اینستاگرام شبکه‌ی اجتماعی محبوبی است که بیش از نیم میلیون کاربر روزانه در آن فعالیت دارند. نزدیک به 80 درصد این تعداد برای ارتباط با کسب و کارها و خرید محصول و خدمات مورد نیازشان از اینستاگرام استفاده می‌کنند. این میزان به دلیل شرایط حال حاضر بیشتر هم شده است و به احتمال زیاد در آینده برگشتی به وضع قبل نخواهند بود و همچنان افراد تمایل خواهند داشت از طریق این شبکه به آسانی خریدهای خود را انجام دهند.

اگر تا به حال از اهمیت این شبکه‌ی اجتماعی غافل بوده‌اید، دیگر وقت آن است که تغییری در نگرش خود ایجاد کنید و دست به کار شوید، پیش از آنکه کسب و کارتان را در رقابت شدید این روزها از دست بدهید. اگر هم فعالیت خود را در اینستاگرام شروع کردید اما نتوانستید  موفق شوید، جای درستی آمده‌اید.

در این مقاله با شما از ویژگی‌های بهترین صفحه‌های اینستاگرام صحبت خواهیم کرد و با ارائه‌ی این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کنیم تا بهترین راهکارها را اتخاذ کنید و پیجی موفق در اینستاگرام داشته باشید.

ویژگی بهترین صفحه‌های اینستاگرام

بعضی از پیج‌های اینستاگرام هستند که برای فالوئرها بسیار جذاب بوده، کاربران مدام محتوای آن‌ها را دنبال کرده و تعامل بالایی را با آن پیج‌ها برقرار می‌کنند. با هم ببینیم ویژگی این پیج‌های پر طرفدار چیست.

اینستاگرام
بهترین پیج اینستاگرام

عمومی (public) هستند

به طور پیش فرض هر صفحه‌ای که در اینستاگرام ساخته می‌شود، عمومی است یعنی هر کاربری در اینستاگرام می‌تواند به پست‌ها و استوری آن پیج دسترسی داشته باشد، آن‌ها را به اشتراک بگذارد یا حتی ذخیره کند. اگر قصد دارید برای کسب و کارتان پیجی در اینستاگرام بسازید، یکی از راهکارهای مفید و مؤثر برای جذب مخاطب باز بودن یا همان عمومی بودن صفحه است تا همه بتوانند از پیج شما دیدن کنند و در صورت تمایل برند شما را دنبال کنند. این فالوئرها، فالوئرهای واقعی و مشتری‌های باالقوه هستند.

در صورتی که پیجتان خصوصی (بسته) باشد، تنها کسانی می‌توانند پست‌های شما را ببینند که پیج شما را دنبال کرده‌اند. تا اینجای کار خوب است اما این موضوع نیاز به وقت و انتظار دارد که معمولاَ از حوصله‌ی مخاطب امروزی خارج است. حتی اگر مخاطبی شما را فالو کند، تضمینی نیست که با محتوای شما ارتباط بگیرد و در پیجتان بماند.

پس بهترین استراتژی عمومی بودن صفحه است. برای این کار به قسمت setting و سپس privacy بروید و گزینه‌ی private account را خاموش کنید.

نام کاربری آسانی دارند

نام کاربری‌ای انتخاب کنید که به راحتی پیدا شود و کاربر با یک جستجوی ساده بتواند پیج شما را در اول لیست نتایج جستجو مشاهده کند. سعی کنید از نام برندتان در نام کاربری خود استفاده کنید. اگر هم قبلاً کسی نام برند شما را در اینستاگرام ثبت کرده و نمی‌توانید آن را انتخاب کنید، حتماً نام برندتان را در ابتدای نام کاربری قرار دهید تا سریعتر پیدا شوید.

نام کامل کسب و کارشان در پروفایل ذکر شده است

نام کامل کسب و کار شما باید در پروفایلتان درج شود. این بخش در قسمت نام صفحه وارد می‌شود و زیر نام کاربری به نمایش گذاشته می‌شود و هنگام جستجو هم آن را زیر عکس پروفایل مشاهده خواهید کرد.

ویژگی های بهترین پیج اینستاگرام
معرفی ویژگی های بهترین پیج اینستاگرام

تصویر پروفایلی مطابق با برند دارند

عکس‌های پروفایل اولین مواجهه کاربرها با صفحات اینستاگرام هستند و به همین جهت اهمیت زیادی در جذب مخاطب دارند. عکس پروفایلی که انتخاب می‌کنید باید واضح بوده و با برندتان هماهنگ باشد. بسیاری از سازمان‌ها از لوگوی خود به عنوان عکس پروفایلشان استفاده می‌کنند.

