همانطور که می‌دانید هدف از تولید محتوا و قرار دادن آن در وبسایت‌ها رقابت با سایت‌های مشابه برای قرار گرفتن در صفحه نخست گوگل است تا ترافیک ورودی دریافت کنید. در این مقاله از ترافیک مدیا قصد داریم تا در مورد محتوای ده برابری صحبت کنیم که کمک زیادی در این راستا به رتبه سایت شما خواهد کرد، با ما همراه باشید.

محتوای ده برابری چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

محتوای 10 برابری به محتوایی گفته می‌شود که از نتیجه بهترین رتبه بندی بر اساس یک کلمه کلیدی ده برابر بهتر باشد. از این جهت می‌توان گفت چنین محتوایی بدون شک جایی در صفحه اول گوگل را به خود اختصاص داده است. البته این محتوا دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد که آن را از سایر محتواها متمایز کرده است؛ این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • کیفیت بالا، جالب و قابل توجه بودن، قابل اعتماد و مفید بودن از ویژگی‌های مهم این نوع محتوا است.
  • تفاوت قابل توجهی با سایر محتواهای مرتبط با یک موضوع مشخص دارد.
  • توانایی ایجاد واکنش احساسی شدیدی در مخاطب را دارد. درصورتی که با مطالعه یک محتوای معمولی دچار احساس شادی، عصبانیت یا تعجب می‌شوید، محتوای ده برابری می‌تواند تا 10 برابر بیشتر این احساسات را برانگیزد.
  • با ارائه اطلاعات و منابع جامع، دقیق می‌تواند به تمامی سؤالاتی که مخاطب در ذهن دارد پاسخ دهد.
  • با سبک منحصر به فرد و جذاب خود، تجربه کاربری مثبتی را ایجاد می‌کند؛ از طریق رابط کاربری، تصاویر، طرح‌ها، فونت‌ها ، الگوها و … .
  • از نظر دامنه اطلاعات و جزئیات با سایر محتواهای موجود در موضوعات مشابه تفاوت قابل توجهی دارد.
  • به سرعت بارگیری شده و در هر دستگاه یا مرورگری قابلیت استفاده دارد.
  • یک واکنش احساسی کاریزماتیک، تعجب‌آور، شادی‌بخش و تحسین‌برانگیز را در مخاطب ایجاد می‌کند.
  • به آسانی توسط مخاطبان به اشتراک گذاشته می‌شود و به خودی خود تبلیغ می‌شود.
بیشتر بخوانید:  ویژگی‌های بهترین لباس برای فیلم‌برداری در مقابل پرده سبز

ویژگی‌های محتوای ده برابری

اهمیت محتوای ده برابری

تا همین چند سال پیش موتورهای جستجو ساختار بسیار ساده ای برای بررسی صفحات وبسایت‌ها داشتند. اما امروزه با توجه به اشباع شدن فضای موتورهای جستجو با وبسایت‌هایی که تقریبا هر موضوعی را در جهان پوشش می‌دهند، این آنالیز صفحات وارد مرحله پیچیده‌ای شده است. درواقع ربات‌های گوگل با دقت بیشتری محتوای سایت را بررسی می‌کنند و معیارهای مختلفی را برای بررسی سئو سایت در نظر می‌گیرند. این معیارها چیزی فراتر از مواردی است که در هزاران محتواهای معمولی است که روزانه در سایت ها بارگذاری می‌شوند. آنچه محتوای 10 برابری را از سایر محتواهای معمولی متمایز می‌کند، همان معیارهایی است که قبل‌تر به آن اشاره کردیم.

با تولید چنین محتوای جامع و کاملی که مخاطبان را به هدفشان می‌رساند و در عین حال شکلی متفاوت برای نقل پیام دارند، بدون شک می‌توان در این راستا به موفقیت رسید.

نحوه تولید محتوای 10 برابری

شاید با توجه به ویژگی‌ها و معیارهایی که مطرح کردیم، فکر کنید که تولید چنین محتوایی بسیار دشوار و زمانبر باشد. با این حال در ادامه طی چند مرحله نحوه نگارش این محتوا را به طور ساده مطرح خواهیم کرد؛

مرحله اول؛ یافتن بینش قوی در مورد موضوع مدنظر

درصورتی که می‌خواهید در مورد موضوع خاصی محتوا بنویسید، در مرحله اول باید در مورد کلمه کلیدی آن تحقیق کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. در ادامه با بینش عمیق بایستی به آن بپردازید و دلیل علاقه مردم با آن را بررسی کرده و محتوایی جامع در خصوص آن بنویسید.

مرحله دوم؛ منحصر به فرد بودن

منحصر بودن در هر حوزه ای اهمیت زیادی در جلب توجه دیگران دارد. با توجه به موضوعی که برای محتوای خود انتخاب کرده اید، با اعضای تیم خود همفکری کنید تا به اصل موضوع پی ببرید و همه آنچه مخاطب در ارتباط با آن موضوع نیاز دارد را در محتوای خود جمع کنید و به او ارائه کنید.

بیشتر بخوانید:  معرفی افزونه حمل و نقل ووکامرس و نحوه عملکرد آن

مرحله سوم؛ یافتن راه های قدرتمند برای ارائه پاسخ

زمانی که مخاطب در مروگر به دنبال پاسخ سؤالش است، در میان تعداد زیادی سایت که به آن پرداخته اند، این سؤال برای در ذهن او تداعی می‌شود که به کدامیک اطمینان کند. اینجاست که یافتن روشی قدرمند و قابل اطمینان برای پاسخ دادن به او برای شما اهمیت پیدا می‌کند.

برای دادن پاسخی درست، دقیق و مطمئن به مخاطب بایستی از آمار و الگوها کمک بگیرید و به اندازه کافی با کمک منابع مختلف در مورد آن تحقیق کنید. تجزیه و تحلیل آمار انجام دهید و سایت‌های معتبر و خوب را بررسی کنید تا از الگوی پاسخ دهی آنها استفاده کنید.

مرحله چهارم؛ یافتن روشی استثنایی برای انتقال پیام

پس از تولید محتوا، نوبت به این مرحله می‌رسد که با بازنگری و افزودن المان‌های مختلف، جذابیت آن را 10 برابر کنید. محتوای ده برابری محتوایی است که بتواند بر سر زبان ها بیوفتد و به عبارتی وایرال شود.

مرحله پنجم؛ تجربه و تمرین

آخرین مرحله برای موفقیت در تولید چنین محتوای قدرتمندی، تجربه و تمرین است. تمرین و تکرار مراحل یاد شده به همراه رعایت ویژگی‌های خاص آن، کمک زیادی به شما خواهد کرد. شاید نوشتن اولین محتوای ده برابری کار دشواری به نظر برسد اما پس از چندین بار تمرین و نوشتن محتواها مختلف، بالاخره خواهید توانست روشی منحصر به فرد و ارزشمند برای ارائه پیدا کنید که در گوگل رقبایتان را به راحتی از صحنه حذف کند. درواقع با تکرار می‌توانید بهترین روش برای تأثیرگذاری بر مخاطبان را پیدا کنید.