تبليغات نمايشي يكي از روش‌هاي تبليغات بنري به حساب مي‌آيد.همانطور كه در تبليغات كليكي به ازاي هر كليك مبلغي از بودجه شما كم ميشود، در اين نوع تبليغات نيز به ازاي هرباري كه تبليغ براي كاربر به نمايش درمي آيد، مبلغي از بودجه شما كاسته خواهد شد. در اين مقاله قصد داريم تا با معرفي تبلیغات نمایشی آن را با ساير تبلیغات کلیکی مقايسه كنيم؛ با ما همراه باشيد:

معرفي تبليغات نمايشي

اين نوع از تبليغات يكي از انواع روش‌هاي تبليغات در فضاي مجازي است. تبليغات به ازاي بازديد نام ديگري است كه در فارسي به آن گفته مي شود. تبليغات نمايشي به صورت خلاصه با عنوان Cost per mile شناخته ميشود؛ از آنجايي كه واژه Mile در لاتين به معني 1000 است؛ يعني بايد به ازاي 1000 مورد بازديد مبلغي مشخصي را اختصاص دهيد.

همانطور كه پيش تر اشاره كرديم در تبليغات كليكي به ازاي هر كليك مبلغي از بودجه شما كم ميشود؛ درحالي كه در تبليغات نمايشي به ازاي هر بازديد از تبليغ مبلغي مشخص از حساب شما كاسته مي‌شود.

تبليغات نمايشي چگونه محاسبه ميشود؟

پس از معرفي تبلیغات نمایشی و تفاوت آن با تبليغات كليكي نوبت به بررسي نحوه محاسبه اينگونه تبليغات ميرسد.

منظور از نمايش اين است كه تبليغات به يك مشتري وفادارسايت شما نشان داده شود. محاسبه اين گروه از تبليغات به اين شكل است كه بايد هزينه تبليغات را به تعداد كل نمايش ها تقسيم كرده و عدد به دست آمده را در1000 ضرب كنيد. محاسبه تبليغات نمايشي در محاسبه كل هزينه كمپين تبليغاتي شما تأثيرگذار و كمك كننده است.

تبليغات نمايشي چه مزايايي براي كسب وكار شما دارد؟

همانطور كه پيش تر به آن اشاره كرديم، تبليغات نمايشي از قديمي ترين تبليغات آنلاين است و در آن به ازاي هر نمايش مقداري از حساب شما كم ميشود؛ در نتيجه تنها براي انتقال پيام و البته افزايش آگاهي كاربران نسبت به خدمات و محصولات شما مورد استفاده قرار ميگيرد.

اين مدل تبليغات به نسبت ديگر تبليغات آنلاين به دليل قديمي بودن بازدهي كمتري دارد؛ به طوري كه امروزه بيشتر روش‌هاي جايگزين از جمله تبليغات كليكي مورد استفاده قرار ميگيرد.

مقايسه تبليغات نمايشي با تبليغات كليكي

تبليغات نمايشي عملكري مشابه با تبليغات كليكي دارد؛ يعني به ازاي هر نمايش براي مشتري بالقوه مقاديري از بودجه شما كاسته ميشود؛ اين درحالي است كه در تبليغات كليكي به ازاي هر كليك اين هزينه مشخص صرف خواهد شد. با اين حال اين دو روش تبليغات آنلاين تفاوت ها عمده اي نيز با هم دارند كه به شرح زير هستند:

کمپین هاي تبلیغات نمایشی تنها جهت مشاهده تبليغ و افزايش آگاهي كاربران نسبت به خدمات و محصولات مورد استفاده قرار ميگيرد؛ اما هدف از اجراي کمپین هاي تبلیغات کلیکی بالا بردن نرخ كليلك و در نتيجه آن افزايش ورودي سايت شما است.

سود آوری کمپین هاي تبلیغات كليكي با افزايش نرخ كليك بيشتر از تبليغات نمايشي خواهد بود؛ چون كاربر در تبليغات نمايشي بروي تبليغ مدنظر كليك نمي‌كند؛ فقط آن را مشاهده ميكند؛ در نتيجه سود كمتري براي شما به ارمغان خواهد آورد.

تبلیغات کلیکی در مقايسه با تبلیغات نمایشی هدفمندتر و دقيق تر است.

چرا به جاي تبليغات نمايشي از روش‌هاي ديگري استفاده ميشود؟

تبليغات نمايشي جزو نخستين مدل هاي تبليغاتي بود كه از زمان راه اندازي تبليغات آنلاين فعايت مي‌كرد؛ در نتيجه با گذشت زمان و رشد ديجيتال ماركتينگ كم كم محبويت و كارايي خود را از دست داد.

مهمترين دلايل كاهش كارايي تبليغات نمايشي، هزينه بالاي توليد و سراسري بودن آن در فضاي وب مي‌باشند؛ در نتيجه تبليغات نمايشي در جذب مخاطب هدف به درستي عمل نمي‌كرد.

تبليغات جايگزين تبليغات نمايشي در فضاي مجازي

همانطور كه قبل‌تر به آن اشاره كرديم، تبليغات نمايشي به مرور زمان كارايي خود را از دست دادند و جاي خود را به ديگر مدل هاي  تبليغات آنلاين دادند.

كسب و كارهاي مختلف به دليل شكل گيري مدل‌هاي مختلف تبليغات آنلاين، ديگر تمايلي به استفاده از تبليغات نمايشي نداشته و تبليغات كليكي و cpa   را جايگزين آن كرده‌اند.

تبليغات كليكي

از آنجايي كه در تبليغات كليكي، مخاطبان روي بنر تبليغاتي كليك ميكند، هدفمندتر عمل خواهد كرد. تبليغات بنري يا محتوايي انواعي از تبليغات كليكي هستند كه مادامي كه كاربران روي آنها كليك نكنند هزينه‌اي از حساب شما كم نخواهد شد.

تبليغات cpa

از انواع  تبلیغات cpa ميتوان به  ثبت نام در فرم سایت‌ها، نصب نرم افزار،عضویت در خبرنامه،دانلود محتوا و …اشاره كرد؛ در اين مدل مانند تبليغات كليكي،  تا زمانی که كاربران اقدامي انجام ندهند هزينه اي از حساب شما كاسته نخواهد شد.