اگر به پیج اینستاگرام برخی برندها یا اینفلوئنسرهای معروف دقت کرده باشید، متوجه تفاوت‌های ریز و درشت و در عین حال خلاقانه‌ای خواهید شد که آنها را از بقیه پیج‌ها متمایز کرده است. یکی از این تفاوت‌ها که در برخی پیج ها به چشم می‌خورد، استفاده از فونت‌های جذاب و خاص است. استفاده از چندین فونت جذاب در بیو، استوری و کپشن کمک زیادی به منحصر به فرد کردن برندتان خواهد کرد و اکانت شما را در پرمخاطب ترین رسانه اجتماعی برجسته خواهد کرد. در این مقاله از ترافیک مدیا قصد داریم تا چندین اپلیکیشن یا سایت فوت فارسی اینستاگرام معرفی کنیم که با کمک آنها جذابیت پیج‌تان چندین برابر خواهد شد؛ با ما همراه باشید.

دلایل تغییر فونت اینستاگرام

درصورتی که قصد دارید پیج اینستاگرامی با هدف کسب و کار راه اندازی کنید، بایستی بر اساس برنامه و استراتژی هدفمند عمل کنید. از محتوا گرفته تا جزئیاتی مانند فونت بایستی در چارچوبی مشخص و با خلاقیت همراه باشد تا بهترین نتیجه بدست بیاید.

این روزها فضای اینستاگرام با انواع مختلف محتوا اشباع شده است؛ از این جهت برای اینکه پیج و در نهایت برندتان را متمایز کنید، بایستی راه‌های خاصی را امتحان کنید. یکی از این راه‌ها استفاده از فونت فارسی است. اگرچه این تغییر در نگاه اول تأثیر کوچک و بی‌اهمیت جلوه می‌کند اما در ادامه شاهد تأثیرات مثبت آن خواهید بود. به طور کلی دلایل اهمیت تغییر فونت اینستاگرام به شرح زیر است:

برجسته سازی و منحصر به فرد کردن پیج

اینستاگرام شبکه اجتماعی پر قدرتی است که طراحان و هنرمندان حرفه‌ای با نمایش منحصر به فرد خود در آن به رقابت می‌پردازند. به علاوه برندهای مختلف با نشان دادن خلاقیت و البته نقاط قوت خود سعی می‌کنند پیج خود را برجسته کرده و توجه مخاطبان را جلب کنند. بدیهی است که برای دیده شدن در این فضای پررقابت نیاز مبرم دارید تا با مدیریت قوی پیج‌تان را منحصر به فرد کنید.

خلاقیت

از آنجایی که خلاقیت رمز موفقیت و دیده شدن در رسانه‌های اجتماعی مختلف است، این رسانه‌ها ابزارهای گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. درواقع بستر مناسبی فراهم کرده‌اند تا هرکس بسته به توانایی خود در آن پیشرفت کنید. یکی از این ابزارها فوت فارسی اینستاگرام است.

بکارگیری ترندهای روز

در اینستاگرام بیشتر و سریعتر از هر رسانه اجتماعی دیگری ترندهای مختلف ظهور پیدا می‌کنند. ظهور مداوم ترندهای جدید ایجاب می‌کند تا با آن ها هماهنگ شوید. درصورتی که پروفایل پیج خود را با با این ترندها آپدیت و به روز نکنید، از نظر مخاطبان قدیمی به نظر خواهید رسید.

در این راستا می‌توانید چند وقتی یکبار، همزمان با آمدن آپدیت جدید فونت اینستاگرام، فونت کپشن، استوری و بیو را تغییر دهید تا جلوه بیشتری به اکانت خود ببخشید.

چگونه فوت فارسی را در استوری اینستاگرام داشته باشیم؟

از آنجایی که استوری‌ها نقش زیادی در جلب توجه مخاطبان اینستاگرامی دارد، بایستی خلاقیت زیادی چاشنی آن کنید. می‌توانید با تولید محتوا روزمره جذابیت برند خود را چند برابر کنید. استفاده از فوت فارسی اینستاگرام سفارشی و خاص کمک زیادی به جذابیت استوری های شما خواهد کرد. دو روش برای تغییر فونت در بخش استوری اینستاگرام وجود دارد:

وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های ساخت فونت

این روزها سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی برای ساخت فونت‌های جدید وجود دارد که از میان آنها می‌توانید یک گزینه را انتخاب کرده و دانلود و نصب کنید. می‌توانید متن خود را در این برنامه ها نوشته و بعد آن را در استوری خود کپی کنید.

فونت‌های پیشنهادی خود اینستاگرام

اینستاگرام در بخش استوری خودش چندین فونت فارسی پیشنهاد کرده که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. از آنجایی که فونت‌هایی که خود اینستاگرام پیشنهاد کرده محدودیت دارد، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند که از راه اول یعنی سایت و اپلیکیشن‌های ساخت فونت استفاده کنند.

