همگام با پیشرفت سریع تکنولوژی تبلیغات کسب و کارها در فضای جذاب اینترنت شامل مجموعه‌ای بزرگ و متنوع شد؛ از طراحی سایت گرفته تا انواع تبلیغات بصری در جهت معرفی کسب کارهای کوچک و بزرگ و البته برندسازی در جامعه عمل کردند. در این مقاله قصد داریم تا یکی از همین تبلیغات آنلاین یعنی تبلیغات ویدیویی و انواع آن را معرفی کنیم و در خصوص نحوه کسب درآمد از آن توضیحاتی ارائه کنیم؛ با ما همراه باشید:

تبلیغات ویدیویی

تولید محتوا در دنیای اینترنت با هدف تبلیغات و انتقال پیام به مخاطب در قالب‌های متنوعی صورت می‌گیرد؛ از تولید محتوای متنی گرفته تا بصری. تبلیغات ویدیویی یکی از انواع جذاب محتوای بصری است.

از آنجایی که با گسترش شبکه‌های اجتماعی و در دسترس قرار گرفتن گوشی‌های همراه، بستر مناسبی فراهم شده و هم بسیاری از مخاطبان تماشای کلیپ یا محتوای ویدیویی را به خواندن یک متن طولانی ترجیح میدهند، تبلیغات ویدیویی نقش بزرگی در  انتقال پیام به آنها دارد.

به طورکلی تبلیغات ویدیویی یک ابزار دیجیتال مهم و کاربردی برای انتقال پیام به مخاطبان محسوب می‌شود که در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغات آنلاین میتواند احساس اعتماد و اطمینان را در آنها ایجاد کند.

تبلیغات ویدیویی و انواع آن اگرچه هزینه بیشتری به نسبت سایر روش‌ها دارد اما در سریع ترین شکل ممکن با انتقال پیام به مخاطبان در زهن ها ماندگار می‌شود؛ بنابراین نقش به سزایی در برندسازی کسب و کارهای مختلف دارد. مهمترین مزایای تبلیغات ویدیویی عبارتند از:

  • افزیش نرخ فروش
  • جلب اعتماد مخاطبان
  • اهمیت بالای سرویس گوگل به تبلیغات بصری به ویژه ویدیویی
  • شرح کامل پیام و انتقال سریع آن به کاربران
  • بالا بردن میزان اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی
  • ابزار قدرتمند آموزشی

معرفی انواع تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی با موسیقی متن جذاب در کنار کارکترها طبق سناریویی ویژه در جهت تأثیرگذاری بر مخاطب و انتقال پیام به آنها گام برمی‌دارد؛ این دسته از تبلیغات دیجیتال انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

تبلیغات ویدیویی خطی

این دسته از تبلیغات ویدیویی با در بر گرفتن کامل صفحه نمایش سبب توقف ویدیو می‌گردد. به عبارتی تبلیغات خطی همانطور که نامش مشخص است در ابتدا، وسط یا انتهای کلیپ ویدیویی به نمایش در می‌آید؛ لازم به ذکر است که مدت زمان تبلیغات ویدیویی خطی برابر با 5 الی 10 ثانیه است. این دسته از تبلیغات دارای انواع مختلفی است که عبارتند از:

تبلیغات ویدیویی  Pre-Roll

این نوع از تبلیغات ویدیویی خطی پیش از آغاز کلیپ ویدیویی و با ایجاد تاخیر به نمایش درمی‌آید.

تبلیغات ویدیویی  Mid-Roll

این دسته از تبلیغات همانند آگهی تبلیغاتی در وسط برنامه های تلویزیونی به نمایش در می‌آید.

تبلیغات ویدیویی Post-Roll

این نوع تبلیغات ویدیویی هم پس از پایان ویدیو نمایش داده می شوند. از آنجایی که تبلیغات ویدیویی Pre-Roll قبل از شروع کلیپ اصلی نمایش داده می‌شود، به تبع به طور کامل از سوی کاربران مشاهده می‌شوند و در مقایسه با دو مدل دیگر در انتقال پیام کاربردی تر عمل می‌کند.

از سوی دیگر تبلیغات ویدیویی  Mid-Roll معمولا در وسط ویدیوهای طولانی نمایش داده می‌شود؛ چون کاربران را مجبور هستند برای مشاهده کامل کلیپ ویدیویی آن را مشاهده کنند، بیشترین درصد Engagement  را ایجاد می‌کند.

