شما را افزایش خواهد داد. در ادامه به معرفی ویژگی‌های صفحه تماس خواهیم پرداخت که به موفقیت و عملکرد موردقبول آن کمک زیادی خواهد کرد.

اهمیت صفحه تماس با ما
تأثیر صفحه تماس با ما بر نرخ تبدیل سایت

مشخصات کسب و کار

در صفحه تماس با ما همانطور که از نامش مشخص است بایستی اطلاعات دقیق و درست کسب و کار خود را درج کنید. آدرس دقیق محل کار، آدرس ایمیل، شماره تلفن، تلفن همراه از جمله اطلاعاتی است که بایستی در این صفحه وجود داشته باشند. این موضوع اعتماد میان شما و کاربران را بالا برده و به مرور آنها را به مشتریان بالقوه تبدیل می‌کند.

به علاوه برای اعتمادسازی بیشتر و دسترسی آسانتر کاربران، به این صفحه نقشه هم اضافه کنید و مکان دقیق کسب و کارتان را در آن مشخص کنید.

محتوای خوب و ساده

محتوای این صفحه بایستی کاملاً ساده و بدون هرگونه پیچیدگی و کلمات غیرضروری باشد. به علاوه می‌توانید در عین سادگی خلاقیت را هم چاشنی تولید محتوای این صفحه کنید تا در ذهن مخاطبان ماندگار شوید. از این جهت شعار کسب و کار خود را در این صفحه قرار دهید تا تخصص خود را به کاربران معرفی کنید.

پاسخگویی به سؤالات کاربران

پاسخگویی به سؤالات و رسیدگی به دغدغه‌ها و مشکلات آنها، تأثیر به سزایی در افزایش نرخ تبدیل سایت دارد. از این رو در صفحه تماس با ما فرم‌های فنی قرار دهید تا کاربران با تکمیل آنها با شما در ارتباط باشند.

ارتباط بیش تر با منابع کسب و کار

برخی کاربران ممکن است قبل از تماس، اطلاعاتی در خصوص کسب و کار و تخصصتان کسب کرده باشند. می‌توانید در صفحه تماس ارتباط بیشتری با منابع کسب و کار خود ایجاد کنید؛ از این رو با کمک یک CTA  می توانید کاربران را به سوی منبع هدایت نمایید.

عوامل موفقیت صفحه تماس با ما
عوامل مؤثر بر موفقیت صفحه تماس با ما

لینک دهی به صفحه اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی مختلف از اینستاگرام تا توییتر و فیسبوک بستر مناسبی برای ارتباط با کاربران است. از این جهت بهترین راهکار برای افزایش راه‌های ارتباطی با کاربران، قرار دادن لینک شبکه‌های اجتماعی مختلف خود در صفحه تماس است.

افزونه تماس با ما در وردپرس

برای مدیریت بهتر این صفحه بایستی افزونه contact form by supsystic را در ساختار وردپرس خود نصب و فعال کنید. به این ترتیب می‌توانید در کمترین زمان ممکن فرم‌های تماس را ایجاد کنید و ارسال‌ها را با آن کنترل کنید.

نکات تکمیلی

صفحه تماس با ما اهمیت فوق العاده‌ای دارد. با این حال برخی وب مسترها تمامی تمرکز خود را روی صفحه اصلی می‌گذارند و به صفحه تماس و جزئیات آن توجه لازم را ندارند. این امر سبب می‌شود کاربران با ورود به این سایت‌ها سردرگم شوند و در کل حس خوشایندی به آنها نداشته باشند.

کافیست عناصر و شاخصه‌های کسب و کار خود از جمله لوگو، نام برند، شعار، آدرس و … را با خلاقیت در این صفحه لحاظ کنید و آن را تا جای ممکن ساده طراحی کنید. دیگر نکاتی که بایستی در این صفحه مدنظر قرار دهید به شرح زیر می‌باشند:

  • لحاظ کردن تایپوگرافی یا فونت خاص برای این صفحه
  • کلام ساده، روان و البته دوستانه
  • اضافه کردن تصویر جذاب و مناسب
  • قرار دادن اطلاعات ساعات شروع و اتمام کار