اگر تاکنون در زمینه دیجیتال مارکتنیگ و تبلیغات موبایلی اقدام کرده‌اید، حتماً با مفهوم گوگل ادموب آشنا شده‌اید. AdMob مخفف عبارت تبلیغات در موبایل است که زیر نظر گوگل فعالیت می‌کند. درواقع ادموب یک شرکت تبلیغاتی است که تحت نظر شرکت گوگل در زمینه تبلیغات موبایلی فعالیت دارد.

تا ماه مارس سال 2021 تمامی اپلیکیشن‌های موبایلی که در انواع موبایل‌ها موجود بودند، این امکان را داشتند تا از تمامی خدمات گوگل ادموب استفاده کنند. با این حال از این تاریخ به بعد مقررات جدیدی برای فعالیت در این حوزه و کسب درآمد از آن از سوی گوگل تنظیم شد. با ما همراه باشید تا از قوانین جدید گوگل ادموب برای تبلیغات موبایلی شما را مطلع سازیم:

قوانین جدید گوگل ادموب

همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، از مارس سال 2021 شرکت گوگل ادموب مقررات جدیدی برای تبلیغات در این حوزه تنظیم کرد. به عبارتی شرایط خود را برای خدمت رساندن به اپلیکیشن‌هایی که می خواهند از راه این تبلیغات کسب درآمد داشته باشند را تغییر داد.

به این ترتیب همه اپلیکیشن‌هایی که از این تاریخ به گوگل ادموب اضافه شدند، وارد مرحله‌ای تحت عنوان مرحله بررسی گوگل می شوند. هدف از این تغییر قوانین توسط گوگل ادموب، این است که تبلیغات بهتر نمایش داده شوند و البته محل انتشار اپ ها مشخص شود.

در این راستا تمامی اپلیکیشن‌های جدید که می‌خواهند با کمک گوگل ادموب درآمدزایی داشته باید در یکی از اپ استورهای مورد قبول این شرکت منتشر شوند تا به این ترتیب تایید شوند.در طول فرآیند بررسی اپلیکیشن‌ها، ممکن است آنها در حوزه تبلیغات با محدودیت هایی مواجه باشند. توجه داشته باشید که بررسی و تحلیل اپلیکیشن‌ها به طور معمول بین 24 تا 48 ساعت طول می‌کشد؛ با این حال در شرایط خاص این بازه زمانی می‌تواند بیش از اینها طول بکشد.

بیشتر بخوانید:  موبایل مارکتینگ چیست و چرا اهمیت دارد؟
قوانین جدید گوگل ادموب
قوانین جدید گوگل ادموب برای اپلیکیشن ها

بدیهی است که تغییرات قوانین که از ماه مارس توسط گوگل ادموب مقرر و اجرایی شده تا پایان سال 2021 ادامه داشته باشد. همچنین ممکن از است در سال جدید قوانین بیشتری روی کار بیاید.

بنابراین درصورتی که دارای اپلیکیشن هستید و قصد دارید تا با کمک گوگل ادموب کسب درآمد کنید، تا پایان سال شرایط مدنظر این شرکت تبلیغاتی را عملی کنید. چرا که ممکن است با تصویب قوانین جدید در کارتان وقفه ایجاد شود.

اپ استورهای مورد تایید گوگل ادموب

با توجه به قوانین جدید گوگل ادموب برای اپلیکیشن‌هایی که می خواهند از این طریق کسب درآمد داشته باشند، اپلیکیشن شما بایستی در یکی از اپ استورهای مورد تایید گوگل ادموب تایید شده باشد. در ادامه این اپ استورها را به شما معرفی خواهیم کرد:

Google Play Store

پلی استور گوگل همانطور که از نامش مشخص است مارکت اپلیکیشن خود گوگل است؛ به علاوه پلی استور توسط گوگل ادموب هم پشتیبانی و تایید شده است.

جهت عضویت در پلی استور گوگل کافیست از طریق جیمیل و درج اطلاعات تماس خود، مبلغ 25 دلار برای ثبت نام پرداخت کنید. گاهی گوگل برای کسب اطمینان بیشتر و تایید هویت شما، سند شناسایی شما به عنوان واریزکننده را درخواست می‌کند.

به این نکته توجه داشته باشید که برای انتشار اپلیکیشن در پلی استور گوگل بایستی با مقررات آن آشنایی کامل داشته باشید. بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه ریسک حذف اپلیکیشن یا حتی بلاک شدن حساب کاربری شما وجود دارد.

Samsung Galaxy Store

به دلیل تحریم‌های بین المللی خیلی از شرکت‌های آنلاین از خدمت رسانی به ایرانیان که حساب بانکی خارجی نداشتند، سر باز زدند. با این حال خبر خوش در مورد سامسونگ گلکسی استور این است که امکان استفاده از آن برای ایرانیان وجود دارد و نیازی به حساب بانکی خارجی ندارد.

بیشتر بخوانید:  نکات کلیدی عكاسی از مبلمان خانگی و اداری

از این جهت سامسونگ گلکسی استور می‌تواند راحت‌ترین و سریع‌ترین راه برای ثبت اپلیکیشن شما باشد. چراکه مورد تایید گوگل ادموب هم هست.

اپ استورهای مورد تأیید گوگل ادموب
معرفی اپ استورهای مورد تأیید گوگل ادموب

Xiaomi GetApps

این اپ استور پایگاهی برای کاربران سطح بالا و با کیفیت است. شیائومی GetApps از الگوریتم‌های توزیع قوی برای رشد و ارتقای توسعه دهندگان جهانی استفاده می‌کند. در واقه این فروشگاه برای صاحبان اپلیکیشن‌های حرفه ای و باکیفیت مناسب خواهد بود.

OPPO App Market

مارکت اپلیکیشن اوپو یکی دیگر از مارکت های مورد تایید گوگل ادموب به حساب می آیند. صاحبان اپلیکیشن می‌توانند به راحتی در این مارکت اپلیکیشن خود را منتشر نمایند و در ادامه از خدمات گوگل ادموب استفاده کنند.

VIVO App Store

مهمترین ویژگی‌های اپ استور VIVO امکان شخصی سازی کردن برنامه‌های عملیاتی و کاربردی و بهینه سازی الگوریتم ها بر اساس ویژگی‌های محلی است. از این رو یک پلتفورم منایب و قابل اطمینان برای نشر اپلیکیشن شما خواهد بود.

Amazon Appstore

اپ استور آمازون دیگر پلتفورم جذاب و مناسب برای انتشار اپلیکیشن شما خواهد بود. درواقع این مارکت یکی از معروف‌ترین و مورد اعتمادترین اپ استورها است که بسیاری از ناشران اپلیکشن در نقاط مختلف جهان آن را برای ثبت اپ خود انتخاب می‌کنند.

همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد، بر اساس قوانین جدید گوگل ادموب برای کسب درآمد از طریق تبلیغات در این پلتفورم، از اول مارس 2021 ، بایستی اپلیکیشن خود را در یکی از فروشگاه‌های مورد تایید گوگل به ثبت برسانید. در این مقاله چندی از این اپ استورهای مورد تایید گوگل ادموب را معرفی کردیم.