يكي از اقدامات مهم پيش از طراحي سايت انتخاب شركت مناسب براي ارائه سفارش است. انتخاب شركت خوب و مجرب براي ارائه سفارش طراحي وب سايت، مستلزم تحقيق و بررسي نمونه كارهاي قبلي و البته ميزان رضايت‌مندي مشتريان آن مي‌باشد.

به اين منظور ميتوان به وب سايت شركت مراجعه كرد و اطلاعات لازم در خصوص سبك طراحي و نمونه كارهاي قبلي آن كسب نمود. با توجه به شمار بالاي شركت‌هاي طراحي سايت، ميتوان ليستي از بهترين موارد آن انتخاب كرد و تك تك آنها را از نظر فاكتورهاي مختلف بررسي كرد. به طوركلي مراحل اساسي انتخاب شركت طراحي سايت به شرح زير مي‌باشند:

شرکت طراحی سایت ترافیک مدیا

مشاهده وب سايت شركت

در انتخاب شركت طراحي سايت بررسي وب سايت خود شركت ميتواند مرجع مناسبي براي ارزيابي كيفيت كار آن باشد؛ درواقع نوع طراحی سايت خود شركت اهميت بالايي دارد كه ميتواند ميزان مهارت آن در حوزه فناوري را به خوبي نشان دهد.

اينكه سايت شركت مدنظر به روز بوده و گيرايي و جذابيت داشته باشد، از نظر شاخص‌هاي طراحي در سطح استانداردي قرار داشته باشد، سطح تجربه كاربر خوبي داشته باشد و … بسيار اهميت دارند. در صورت محول كردن توليد محتواي سايت به شركت مدنظر هم بهتر است گزينه وبلاگ‌ها را بررسي كنيد.

مشاهده و بررسي نمونه كارهاي قبلي شركت

بسياري از شركت‌ها در سايت خود گزينه‌اي تحت عنوان نمونه كار دارند كه با انتخاب آن مي‌توانيد پروژه‌هاي پيشين شركت را بررسي كنيد.

آناليز طراحي وب سايت‌ها از نظر ظاهري و اينكه آيا سايت هاي طراحي شده توسط شركت مشابه هم هستند يا خير را ميتوان از طريق بررسي و مقايسه پروژه هاي قبلي بررسي كرد.

تماس با شركت مدنظر و صحبت در زمينه پروژه

برقراري ارتباطي خوب و مؤثر ميان شما و مسئولان شركت مدنظر، تأثير به سزايي بر پيش‌برد پروژه خواهد داشت. اينكه رفتار مسئولان دوستانه هست و يا اينكه در خصوص جزئيات پروژه سؤالات دقيقي از شما پرسيده مي شود، همه و همه در انتخاب شركت مدنظر تأثيرگذار خواهند بود.

پس از تماس با كارشناسان شركت، قرار ملاقاتي تعيين مي گردد كه بايستي در اين بازه سؤالاتي از اين قبيل پرسيده شود.

طراحی-سایت-شرکتی

بررسي سابقه شركت در طراحي سايت در زمينه كاري شما

همكاري با شركتي كه از قبل در زمينه كاري شما فعاليت داشته و به ‌عبارتي سايت طراحي كرده است، مزاياي بسياری دارد؛ چراكه مي‌توان با ارزيابي نمونه كار آن ها، پروژه خود را از قبل تصور كرد.

شركتي كه تاكنون فعاليت درحوزه كاري شما نداشته هم مي‌تواند با انجام تحقيقات جديد، سايتي منحصر به فرد براي كسب وكار شما طراحي كند. با اين حال از قبل بررسي كنيد كه اين شركت در حوزه هاي ديگر نمونه كارهاي موفقي داشته باشد.

بررسي چگونگي استفاده از المان تجربه كاربري در طراحي سايت

تجربه كاربري يا UX نقش بسيار مهمي در موفقيت سايت شما خواهد داشت؛ لذا شركت مدنظر بايستي اثبات كند كه در بالا بردن تجربه كاربري سايت شما مهارت كافي دارد. اين مسئله كه شركت چگونه سايت را طراحي مي‌كند و از چه روش‌هايي براي محوريت قرار دادن تجربه كاربري در آن استفاده مي‌كند، بسيار اهميت دارد.

بررسي نوع سيستم مديريت محتواي مورد استفاده

برخي شركت‌ها از سيستم هاي طراحي سايت قالب آماده نظير وردپرس و برخي از سيستم هاي طراحي سايت تخصصي استفاده مي‌كنند. هركدام از اين سيستم‌ها داراي مزايا و معايبي هستند كه بايد از قبل اطلاعات آنها از سوي مسئولان در اختيار شما قرار داده شود. لازم به ذكر است كه سيستم‌هاي مديريت محتوايي مختلف داراي هزينه‌هاي متفاوتي هستند.

ارزيابي مراحل انجام پروژه

شركت طراحي سايت با كسب اطلاعات دقيق در خصوص مشخصات سايت مدنظر شما، به طور دقيق مراحل انجام كار، بازه زماني مدنظر و البته هزينه پروژه را در اختيارتان قرار مي‌دهد. در صورت عدم ارائه اطلاعات موردنياز، شركت تنها يك بازه زماني و هزينه لازم را اعلام خواهد كرد.

چگونگي اعمال تغيير پس از اتمام مراحل طراحي سايت

شركت طراحي سايت پس از اتمام پروژه، با ارائه دوره آموزشي، چگونگي کار با پنل سايت، اعمال تغيير و به روزرساني را به تيم شما آموزش دهد. همچنين ميتوانيد با جمع‌آوري يك فهرست از مواردي كه به طور دائم نياز به تغيير يا به روزرساني دارند، آن ها را از مسئولان شركت بپرسيد. برخي از تغييرات نياز به برنامه نويسي مجدد دارند كه بايستي زمان و كار روي آن از سوي شركت تعيين گردد.

امكان ارائه خدمات بازاريابي ديجيتال از سوي شركت

طراحي وب سايت تنها قدم نخست است؛ لذا بايستي اقداماتي در زمينه سئو و بهينه سازي، تبليغات ، ميزان عملكرد سايت و … صورت بگيرد تا به نتيجه مطلوب دست پيدا كرد.

اگر پس از اتمام پروژه طراحي سايت، تيم ديجيتال ماركتينگ براي بهينه سازي در اختيار نداريد، شركتي را انتخاب كنيد كه با دارا بودن تيم ديجيتال ماركتينگ قوي، با بهينه سازي سايت، شما را به اهداف مدنظر برسانند.

سخن آخر

انتخاب شركت طراحي سايت خوب و مجرب گام بسيار مهمي براي شروع كسب و كار در فضاي اينترنت محسوب مي‌شود. پس از انتخاب شركت طراحي سايت مناسب، ارائه اطلاعات دقيق و كافي از موضوع كسب و كار و اهدافي كه قصد داريد به آنها برسيد، مي‌تواند با روشن كردن مسير براي شركت، بهترين نتيجه را براي شما به ارمغان بياورد.