تبلیغات ویدیویی غیر خطی

این دسته از تبلیغات در حین پخش کلیپ ویدیویی به نمایش در می‌آید و توجه کاربران را بسته به محتوای آن به خود جلب می‌کند. توجه داشته باشید که کاربران با کلیک بر روی این ویدیو وارد صفحه فرود میشوند.

تبلیغات ویدیویی  Overlay

این دسته از تبلیغات با اشغال تنها 20 درصد از فضای کلیپ ویدیویی در راستا جلب نظر کاربران عمل می‌کند. تبلیغات ویدیویی Overlay بستری برای تبلیغات دائمی کسب و کارتان ایجاد می‌کند؛ یعنی حتی با play  نکردن ویدیو نمایش داده می‌شود.

 با این حال در این تبلیغات ویدیویی این احتمال وجود دارد که اطلاعات مهمی نظیر کپشن یا زیرنویش ویدیو نمایش داده نشود.

تبلیغات ویدیویی Non- overlay 

این دسته از تبلیغات همزمان با پخش ویدیوی اصلی در گوشه ای از تصویر نمایش داده می‌شود و میتواند با جلب نظر کاربران درصد Engagement  را بالا ببرد. تبلیغات Non- overlay اطلاعات ویدیو را به طور کامل نمایش می‌دهد؛ هرچند ممکن است سبب ناراحتی کاربران در حین تماشای کلیپ شوند.

تبلیغات ویدیویی  Revel

این تبلیغات مختص محتوای متنی هستند؛ یعنی در هنگان مطالعه یک مقاله و اسکرول کردن بر روی آن حتما با دسته از تبلیغات مواجه شده اید. تبلیغات Revel معمولا در وسط یا انتهای یک مقاله نمایش داده می‌شود و مهمترین مزیت آن جلب توجه کاربران و افزایش میزان Engagement  محسوب می‌شود.

تبلیغات ویدیویی نیتیو یا همسان

تبلیغات ویدیویی نیتیو با دارا بودن مطلبی همسو و متناسب با محتوای سایت در جهت انتقال پیامی خاص به کاربران عمل می‌کند؛ همانند تبلیغات متنی همسان. افزایش مؤثر نرخ کلیک و اشتراک گذاری از مزایای مهم تبلیغات نیتو به شمار می‌روند.

معرفی مدل های مختلف تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی مانند تبلیغات متنی دارای مدل‌های مختلفی برای انتقال پیام به کاربران است؛ با این تفاوت که در اینجا محتوا ویدیویی است نه متنی. مدل‌های تبلیغات ویدیویی به شرح زیر هستند:

تبلیغات  CPV

این مدل از تبلیغات که Cost Per Video هم نامیده میشوند تبلیغات به ازای پرداخت هزینه به ازای هر بازدید هستند؛ به عبارتی هنگامی که کاربران ویدیو را کامل مشاهده میکنند، تبلیغ کننده میتواند مبلغی را دریافت کند؛ مهمترین هدف این دسته از تبلیغات برندسازی و افزایش آگاهی برند محسوب می‌شود.

تبلیغات CPI

این نوع از تبلیغات که Cost Per Install نامیده می‌شود تبلیغ به ازای هر یک بار نصب می‌باشد؛ درواقع تبلیغ کننده  به ازای دریافت یک نصب برای نرم افزار خود مبلغی را دریافت می‌نماید.

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی یا  Cost Per Click به عنوان بهترین مدل تبلیغاتی جهت بالا بردن ترافیک سایت،پرداخت به ازای هر کلیک است؛ یعنی تبلیغ کننده به ازای هر کلیکی که از سوی کاربران دریافت می‌کند باید مبلغی را پرداخت کند.

چگونگی کسب درآمد از تبلیغات ویدیویی

در این مقاله با معرفی تبلیغات ویدیویی و انواع آن مزایا و کاربردهای متنوع و جذاب آن را نام بردیم؛ با توجه به سرعت بالایی که این دسته از تبلیغات در انتقال پیام به کاربران دارند، ابزاری قدرتمند برای معرفی کسب و کار و برندسازی در جامعه به شمار می‌آیند.

آژانس تبلیغاتی ترافیک مدیا با تیمی مجرب و حرفه ای در جهت تولید انواع مختلف تبلیغات ویدیویی گام برداشته و میتواند کسب و کار شما را به بهترین شکل به مخاطبان در بستر پرمخاطب اینترنت معرفی کند.