سئو سایت امری است که برای هر سایت می بایست به صورت تخصصی و اختصاصی با توجه به شرایط و منابعی که آن سایت در اختیار دارد انجام شود. به طور کلی چند قانون اصلی مانند انتشار محتوای عالی و ارائه تجربه کاربری خوب میتواند عوامل تاثیر گذارتری در جذب مخاطب به وب سایت و در نتیجه بهبود وضعیت سئو سایت باشد. سایت های خبری به دلیل گسترده بودن حوزه فعالیتشان و همچنین نیاز به بروز بودن اطلاعاتشان در مسیر سئو چالش های بیشتری را در پیش دارند.

بسیاری از اخبار منتشر شده ظرف چند ساعت تا چند روز به سرعت منتشر شده و اصطلاحا سوخت می شوند، همین مسئله خود یکی از جدی ترین مسائلی است که سایت های خبرگزاری می بایست به آن توجه داشته باشند و بر روی سئو سایت خود سرمایه گذاری ویژه ای انجام دهند تا بتوانند در بازه زمانی که خبر مربوطه در بورس بوده و بازدیدکنندگان به خواندن آن تمایل دارند، سایت خبرگزاری مربوطه جز سه لینک برتر بوده و بتواند حداکثر بازدیدکننده را به خود جلب نماید.

با توجه به اهمیت موضوع سئو سایت های خبرگزاری امروز قصد داریم تا در رابطه با نکات مهم در سئو سایت خبری بپردازیم و در این زمینه اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم. از این رو پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

سرعت خزش سایت را بهینه کنید

تمامی سایت های خبرگزاری لازم دارند تا صفحاتی که بر روی سایت خود ایجاد می کنند در کمترین زمان توسط ربات های گوگل دیده شده و سرچ های اینترنتی ایندکس شود. برای این منظور نیاز است تا ربات های گوگل سایت آنها را به صورت کامل کراول کنند.

برای اینکه سایت های خبرگزاری بتوانند سرعت خزش سایت خود را افزایش دهند راهکارهای مختلفی پیش روی آنها قرار دارد که مهم ترین آنها می تواند تولید محتوای زیاد و مرتب، سرعت بالای سایت، عملکرد مطلوب سرور و در نهایت نقشه سایت با فرمت XML باشد.

سرعت خزش سایت خبری

همانطور که در بالاتر نیز به آن اشاره کردیم، تولید محتوا برای سایت های خبرگزاری از نظر تعدادی و مقداری با سایر سایتها به طور کامل متفاوت بوده و همین امر خود یکی از اصلی ترین عوامل متفاوت بودن سئو سایت های خبرگزاری با سایر سایت ها است. برای بهبود سئو سایت های خبرگزاری لازم است تا نقشه سایت مخصوص سایت های خبرگزاری برای آنها در نظر گرفته شود.

در این رابطه باید به این نکته توجه ویژه ای نمایید که ارسال محتوای با کیفیت بسیار با اهمیت تر از ارسال مطالب فشرده و پر تعداد است. در صورتی که مطالب زیادی بر روی سایت خود ارسال کنید ولی محتواهای ارسالی کیفیت زیادی نداشته باشند بودجه خزش گوگل برای صفحات کم اهمیت شما مصرف شده و صفحات ارزشمند شما بدون کراول باقی می ماند.

بیشتر بخوانید:  مدت زمان لازم برای سئو سایت چقدر است؟

تمرکز خود را بر روی طراحی درست سایت بگذارید

سایت های خبرگزاری به دلیل تولید محتوای مستمر و حجیمی که دارند، به مرور سنگین شده و در صورتی که در طراحی سایت آنها اشکالاتی وجود داشته باشد و از نظر ساختاری دارای عیب هایی باشند مطمئنا به مرور به مشکلات مختلفی برخورد میکنند. ساختار سایت های خبرگزاری باید به گونه ای طراحی شود که ربات های گوگل و همچنین کاربران آنها به راحتی و در کمترین زمان بتوانند به بخش های مختلف سایت دسترسی داشته باشند.

استفاده از برچسب ها و دسته بندی مناسب برای سایت های خبری از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است زیرا بسیاری از ورودی هایی که سایت های خبری به دست می آورند از بخش دسته بندی و سرچ برچسب های آنهاست. با توجه به اهمیت این موضوع باید در نظر داشته باشید که در صورتی که قصد راه اندازی سایت خبری را دارید می بایست به بحث کنیبالیزیشن برچسب ها با دسته ها و همچنین ایجاد زامبی پیج ها به وسیله برچسب ها دقت داشته باشید.