بیوگرافی مختصر و مفیدی دارند

بیوگرافی یا همان بیو مناسب که اطلاعات مفید و مختصری در مورد کسب و کار ارائه دهد، از ویژگی‌های یک صفحه‌ی اینستاگرامی موفق است. شما به اندازه‌ی 150 کاراکتر فرصت دارید تا مخاطب را با برند و فعالیت خود آشنا کنید. بیو شما باید شامل اطلاعاتی باشد که به مخاطب بگوید شما چه هستید و چه کاری می‌کنید. علاوه بر این آوردن یک ویژگی منحصر به فرد و خاص از کسب وکارتان در بیو هم ایده‌ی بسیار خوبی است.

آدرس وب سایت دارند

بهترین صفحه‌های اینستاگرام آدرس سایت خود را در پیجشان و حتماً در قسمت URL قرار می‌دهند زیرا تنها در این قسمت است که کاربران با کلیک بر روی آدرس به سایت هدایت می‌شوند. در غیر اینصورت آدرس وب سایت به شکل متن خواهد بود نه لینک و کمتر کاربرانی هستند که مرورگری را باز کنند و به صورت دستی آدرس را تایپ کنند.

از طریق این امکان در اینستاگرام می‌توانید مخاطب‌ها را به وب سایت، بلاگ یا کمپین خود هدایت کنید. همیشه با ارجاع دادن مخاطب‌ها به بیو پیج با عباراتی مثل «لینک در بیو» و غیره آن‌ها تشویق کنید تا به بیو رفته و بر روی لینک مد نظرتان کلیک کنند.

آدرسی که می‌توانید در قسمت URL قرار دهید، تنها محدود به آدرس وب سایت نیست و می‌توانید برای تعامل با مخاطب‌ها لینک‌های مختلفی مثل ویدئوهای یوتیوب، آفرهای ویژه و … را قرار دهید و همواره این قسمت را با توجه به فعالیت‌ها و رویدادهای مختلف به روز نگه دارید.

سعی کنید در این قسمت از لینک‌های کوتاه که حاوی کدهای UTM است استفاده کنید و از این طریق بررسی کنید که چه میزان ترافیکی از سمت اینستاگرام دریافت کرده‌اید.

فعالیت در اینستاگرام
رشد کسب و کارها با اینستاگرام

محتواهای تصویری جذاب و با کیفیتی دارند

یکی از کارهایی که می‌توان برای بهینه‌سازی و جذب مخاطب انجام داد، تولید و به اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدئوهای با کیفیت است. مخاطب‌ها زمانی که با پیجی در اینستاگرام آشنا می‌شوند، ابتدایی‌ترین کاری که می‌کنند اسکرول کردن بین 10 یا 20 پست آخر آن پیج است. چیزی که در این اسکرول کردن به چشم مخاطب می‌آید، تصاویر و کاورها است که نقش کلیدی‌ای در جذب مخاطب دارند. پس تصاویری به اشتراک بگذارید که مخاطب را جذب کرده و به مراحل بعدی برای فاولو کردن پیجتان برساند.

برنامه‌ی پست گذاری منظم و مداومی دارند

یکی از خصوصیات مهم که در بهترین صفحه‌های اینستاگرام می‌بینید، فعالیت مداوم و منظم آن پیج‌ها است. البته منظور، پست گذاشتن زیاد نیست چون از حوصله و وقت مخاطب خارج است اما پست‌گذاری روزانه یا سه روز در هفته آن هم در بازه‌ی زمانی مشخص بسیار به دیده شدن محتواها و پیج شما کمک خواهد کرد. فراموش نکنید کیفیت بر کمیت اهمیت دارد و نباید به خاطر انتشار تعداد پست‌های بیشتر، از کیفیت غافل شوید.

با مخاطب‌ها تعامل دارند

بسیار مهم است که پس از به اشتراک گذاشتن پست و استوری، زمانی را برای پاسخگویی به کامنت و دایرکت مخاطب‌ها بگذارید و با آن‌ها تعامل و ارتباط برقرار کنید. تمام پیج‌های موفق بر این باورند که ارتباط با مخاطب عاملی بسیار مهم در وفاداری آن‌ها و بهبود و رشد کسب و کار است و این موضوع در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام هم صادق است.

امیدواریم  شما هم با الگوبرداری از پیج‌های موفق‌ و با رعایت نکات گفته شده، بتوانید پیجی محبوب و پر طرفدار برای کسب و کار خود بسازید و هر روز موفق‌تر از قبل شوید.