صفحه تماس با ما یکی از اصلی ترین صفحات تمامی سایت ها است. مخاطبین به وسیله اطلاعاتی که در صفحه تماس با ما در اختیار آنها قرار داده می شود می توانند با شما ارتباط برقرار کنند و حتی نسبت به خرید کالا و خدمات شما اقدام نمایند.

با توجه به اهمیت موضوع تصمیم گرفتیم که در این بخش از وب سایت ترافیک مدیا در رابطه با صفحه تماس با ما اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم تا شما نیز با اطلاع از اینکه یک صفحه تماس با ما می بایست چه ویژگی ها و المان هایی داشته باشد بتوانید صفحه تماس با ما وب سایت خود را به بهترین شکل ممکن بهینه نمایید.

در ادامه مهم ترین موارد مؤثر در افزایش بهره وری و البته ویژگی های صفحه تماس با ما را برای شما بیان کرده ایم، شما می توانید با مطالعه این مقاله به خوبی موجب بهبود عملکرد صفحه تماس با ما وب سایت خود باشید.

تماس با ما

افزایش نرخ تبدیل

اینکه همه چیز آنطور که باید در جایی که باید، قرار داشته باشد این امکان را به وجود می آورد تا کاربرانی که به صفحه تماس با ما وب سایت شما وارد می شوند با تمایل بیشتری نسبت به فرم تماس با ما اقدام کنند و یا تلفن را برداشته و با شماره شما تماس بگیرند. در صفحه تماس با ما وب سایت خود می توانید اطلاعات زیر را قرار دهید تا نرخ تبدیل صفحه تماس با ما شما به حد بسیار زیادی افزایش یابد.

افزایش نرخ تبدیل با کمک صفحه تماس با ما

مشخصات کسب‌ وکار خود را تکمیل کنید

یکی از مهمترین ویژگی های صفحه تماس با ما دارا بودن مشخصات کامل کسب و کارتان است. اینکه شما آدرس محل کار خود را به همراه ایمیل و شماره تماس هایی که به آنها پاسخ می دهید را در صفحه تماس با ما به درستی وارد کرده باشید سبب می شود تا علاوه بر اعتماد بیشتر کاربر به سایت و مجموعه شما، شخص علاقه مند به برقراری ارتباط با شما، بتواند راحت تر با شما ارتباط گرفته و مسئله خود را مطرح نماید.

بیشتر بخوانید:  برند مارکتینگ و تأثیر شگرف آن در جذب مشتری

استفاده از نقشه دسترسی به موقعیت مکانی محل کسب و کار شما نیز یکی دیگر از مواردی است که کمک میکند تا کاربران راحت تر به کسب و کار شما دسترسی داشته باشند. پیشنهاد می کنیم که حتی اگر دفتر فیزیکی نیز ندارید، برای جلب اعتماد بیشتر کاربران حتما نسبت به درج موقعیت مکانی خود در گوگل اقدام نمایید.

در صورتی که مجموعه شما در شهرها یا مناطق دیگر دارای شعباتی است، پیشنهاد می کنیم که در فیلدهای جداگانه و حتی صفحات جداگانه ای اقدام به معرفی نمایندگی های خود کنید، زیرا این کار باعث می شود تا شما در دید اول یک سازمان بزرگ و قابل اعتماد به نظر برسید.

تولید محتوای جذاب برای صفحه تماس با ما

یک محتوای خوب ایجاد کنید

بسیاری از وب سایت ها صفحه درباره ما و تماس با ما سایتشان را در یک صفحه ادغام می کنند. در صورتی که شما نیز چنین سیاستی دارید پیشنهاد می کنیم که بهترین محتوایی که می توانید بنویسید را برای صفحه درباره ما و تماس با ما سایتتان بنویسید، این متن خوب می تواند شعار شما باشد که با آن شناخته می شوید. به طور معمول شعارهایی که برای برندهای مختلف طراحی می شود آگاهی مستقیم یا غیر مستقیمی از فعالیت برند مربوطه در صنعتی خاص را به مخاطبین القا می کند و میتواند بهترین معرف شما باشد. موفقیت صفحه تماس با ما تا حدود زیادی در گرو تولید محتوای جذاب است.

سؤالات کاربران پاسخ دهید

در صفحه تماس با ما تلاش کنید تا با طراحی و قرار دادن یک فرم مناسب، این امکان را ایجاد کنید تا مخاطبین بتوانند سوالات خود را از شما به صورت مکتوب بپرسند. بسیاری از وب سایت های حرفه ای این امکان را ایجاد کرده اند که با تولید یک صفحه سوالات متداول، پیش از اینکه کاربر سوال خود را مطرح کند به وی پاسخ مناسب را ارائه نمایند. به شما نیز توصیه می کنیم تا پس از پاسخ به هر سوال کاربرانتان، سوال و پاسخ را در بخش سوالات متداول وارد کنید تا سایر کاربرانی که این سوال را دارند نیز بتوانند پاسخ خود را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:  تأثیر URL بر سئو سایت

به صفحات اجتماعی خود لینک دهید

بسیاری از مخاطبین راحت ترند که با شما در صفحات اجتماعیتان ارتباط بگیرند، به همین منظور پیشنهاد می کنیم که در صفحه تماس با ما سایتتان حتما لینک شبکه های اجتماعی خود را وارد کنید تا بتوانید از راه های دسترسی بیشتر با کاربرانتان در ارتباط باشید.

لینک دهی صفحه تماس با ما به شبکه های اجتماعی

افزونه وردپرس تماس با ما

با توجه به اینکه وب سایت های وردپرسی بخش اعظمی از وب سایت های کل وب را فرا گرفته اند از این رو در صورتی که وب سایت شما نیز وردپرسی است، پیشنهاد می کنیم تا با نصب افزونه های فرم سازی همچون کانتکت فرم 7، به سادگی فرم تماس با ما حرفه ای برای سایت خود بسازید و دسترسی کاربران را به ارتباط گیری با خود افزایش دهید. پیشنهاد می کنیم تا در فرم تماس با ما سایت خود از ریکپچا نیز استفاده کنید تا بتوانید کاربران واقعی را از ربات ها تشخیص داده و پیام های واقعی بیشتری را دریافت نمایید.

چند نکته برای جذابیت بیشتر صفحه تماس با ما

در قسمت های قبلی به بررسی ویژگی های صفحه تماس با ما پرداختیم. برای اینکه این صفحه از سایت موفقیت بیشتری در جذب مخاطب و افزایش نرخ تبدیل داشته باشد، چند نکته مهم زیر را در خاطر داشته باشید:

  • از تایپوگرافی یا فونت خاص برای صفحه تماس با ما خود استفاده کنید
  • از کلمات ساده، روان و دوستانه استفاده کنید
  • سعی کنید تا از عکس گروهی به همراه سایر هم تیمی های خود استفاده کنید، این کار باعث افزایش اعتماد کاربران به مجموعه شما خواهد شد.
  • در صورتی که موقعیت مکانی دفتر خود را تغییر دادید، حتما آدرس موقعیت جدید را در بخش تماس با ما ویرایش کنید، برخی از کسب و کارها همین نکته ساده را فراموش می کنند و باعث می شود تا بخشی از مشتریان خود را از دست دهند.