مهمترين مزایای طراحی سایت چیست؟

مزاياي طراحي سايت براي افرادي كه از طريق شبكه‌هاي اجتماعي كسب و كار خود را هدايت مي‌كنند، واضح و مشخص نيست. امروزه با رشد ديجيتال ماركتينگ به‌خصوص در كشورمان، بسياري تأثير قدرتمند فضاي اينترنت در جهت پيشرفت كسب و كار خود درك كرده‌اند؛ حتي كسب و كارهاي كوچك نيز دريافته‌اند كه حضور مؤثر در فضاي مجازي چقدر مي‌تواند در رشد آن‌ها و كسب درآمد بالاتر ضرورت داشته باشد.

براي رشد و البته موفقيت در رقابت در فضاي كسب و كار، بكارگيري كانال‌ها و شبكه‌هاي مختلف جذب مخاطب در اينترنت، اهميت فوق‌العاده‌اي دارد؛ لذا داشتن وب سايت اختصاصي مي‌تواند تأثير به‌سزايي در اين زمينه داشته باشد. در ادامه به بررسي مزاياي طراحي سايت براي كسب و كارها خواهيم پرداخت.

لزوم طراحي سايت براي يك كسب و كار

هر كسب و كاري، كوچك يا بزرگ، بايستي براي معرفي خود به مخاطبان از يك رسانه جمعي استفاده كند. طراحي سايت تنها نقطه آغازي براي جذب مخاطب محسوب مي‌شود. مزاياي طراحي سايت تا حدي است كه بدون آن رقابت در دنياي كسب و كار امكان پذير نخواهد بود.

به دليل افزايش رقابت در فضاي مجازي، علاوه بر طراحي سايت، بايستي تلاش كنيد تا در كنار مبحث سئوي سايت، از ديگر راه‌هاي ديجيتال ماركتينگ براي معرفي سايت و البته كسب و كار خود استفاده كنيد؛ هرچند اين وضعيت در تمامي حوزه‌هاي كسب و كار وجود ندارد، اما مي‌توان با تبليغات كليكي و مؤثر گوگل با بهينه سازي سايت، در جهت جذب بيش تر مخاطبان گام برداشت.

همانطور كه به آن اشاره كرديم، طراحي سايت نقطه آغاز براي معرفي كسب و كار در فضاي پر رقابت اينترنت است؛ در نتيجه امري مهم و حياتي در دنياي ديجيتال امروز به شمار مي رود. حال در اينجا به برخي دلايل الزامي بودن طراحي سايت براي كسب كار خواهيم پرداخت:

  • در اختيار داشتن يك پایگاه مرکزی در اينترنت جهت مدیریت بهتر كسب و كار
  • ارائه اطلاعات مفید به مخاطب بدون هیچ محدودیتي و در نتيجه اعتمادسازي
  • درک بهتر هدف و عملکرد کسب و کار از سوي مخاطبان
  • آشنايي بيشتر با مخاطبان و تشخیص بهتر مشتری واقعي
  • امكان به كارگيري روش‌هاي مختلف دیجیتال مارکتینگ جهت ارتقاي كسب و كار در فضاي اينترنت
  • معرفی محصولات و خدمات به بازار هدف بدون هيچ گونه محدوديتي
  • پايين آوردن هزینه‌های جذب مشتری
  • ارتباط مؤثر با مشتریان جهت اعتمادسازي بهتر
  • بالا بردن ارزش‌هاي دیجیتالی با دسترسی به مشتریان بالقوه‌

بررسي مهمترين مزاياي طراحي سايت

طراحي سايت با بازاريابي و جذب مشتريان واقعي، مي‌تواند تأثير به سزايي در كسب سهم بزرگي از بازار هدف داشته باشد. در فضاي كسب و كار به قدري رقابت افزايش يافته كه نه تنها بايستي سايت اختصاصي داشته باشيد، بلكه بايد به‌گونه‌اي متفاوت عمل كنيد. مهمترين مزاياي طراحي سايت به شرح زير هستند:

گسترش استفاده از اينترنت در دنياي امروز

اينترنت به دليل استفاده گسترده از آن در دنياي ديجيتال امروز، پتانسيل بسيار زيادي براي معرفي يك كسب وكار دارا مي باشند. درواقع امروزه مردم ترجيح مي‌دهند تا از طريق اينترنت اطلاعات موردنياز خود را كسب كنند يا محصول و خدمات بهتر را پيدا كنند.

