CPI (Cost Per Install) یکی از مدل‌های تبلیغاتی جدید است که در اختیار دارندگان اپلیکیشن قرار گرفته است. CPI تأثیر بسیاری در افزایش محبوبیت و نصب اپلیکیشن‌ها داشته است. CPI یا همان پرداخت به ازای نصب مدل تبیلغاتی جدید و محبوبی است که صنعت بازاریابی موبایل و درآمدزایی از این طریق را دگرگون کرده است.

این بار CPI برای تبلیغات ویدئویی در کافه بازار ممکن شده است و ما امروز در این مقاله به تبلیغات ویدئویی CPI (به ازای هر نصب) و مزیت‌های آن می‌پردازیم.

تبلیغات ویدئویی CPI چیست؟

اپلیکیشن‌های موبایل هر روز متنوع‌تر و کاربردی‌تر از قبل عرضه می‌شوند و این بازار شاهد گسترش روزافزونی است. CPI یکی از پیشرفت‌هایی که در این حوزه اتفاق افتاده است و همانطور که گفتیم به معنای پرداخت به ازای هر نصب است یعنی هزینه‌ی تبلیغات نه تنها به ازای بازدید بلکه به ازای هر نصبی محاسبه و پرداخت خواهد شد که از طریق آن صورت گرفته باشد.

به طور کلی ویدئوهای تبلیغاتی ارتباط بهتر و تعامل مفیدتری با مخاطب‌ها برقرار کرده و یکی از بهترین نوع تبلیغات دیجیتال به حساب می‌آیند. این ویدئوها باید کوتاه، مختصر و با کیفیت باشند و پر محتوا به این معنی که مفهوم مورد نظر را بدون اضافه‌کاری و کاربرد مفاهیم بی ربط به درستی منتقل کنند و بتوانند مخاطب‌ها را تشویق به اقدام کنند که در این مقاله منظور از اقدام نصب اپلیکیشن است. کاربرانی که از طریق ویدئوهای تبلیغاتی جذب می‌شوند معمولاً کاربران وفادارتری هستند.

در نتیجه با وجود اثرگذاری بالای تبلیغات ویدئویی و هدفمندی تبلیغات CPI، اگر این دو روش را با هم به کار ببریمد می‌توانید اپلیکیشن خود را به راحتی از دیگر اپلیکیشن‌ها متمایز کرده و توسط مخاطب دیده شوید. از بین تبلیغات ویدئویی، مدل تبلیغات ویدئویی CPI به دلیل هدفمندی دقیق، بازخورد بالا و سودآوری برای هر دو طرف ماجرا، تبلیغ دهنده و تبلیغ کننده، بسیار ارزنده‌تر است.

کافه بازار
تبلیغات ویدیویی در کافه بازار

چرا استفاده از تبلیغات ویدئویی CPI اهمیت دارد؟

در ادامه‌ی مقاله از مزیت‌های این مدل تبلیغات در کافه بازار برایتان خواهیم گفت.

ارتباط و تعامل بیشتری با کاربران برقرار می‌کند

ثانیه‌های اول تبلیغات تکلیف کاربر را با تبلیغ شما روشن می‌کند. این ثانیه‌های طلایی فرصتی هستند برای جذب کاربر و ترغیب او به ادامه دادن و دیدن تبلیغ به صورت کامل که این کار با ویدئو به مراتب راحت‌تر است. احتمال جذب مخاطب با ویدئو بسیار بیشتر از یک تصویر بی صدا و بی حرکت است.

با ویدئویی کوتاه و جذاب می‌توانید با بازدید کننده ارتباط گرفته و به او دلیلی برای نصب اپلیکشن بدهید. این کاربر جزو کاربران وفادار شما خواهد بود زیرا کاربری که از این طریق جذب شما شده و اپلیکیشن شما را نصب کرده است، کاربری است که با آگاهی به سراغ اپ شما آمده و می‌داند چه چیزی در انتظار اوست.

نتایج این نوع تبلیغات قابل اندازه‌گیری است

یکی از ویژگی‌های مهم و محبوب تبلیغات دیجیتال قابل اندازه‌گیری بودن ان است. امکان ارزیابی و اندازه‌گیری نتایج در بازاریابی سنتی وجود نداشت یا بسیار سخت بود به همین دلیل نمی‌توانستید استراتژی‌های خود را بهبود بخشید و عملکردهای بعدی خود را با دقت برنامه‌ریزی کرده و هدفمند حرکت کنید. اما این روزها به لطف تبلیغات نوین و بازاریابی دیجیتال می‌توانید بررسی کنید که چه میزان کلیکی از این تبلیغات گرفته، نقاط قوت و نقاط ضعف تبلیغتان کجاست و برای بهبود و رشد خود چه تصمیماتی باید اتخاذ کنید.

در این نوع تبلیغ انتخاب مخاطب‌ها هدفمند است

تبلیغات ویدئویی فرصتی هستند برای ارتباط با مخاطب‌های مناسب و هدفمند که احتمال تبدیل شدنشان به مشتری بسیار است. با تعیین پرسونای مخاطب، ساخت ویدئوی تبلیغای جذاب و با کیفیت و نمایش آن برای کاربر هدف در زمان و مکان درست می‌توانید بیشترین بازخورد را از تبلیغات ویدئویی CPI به دست آورید و مشتری‌های بسیاری را به کسب و کار خود جذب کنید.

این مدل تبلیغاتی بهترین انتخاب برای صاحبان نرم افزارهای اندرویدی است که امکان دانلود و نصب اپ در همن لحظه وجود دارد و به همین علت کاربرانی زیای را جذب می‌کند. با استفاده از این روش می‌توانید با مخاطب‌های هدف بیشتری ارتباط بگیرید و حتی تبلیغ خود را بر اساس فیلترهایی همچون جنیسیت، مکان، سن یا مرتبط بودن به نمایش بگذارید.

با توجه به توضیحاتی داده شده و شناخت مزایای تبلیغات ویدئویی CPI دیگر انتخاب با شما است که از این مدل تبلیغاتی در استراتژی‌های بازاریابی خود بهره ببرید یا خیر. تنها از خود بپرسید که آیا به دنبال پیشرفت و رشد کسب و کار خود هستند.