فیلم‌برداری در مقابل پرده سبز یکی از روش‌های مفید برای ساخت ویدئوهایی با زمینه‌های مختلف است. از این شگرد در صنعت فیلم‌سازی و تولید محتوا استفاده می‌شود. بسیاری از مشتریانی که قصد دارند ویدئوی خود را روبروی پرده سبز ضبط کنند، سؤال می‌پرسند که چه لباسی باید بپوشند. در واقع انتخاب لباس مناسب پرده سبز اهمیت زیادی دارد.

ما در این مقاله سعی می‌کنیم به شما کمک کنیم انتخاب درستی برای پوشیدن لباس داشته باشید تا بتوانید ویدئو با کیفیت تولید کنید.

نبایدهای فیلم برداری مقابل پرده‌ی سبز

گاهی دانستن اینکه چه کاری نباید کرد بهترین و راحت‌ترین مسیر را برای انتخاب پیش رویمان می‌گذارد. پس ما هم با این توصیه شروع می‌کنیم که چه چیزی نباید بپوشید.

سبز نپوشید

طبیعی است که جلوی پرده‌ی سبز نباید سبز پوشید و منظور از سبز هر نوع رنگ سبزی است. چرا که پوشیدن لباس سبز باعث می‌شود که با پرده یکی شده و نامرئی شوید.

نکته‌ی مهم دیگر در انتخاب لباس مناسب پرده سبز این است که اگر بخواهید پرده‌ی سبز را از پشت صحنه حذف کنید و تصویر یا ویدئویی دیگر جایگزین آن کنید، در صورتی که لباس سبز پوشیده باشید، با مشکل روبرو خواهید شد. انتخاب پرده سبز یا گاهی آبی به این دلیل است که رنگدانه‌های این دو رنگ در پوست انسان وجود ندارد و در صورت حذف رنگ سبز، تنها پرده حذف خواهد شد و ایرادی در تصویر شما پیش نخواهد آمد ولی اگر رنگ سبز بپوشید، شما هم با پس زمینه حذف خواهید شد.

پوشیدن لباس با خطوط منظم یا الگوهای تکراری ممنوع!

لباس‌های خط‌دار، چهارخانه یا هر لباس دیگری که الگوی تکرار شونده داشته باشد، در فیلم برداری اختلال ایجاد خواهد کرد. در تلویزیون هم شاهد این موضوع هستیم که وقتی شخصی لباس راه راهی پوشیده، تصویر آن روی موج‌های نامنظم دیده می‌شود.

از پوشیدن لباس‌های براق خودداری کنید

پوشیدن لباس‌های براق هم مثل پوشیدن لباس‌های خط دار و چهارخانه می‌تواند در تصویر اختلال ایجاد کند. درخشش لباس‌های براق کیفیت ویدئوی شما را پایین می‌آورد.

لباس مناسب پرده سبز

استفاده از جواهرهای بزرگ در استودیو مجاز نیست

استفاده از جواهرهای نقره‌ای یا طلایی ریز مشکلی به وجود نمی‌آورد ولی جواهرهای بزرگ خود را بهتر است قبل از ورود به استودیو درآورید زیرا آن‌ها نور را بازتاب می‌کنند و روند فیلم برداری را مختل می‌کنند.

عینک نزنید!

در صورتی که برایتان مشکلی پیش نمی‌آید، از پوشیدن عینک خودداری کنید زیرا عینک شما نور را بازمی‌تاباند. در استودیو چراغ‌های مختلف و زیادی برای تنظیم نور صحنه استفاده می‌شود که بازتاب آن‌ها از طریق عینک شما دردسرهای فراوانی برای فیلم برداری و تدوین آن ایجاد می‌کند.

بایدهای فیلم برداری مقابل پرده‌ی سبز

حال که با نبایدها آشنا شدیم، بد نیست کمی هم از بایدهای لباس مناسب پرده سبز بدانیم.

مرتب باشید

لباس‌های مرتب و تمیز بپوشید، کفش‌های خود را واکس بزنید و به آرایش موهای خود هم دقت کنید. ظاهری مرتب و تمیز داشتن تأثیرگذاری ویدئوی شما را چند برابر می‌کند.

خانم‌های عزیز کمی آرایش کنید

ما با طبیعی بودن هیچ مشکلی نداریم و طرفدار زیبایی طبیعی هم هستیم اما لطفاً وقتی برای ضبط ویدئو به استودیو می‌روید یا کمی گریم کنید یا آرایش چون با وجود آن همه نور در استودیو چهره‌ی شما بی روح و رنگ پریده به نظر خواهد رسید. فراموش نکنید که آرایش براق نداشته باشید و تنها یک آرایش ساده که رنگ و روی شما را در آن همه نور حفظ کند، کافی است.

در آخر توصیه می‌کنیم که کفش‌های براق و لباس‌هایی که زیپ و دکمه‌های بزرگ و براق دارند هم نپوشید چون این لباس‌ها و اکسسوری‌ها هم مثل لباس‌های براق نور را بازمی‌تابانند. بعد از رعایت موارد گفته شده، می‌توانید با توجه به محتوایی که می‌خواهید تولید کنید، هر چه که می‌خواهید بپوشید.