براي مثال مشتريان بالقوه از طريق جستجو در اينترنت با گوشي‎هاي همراه خود، بهترين دندان‌پزشك شهر محل سكونت خود را انتخاب مي‌كنند. كسب و كارها با طراحي سايت اختصاصي و ارائه نامحدود محصولات و خدمات، بهتر خود را معرفي كرده و در جهت اعتمادسازي با مشتريان موفق‌تر خواهند بود.

اعتباربخشي مؤثر به كسب و كار

يكي از مزاياي طراحي سايت بالا بردن اعتبار و ارزش كسب و كار است. وب سايت اختصاصي آدرس دقيق كسب و كار شما در فضاي پر رقابت اينترنت به شمار مي‌رود؛ لذا داراي اهميت بالايي در جلب اعتماد مشتريان است.

كسب و كار بدون يك سايت اختصاصي براي مخاطبان ترديدهاي فراواني از نظر نحوه عملكرد يا حتي قانوني بودن ايجاد مي‌كند؛ مي‌توان گفت افرادي كه خدمات و محصولات خود را از طريق سايت بدون محدوديت معرفي مي‌كند، در جلب اعتماد مشتريان بهتر عمل مي‌كند.

ايجاد شبكه‌هاي بازاريابي جديد

وب سايت اختصاصي، كانال جديدي براي جذب بازار هدف به‌شمار مي‌رود؛ با اين حال ميزان موفقيت اين روش بازاريابي به شمار بالاي مخاطباني بستگي دارد كه از سايت، محصولات و خدمات آن بازديد مي‌كنند.

جهت موفقيت در رقابت اينترنتي و بالا بردن شمار بازديد از سايت شما، بايستي از راه‌هايي نظير سئو يا  بهينه سازي سايت، تبليغات اينترنتي، شبكه‌هاي اجتماعي و … استفاده نماييد.

امكان جمع آوري اطلاعات مشتريان

يكي از مزاياي طراحي سايت اختصاصي براي كسب و كار، جمع‌آوري اطلاعات تماس مشتريان است؛ درواقع بدون سايت، دريافت آدرس يا اطلاعات تماس ازتك تك مشتريان بسيار دشوار است.

با طراحي سايت و ايجاد بخشي براي دريافت اطلاعات مشتريان، به راحتي مي توان راه‌هاي برقراري ارتباط با آن ها را تقويت كرد؛ همچنين مي توان از روش‌هاي مختلفي مانند ارائه تخفيف، خبرنامه و … مشتريان را درج اطلاعاتشان در سايت ترغيب نمود.

يكي از مزاياي طراحي سايت، دسترسي آسان به بانك اطلاعات مشتريان و برقراري ارتباط و ترغيب آن ها به استفاده از محصولات يا خدمات شما از راه‌هاي ديگري مانند ايميل ماركتينگ و … مي‌باشد.

رشد زياد خريدهاي اينترنتي

آمار خريدهاي اينترنتي در دنياي ديجيتال روز به روز در حال افزايش است كه اين امر به دليل پتانسيل بالاي اينترنت است.

نكته مهم در افزايش خريدهاي اينترنتي، جلب اعتماد مشتري است كه با طراحي سايت براي كسب و كار مي توان در اين جهت گام برداشت.

شمار رو به بالاي خريدهاي اينترنتي، اهميت داشتن سايت اختصاصي را افزايش مي‌دهد. ناديده گرفتن تأثير سايت مي‌تواند فرصت حضور در دنياي رو به پيشرفت ديجيتال ماركتينگ را گرفته و ضررهاي بسياري به كسب و كار شما وارد كند.