سایت هایی که محتوای زیادی بر روی سایت خود دارند این امکان را دارند تا بتوانند از زیر دسته ها نیز استفاده کند، در صورتی که تصمیم به استفاده از زیر دسته بندی برای سایت خبرگزاری خود کردید، پیشنهاد می کنیم در این کار نیز افراط نکنید، زیرا وجود زیر دسته های بسیار زیاد باعث دسترسی سخت تر کاربران و ربات های گوگل به سایت شما می شود.

موبایل فریندلی بودن سایت خبری

سایت موبایل فرندلی ایجاد کنید

چند سالی است که استفاده از گوشی های تلفن همراه برای انجام جست و جوهای اینترنتی فرایند رو به رشدی را تجربه نموده است، به طوری که از سال 2018 گوگل اعلام کرده است که به مرور وب سایت هایی که از نسخه موبایل مناسبی بخوردار نیستند را از نتایج حذف می کند. در صورتی که به دنبال تاسیس یک وب سایت خبر گزاری سئو شده هستید، پیشنهاد می کنیم که حتما نسخه موبایل وب سایت خود را در حد بهینه ای طراحی کنید.

یکی دیگر از مواردی که می بایست به آن دقت بسیار زیادی کنید، نسخه AMP وب سایت خبرگزاریتان است. شما با این کار می توانید تا چندین برابر سرعت لود وب سایت خود را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید:  ریتنشن مارکتینگ چیست؟

تحقیق برای کلمات کلیدی را فراموش نکنید

هدفمندی یکی از اصلی ترین بخش های سئو سایت های مختلف است. شما برای سئو هر نوع وب سایتی به تحقیق کلمات کلیدی نیاز خواهید داشت. این کار باعث می شود تا مسیر سئو به خوبی مشخص شده و احتمال اشتباه به حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

محتوای همیشه سبز را در برنامه محتوایی خود قرار دهید

یکی از سبک های محتوایی که طرفدار بسیار زیادی دارد محتوای همیشه سبز است. شما می توانید در هر حوزه و دسته بندی در سایت خبرگزاری خود یک یا چند محتوای همیشه سبز داشته باشید. این سبک از محتوا باعث می شود که سایت شما در تمام طول سال حداقل میزان بازدید کننده را داشته باشد.

همانطور که میدانید خبرگزاری های اینترنتی همیشه اخبار روز را منتشر می کنند که عمری موقت دارند. به همین دلیل برای اینکه بتوانید همیشه یک حجم مشخصی از بازدید روزانه ثابت را داشته باشید، نیازمند وجود چند محتوای همیشه سبز بر روی سایت خود خواهید بود.

تأثیر شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت خبری

از محتوای کپی استفاده نکنید

محتوای کپی در بستر وب ارزش ندارد، می بایست بهترین محتوا را به صورت یونیک و یکتا برای سایت خود تهیه نمایید تا در کنار رشد در سرچ های اینترنتی، از جریمه های گوگل نیز در امان باشید. هیچگاه کیفیت محتوا را به کمیت آن ترجیح ندهید، با سرعت مناسب محتوای یونیک وب سایت خود را تهیه و بر روی سایت انتشار دهید.

در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید

شبکه های اجتماعی به نوعی بازوهای قدرت یک وب سایت خبری هستند، پس سعی کنید در کنار تولید محتوا برای وب سایت خبری خود، در شبکه های اجتماعی مختلف نیز اخبار تولیدی را بازنشر دهید.

آیا می‌توان سایت خبری را اداره کرد اما اخبار را در کانال های رسانه های اجتماعی ارسال نکنید؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت، بسترهای اجتماعی بسیار خبرپسند هستند و فعالیت داشتن در آن‌ها بسیار موثر است. اساسی‌ترین مورد این است که همواره و به طور مداوم در شبکه‌های اجتماعی پست بگذارید.

در این بخش از سری مقالات آموزشی ترافیک مدیا تلاش کردیم تا 7 مورد از ضروری ترین مواردی که در سئو سایت های خبری می بایست رعایت کنید را با شما در میان گذاریم، در انتها از شما می خواهیم در صورتی که نکته دیگری در رابطه با سئو سایت های خبرگزاری را میدانید حتما در بخش نظرات آنرا با ما در میان گذارید.