مهمترین مأموریت کسب و کارها برای موفقیت و رسیدن به سطح ایده‌آلی از فروش، تبلیغات مؤثر و گسترده به ویژه در بستر اینترنت است. انواع مختلفی از تبلیغات آنلاین وجود دارد که یکی از آنها تولید محتوا است. کلمات در تبلیغات جادو می کنند. درواقع مهمترین ابزاری که به کمک آن می توانید بازدید کنندگان را به مشتریان وفادار و دائمی تبدیل کنید، کلمات تبلیغاتی تأثیرگذار هستند. از این جهت در این مقاله از ترافیک مدیا، قصد داریم تا درباره کلمات تبلیغاتی قدرتمند صحبت کنیم که نقش مهمی در بازاریابی دارا می باشند؛ با ما همراه باشید.

معرفی کلمات تبلیغاتی تأثیرگذار در بازاریابی

در دنیای تبلیغات امروز کلمات تأثیرگذارترین ابزار بر ذهن و فکر مخاطبان هستند. این کلمات هستند که در شعارهای تبلیغاتی، سناریو و انواع محتوا در ذهن مخاطبان ماندگار می‌شوند و دهان به دهان می‌چرخند. به عبارتی با استفاده از این کلمات می توان بخش قابل توجهی از مسیر بازاریابی و برندسازی را طی کرد.

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، کلمات تبلیغاتی این توانایی را دارند که بازدیدکنندگان را به مشتریان واقعی تبدیل کنند. بدیهی است که اگر تبلیغ‌کننده‌ای از کلمات اشتباه و بی‌تأثیر در تولید محتوای خود استفاده کند، نه تنها به فروش خدمات و محصولات خود کمکی نمی‌کند بلکه ممکن است چهره کسب و کار را برای همیشه تخریب کند؛ به طوری که نیاز باشد زمان و هزینه بسیاری صرف شود تا این صدمات وارد شده به برند جبران شوند.

بنابراین بایستی در انتخاب کلمات دقت لازم صورت بگیرد. فروشندگان به ویژه در سطح آنلاین بایستی کلمات قدرتمند در تبلیغات و بازاریابی را بشناسند و به گونه‌ای هدفمند از آنها استفاده کنند. در ادامه به معرفی این کلمات تبلیغاتی تأثیرگذار خواهیم پرداخت که به کارگیری آنها نقش مهمی در برندسازی دارا خواهد بود:

شما

استفاده از کلمه شما به جای کلمه تو، حس احترام بخشیده و به محتوای شما رسمیت و ارزش زیادی می‌بخشد. از این جهت سعی کنید که مشتریان را بیشتر در محتوای خود مورد خطاب قرار دهید تا حس بهتری به آنها منتقل کنید.

بیشتر بخوانید:  حمله سئوی منفی به چه معناست؟

به علاوه تعریف زیاد از خود و کسب و کارتان، نه تنها در جامعه بلکه در حوزه تبلیغات هم تأثیر خوب و مثبتی ندارد؛ هرچند شما به این کار وسوسه می‌شوید اما این واقعیت است که مشتری دوست دارد چند وقتی یکبار مورد خطاب قرار بگیرد. از این جهت به شکل هوشمندانه از این واژه استفاده کنید.

ارزش

با توجه به توضیحات کلمه قبلی، باید بدانید که در حوزه تبلیغات این مشتری است که ارزش دارد نه شما. از این جهت در تبلیغات خود در کنار احترام به کسب و کارتان، سعی کنید تا جای ممکن به جای تعریف و تمجید از خود، به مشتری نشان دهید که با خرید محصولات شما چه ارزشی نصیب آنها خواهد شد و نیازشان برطرف خواهد شد.

کلمات تبلیغاتی
تأثیر کلمات تبلیغاتی بر بازاریابی

و

و یک لفظ جایگزین مهم و مناسب برای کلمه اما است که به اشتباه در محتوانویسی مورد استفاده قرار می گیرد. درواقع زمانی که از واژه اما استفاده می‌کنید، به مشتری نشان می‌دهید که می‌خواهید جمله‌ای بگویید که با آنچه مشتری می‌خواهد بشنود مغایرت دارد. با این حال استفاده از لفظ و به جای اما تا جای ممکن می‌تواند نقش مثبتی در تبلیغات شما داشته باشد.

