تا به حال به راه هاي کسب درآمد از وب سایت فکر کرده‌اید؟ می‌دانید چه استراتژی‌هایی در این مسیر می‌تواند به شما کمک کند تا درآمدزایی بیشتر داشته باشید؟

نحوه‌ی کسب درآمد از وب سایت بستگی به انتخاب روش و معیار شما دارد. با ما همراه باشید تا ابتدا نگاهی کلی به نحوه‌ی کسب درآمد از بازدید و تبلیغات وب سایت داشته باشیم. پس از آن  با 10 تکنیک اثرگذار در درآمدزایی سایت آشنا شویم و شما می‌توانید با در نظر گرفتن اهداف، بودجه و نوع سایت خود استراتژی مناسبتان را در پیش گیرید و درآمدزایی داشته باشید.

راه‌های کسب درآمد از وب سایت

تمام تلاش محتوا نویسان بر این است که محتوایی تولید کنند که پر مخاطب باشد و کاربر را جذب کند و در نتیجه کلیک بیشتری برای محتوایشان کسب کنند. محتوا فقط برای پر کردن سایت و زیبایی سایت نیست بلکه محتوا باید به دغدغه‌ی کاربران بپردازد و به سؤال‌هایشان به درستی پاسخ دهد. در این صورت است که محتوای شما طرفدار پیدا می‌کند و علاقه و اعتماد مخاطب را جذب می‌کند. زیرا مخاطب زمانی بر روی تبلیغات یک وب سایت کلیک می‌کند که به آن وب سایت و آنچه می‌گوید و پیشنهاد می‌کند اعتماد و علاقه داشته باشند. حال با هم راه‌های کسب درآمد از وب سایت را بررسی می‌کنیم.

تبلیغات به ازای هر کلیک

با سئو کردن سایت خود و افزایش نرخ بازدید سایتتان می‌توانید از طریق تبلیغات کلیکی کسب درآمد داشته باشید. این نوع از تبلیغات یکی از استراتژی‌های پر طرفدار برای آن دسته از سایت‌هایی است که نرخ بازدید بالایی دارند. در این روش به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغ صورت می‌گیرد مبلغی به شما که سایت تبلیغ کننده هستید، پرداخت می‌شود.

تبلیغات همسان

تبلیغات همسان یا native تبیلغاتی هستند که با سایت تبلیغ دهنده متناسب و یکپارچه شده‌اند. همین موضوع باعث اعتمادسازی بیشتر و بالا رفتن نرخ کلیک تبلیغات می‌شود. با زیاد شدن تبلیغات و آزار دهنده شدن این موضوع برای کاربران، ناشران همواره به دنبال روش‌هایی هستند که بتوانند تبلیغاتی با بهترین بازخورد و کلیک داشته و بدون ایجاد مزاحمت برای کاربر، توجه‌اش را هم جلب کند. از مزیت‌های تبلیغات همسان این است که هم تبلیغ دهنده راضی است، هم تبلیغ کننده و هم کاربر.

تبلیغات همسان را می‌توانید از طریق کسب و کارهایی که موضوع کارشان با شما و وب سایتتان همخوانی دارد یا شرکت‌های تبلیغاتی‌ای که می‌توانند شما را با این نوع کسب و کارها ارتباط دهند دریافت کنید.

تبلیغات ویدئویی

محبوبیت محتواهای ویدئویی هر روز در حال افزایش است. احتمال جذب مخاطب از طریق تبلیغات ویدئویی نسبت به دیگر نوع تبلیغات بیشتر بوده و تبلیغات ویدئوی جذابیت خاصی برای کاربران دارند.

به جای تبلیغات همسان متنی و تصویری، می‌توانید از محتواهای ویدئویی متناسب با موضوع سایتتان برای تبلیغ استفاده کنید. بسیاری از سایت‌ها پیش از نمایش ویدئوهای خود تیزر تبلیغاتی کوتاهی را برای کاربر به نمایش می‌گذارند تا کاربر در صورت تمایل بقیه تبلیغ و تیزر را هم تماشا کند. این نوع تبلیغات بیشتر مناسب آن دسته سایت‌هایی است که اساس تولید محتواهایشان ویدئویی است.

ناشران تبلیغات ویدئویی، هزینه‌های تبلیغات را بر اساس هر بازدید کامل ویدئو یا هر هزار بازدید ویدئو دریافت می‌کنند.

فروش فضای تبلیغاتی

برای کسب درآمد از وب سایت ناشران می‌توانند بخشی از فضای سایت خود را اجاره دهند. به طوریکه قسمت معینی از سایت به کسب و کاری واگذار می‌شود تا در آن تبلیغات خود که به صورت شبه همسان و عمدتاً بنری هستند را به اشتراک بگذارد و به ازای آن فضایی که در اختیار دارد، اجاره بهایی پرداخت کند.

افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی پورسانتی روشی است که در آن تبلیغ کننده به ازای هر بازدید یا فروشی که از طریق سایت او صورت می‌گیرد، پورسانتی دریافت می‌کند به عبارتی در سود تبلیغ دهنده شریک می‌شود.

درآمدزایی مبتنی بر اهدا

بسیاری از ناشران هستند که به صورت رایگان اقدام به تولید محتوا می‌کنند و در  صورتی که بازدیدکننده‌های وفادار و دائمی پیدا کنند، سیستم کمک مالی راه می‌اندازند. در این روش ناشر با ایجاد درگاه اینترنتی پرداخت پول از بازدیدکننده‌های خود می‌خواهد در صورت رضایت مبلغی را برای حمایت از آن سایت و ناشر پرداخت کنند.

فروش محصول و خدمت

زمانی که خود محصول و خدمتی برای فروش دارید و بازدیدکننده‌های سایت خود را هم دارید، می‌توانید به جای تبلیغ برای دیگران، تبلیغ محصول و خدمت خود را بکنید. این روش به ویژه برای وبلاگ نویسان که تخصصی در زمینه‌ای خاص دارند بسیار مؤثر است. برای مثال اگر وبلاگی دارید که در آن به آموزش زبان و به اشتراک‌گذاری دانش خود با دیگران استفاده می‌کنید، می‌توانید پس از مدتی اقدام به تدریس یا فروش پکیج‌های آموزشی خود کنید.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ مقاله‌ای است که توسط تبلیغ کننده برای تبلیغ یک کسب و کار دیگر نوشته می‌شود. به این مقاله‌ها رپورتاژ آگهی گفته می‌شود. رپورتاژها نوعی از تبلیغات همسان به حساب می‌آیند و این نوع مقاله‌ها تجربه‌ی کاربری را مختل نمی‌کنند.

تولید وب سایت و فروش آن

فروش وب سایت مثل فروش ساختمانی است که نیاز به اندکی بازسازی دارد؛ پس يكي از راه هاي کسب درآمد از وب سایت است. می‌توانید وب سایتی راه‌اندازی کنید و پس از اینکه به بازدید و ترافیک مشخص و ثابتی رسید، آن را بفروشید و خریدار هم با بهبود طراحی، تولید محتوا و … آن سایت را برای خود کند و از همان اول ترافیک بالایی را داشته باشد.

وب سایت فروش اشتراک

بعضی از سایت‌ها برای ارائه کامل خدمات خود به کاربر حق عضویت می‌گیرند. این سایت‌ها ابتدا بخشی از خدمات خود را رایگان در اختیار کاربر قرار می‌دهند و پس از اینکه کاربر جذب شد و مشتاق دنبال کردن بقیه مطالب شد، بقیه خدمات خود را به صورت اشتراک ماهیانه و سالیانه و … ارائه می‌کنند.