چگونه فونت فارسی را در بیو اینستاگرام تغییر دهیم؟

همانطور که می‌دانید، بخش بیو اینستاگرام به ویژه اگر پیج پرایوت باشد، نقش زیادی در جذب مخاطب دارد. از این رو نوشتن متنی تأثیر گذار البته با فونتی جذاب و زیبا کمکی زیادی به این موضوع می‌کند. برای اینکه فونت فارسی خلاقانه و زیبایی در بخش بیو داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم از همان اپلیکیشن‌های ساخت فونت استفاده کنید.

متن مدنظرتان را در این اپلیکیشن‌ها نوشته و آن را در بخش بیو در پروفایل کپی کنید. فقط توجه داشته باشید که تنها می‌توانید 150 کارکتر در بخش بیو بنویسید، از این جهت دقت کنید که همه بخش‌های تأثیرگذار متن در آن قرار بگیرد.

علاوه بر بیو می‌توانید در بخش کپشن پست‌های خود هم از فوت فارسی اینستاگرام استفاده کنید. می‌توانید در سایت‌ها یا اپلیکشن‌های فونت ساز که پیش‌تر به آنها اشاره کردیم، متن مدنظر را نوشته و آن را در بخش کپشن یا حتی نظرات قرار دهید. در ادامه بیشتر در مورد انواع اپلیکیشن‌ها و سایت‌های تغییر فونت صحبت خواهیم کرد.

انواع اپلیکیشن‌ها و سایت‌های تغییر فونت فارسی اینستاگرام

اگرچه اینستاگرام خود در بخش استوری تعداد محدودی فونت فارسی ارائه داده، اما در بخش بیو، کپشن و نظرات چنین امکانی وجود ندارد. از این جهت افرادی که به دنبال خلاقیت هستند به سراغ سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها ساخت فونت می‌روند تا به کمک آنها جلوه زیبایی به اکانت خود ببخشند.

وبسایت Igfonts

وبسایت igfont.io یکی از سایت‌های رایگان برای تغییر فونت متن است که در آن به راحتی می‌توانید متن خود را در کادر بالایی سایت تایپ کرده و در ادامه از میان یکی از فونت‌های پیشنهادی گزینه مدنظر را انتخاب کنید.

وبسایت Lingojam

در این وبسایت رایگان هم می‌توانید متن مدنظر خود را در کادر سمت چپ سایت تایپ کرده و از میان گزینه‌های یکی را انتخاب کنید.

وبسایت  sprezz keyboard

این سایت ها مشابه سایت‌های قبلی امکان تغییر فونت متن را برای شما فراهم خواهد کرد.

وبسایت  Cool Symbol

این سایت با دارا بودن بیش از 100 فونت جذاب این امکان را به شما خواهد داد تا بهترین گزینه را برای بیو، استوری و کپشن های پست خود انتخاب کنید.

اپلیکیشن  cool fonts for Instagram

این برنامه که مختص کاربران گوشی‌های اندروید است، با بیش از 140 فونت جذاب دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است.

اپلیکیشن Font for Instagram

این برنامه هم مختص گوشی‌های اندورید است. کاربران اندروید با نصب این برنامه می‌توانند برای تغییر فونت فارسی اینستاگرام ، رنگ متن و در کل سفارشی سازی آن اقدام کنند.

اپلیکیشن  Canva

این برنامه با در اختیار داشتن طیف گسترده و متنوعی از فونت ها، محبوبیت زیادی دارد. لازم به ذکر است که برنامه Canva مختص گوشی‌های اندروید است.

اپلیکیشن Text Font Generator

در این برنامه هم انواع مختلفی از فونت‌ها به چشم می‌خورد که می‌توانید از میان آنها بهترین گزینه را انتخاب کنید. به علاوه در این اپلیکشن کارکترهای خاصی وجود دارد که می‌توان آنها را به ابتدا و انتهای متن خود اضافه کرد و جلوه زیبایی به آن بخشید. این نرم افزار هم تنها قابل نصب در گوشی‌های اندورید است و برای به کارگیری فوت فارسی اینستاگرام گزینه خوبی است.

اپلیکشن  Stylish Text

در این برنامه که مختص گوشی‌های اندروید است، بیش از 130 نوع اپلیکیشن مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در دلایل محبوبیت آن محسوب می‌شود. به علاوه در این برنامه کارکترهای جذابی هم برای افزودن به متن وجود دارد.

اپلیکیشن Fonts for Instagram

این برنامه هم در گوشی‌های اندرویدی و هم در گوشی‌های آیفون قابل نصب و اجرا است. با کمک این برنامه می‌توانید متن فارسی خود را با فونت سفارشی و خاص در بیو و دیگر قسمت‌های اکانت خود استفاده کنید.

اپلیکیشن Fancy Stylish Cool Fonts

این برنامه که مختص گوشی‌های ios است، طیف جذابی از انواع فونت ها را برایتان فراهم می‌کند. با این حال توجه داشته باشید که این برنامه رایگان نیست.

اپلیکیشن Ana Muhtarif Al Khat

اگر به فونت نستعلیق علاقه دارید، برنامه انا محترف الخط گزینه خوبی است. این برنامه هم در گوشی‌های آیفون و هم اندرویدی قابل نصب و اجرا است و به کمک آن می‌توانید متون فارسی خود را با فونت نستعلیق بی آرایید.