انجامش بده

بسیاری از کارشناسان و تبلیغ نویسان صاحب نظر و حرفه‌ای معتقد هستند که استفاده از عبارت انجامش بده به جای امتحانش کن می‌تواند تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد. درواقع استفاده بیشتر از عبارت انجامش بده، حس اعتماد را میان شما و مشتریان افزایش خواهد داد.

میشه …؟

بسیاری از ماها از کلمات دستوری بیزار هستیم و زمانی که با لفظ‌های دستوری از ما کاری خواسته می شود، رغبتی به انجام آن از خود نشان نمی‌دهیم. از این رو تبلیغاتی که از واژه‌های دستوری مثل باید برای انجام کاری استفاده می‌کنند با احتمال زیاد شکست می‌خورند.

زمانی که می‌خواهید مشتری را موجاب به انجام کاری کنید، بهتر است از عبارتی مثل میشه یا میشه خواهش کنیم استفاده کنید که به تبع حس بهتری انتقال می‌دهد.

با هم

از جمله مواردی که باعث می‌شود مشتری از خرید از شما منصرف شود، این است که در میان کلمات شما حس کند شما در جبهه مخالفش قرار دارید. بنابراین سعی کنید با استفاده از کلماتی مثل با هم، یکدلی، همدلی و … به مشتریان نشان دهید که در کنارشان هستید و صرفاً فقط به فکر جیب خود نیستید.

بیشتر بخوانید:  7 روش بازاریابی دیجیتال در سال 2021

تصور کنید

یکی از بهترین و تأثیرگذارترین عبارات در حوزه تبلیغ نویسی، عبارت تصور کنید است. اینکه شما موضوعی را در قالب داستان تعریف کنید خیلی بهتر از اینکه مستقیم آن را مطرح کنید در ذهن مخاطب باقی می‌ماند. به این ترتیب مخاطب خود را در قالب شخصیت اصلی داستان تصور می‌کند و حس بهتری پیدا می‌کند.

بازاریابی
تبلیغات و بازاریابی

یا

یکی از بهترین کلمات تبلیغاتی تأثیرگذار کلمه یا است. زمانی که در محتوای خود یک پیشنهاد به مخاطب می‌دهید، او را بر سر دوراهی موافقیت یا مخالفت قرار می‌گیرد. ولی اگر در محتوای خود دو پیشنهاد یا بیشتر ارائه کنید، می‌توانید به طرز هوشمندانه مشتری را ترغیب کنید که پیشنهاد اول یا دوم را انتخاب کند.

ببین، بشنو، نشان بده، بقاپ

این کلمات هم خانواده می‌توانند در حوزه تبلیغ نویسی، با هم حس دیداری، شنیداری و البته حرکتی افراد را برانگیزد؛ پس به شکلی هوشمندانه از آنها استفاده کنید.

نام مخاطب

مانند واژه شما به کار بردن نام مخاطب هم می‌تواند حس اعتماد ایجاد کند. به این ترتیب مخاطب حس می‌کند که این محتوا یا تبلیغ خاص او می‌باشد و حس بهتری نسبت به آن پیدا می‌کند.

به خاطر اینکه

زمانی که قصد دارید مخاطبان خود را به انجام کاری ترغیب کنید، سعی کنید برای آن یک دلیل منطقی و منصفانه بیاورید. درواقع به آنها بگویید که چرا باید فلان کار را انجام دهند. تجربه نشان داده که افراد با دانستن دلیل منطقی یک کار به طرز قابل توجهی درصد موافقتشان افزایش می‌یابد.

کلمات احساسی قوی

استفاده از کلمات تبلیغاتی اثرگذاری که به خوبی می‌توانند احساسات مخاطبان را برانگیزند، در لا به لای محتوای تبلیغاتی شما اهمیت بسیار زیادی دارند. کلمات قوی فراوانی وجود دارند که مملوء از احساسات تحریک کننده می‌باشند و القا کننده حس رضایت، ترس، لذت، امنیت و … به مخاطبان هستند.