هدف از راه‌اندازی یك وبسایت و بهینه سازی آن برای هر كسب و كاری، كوچك یا بزرگ، افزایش ترافیك ورودی و نرخ تبدیل است. درواقع تبدیل مشتریان ورودی و تبدیل آنها به مشتریان واقعی و به نوعی وفادار یك ارزش مهم برای یك سایت تلقی می‌شود. راهكارهای متعددی برای دستیابی به این مهم وجود دارد كه از جمله مهمترین آنها می‌توان به پوش نوتیفیكیشن اشاره كرد.

در این مقاله از ترافیك مدیا قصد داریم تا در خصوص كاربرد پوش نوتیفیكیشن در سایت و افزایش مشتریان وفادار نكاتی را بیان كنیم كه به رشد كسب و كارتان كمك فراوانی خواهد كرد؛ با ما همراه باشید:

معرفی پوش نوتیفیكیشن

این نرم افزار دقیقاً همانند پیامك گوشی همراه عمل می‌كند و پیام شما را به مخاطبان ارسال می‌كند؛ درواقع با استفاده از كوكی كاربران شما را شناسایی كرده و به آنها پیام ارسال می‌كند. هدف از پوش نوتیفیكیشن نمایش تبلیغات به كاربران و بازگرداندن مجدد آنها به سایت است.

با كمك پوش نوتیفیكیشن می‌توان در مرورگر به كاربران پیام یا نوتیفیكیشن ارسال كرد و كاربران در صورت تمایل بر روی آن كلیك كرده و وارد سایت شما شود. توجه داشته باشید كه برای كاربران موبایل این نوتیفیكیشن همانند پیام‌های واتس آپ، به صورت متنی بر روی گوشی ظاهر خواهد شد.

كاربرد پوش نوتیفیكیشن برای سایت در دو گروه اصلی قرار می‌گیرند؛ اول بهبود عملكرد سایت و دیگری تبلیغات مؤثر. حال این سؤال مطرح می‌شود كه این ابزار چگونه می‌تواند به بهبود سایت شما كمك كند؟ برای دریافت پاسخ این سؤال ادامه این مقاله را از دست ندهید.

مزایا و كاربرد پوش نوتیفیكیشن برای سایت

اگر شما طرفدار موضوع خاصی باشید از ورزشی گرفته تا مد روز و در حین اتفاقات مهم روز خبری در این عرصه‌ها، پیامی با موضوع جذاب در رابطه با آنها برای شما ارسال شود، روی گوشی همراه یا صفحه دسكتاپ، به احتمال زیاد بر روی پیام كلیك كرده و وارد سایت مدنظر خواهید شد. درواقع این سایت توانسته به شكل لینك مستقیم یا  direct link شما را مجدد به آن بازگرداند.

بیشتر بخوانید:  هر آنچه باید در مورد تبلیغات گسترده تلگرام بدانید!

پوش نوتیفیكیشن دقیقاً همین كار را با كاربران خود می‌كند و با ارسال تبلیغات جذاب سعی می‌كند آنها را به سایت بازگرداند.

مزایای پوش نوتیفیكشن برای رسانه

همانطور كه میدانید مهمترین اصل برای افزایش سطح درآمد از دیجیتال ماركتینگ یا بازاریابی آنلاین، این است كه بتوانید آمار بازدید از سایت خود را بالا ببرید. كاربران از طرق مختلفی از جمله گوگل، شبكه‌های اجتماعی، لینك مستقیم و … به سایت شما هدایت خواهند شد.

از جمله این روش‌ها می‌توان به پوش نوتیفیكیشن اشاره كرد كه حكم یادآوری را برای كاربران شما داشته و مجدد آن‌ها را به سایت شما باز میگرداند. این ابزار در تبدیل مشتریان ورودی به وفادار هم كمك بسیاری خواهد كرد كه بستگی به عملكرد و تبلیغات شما خواهد داشت. مهمترین مزایایی كه این ابزار برای سایت و در مجموع كسب و كارتان در فضای رسانه دارد، به شرح زیر می‌باشند:

افزایش بازدید از سایت

همانطور میدانید آنچه سبب موفقیت سئوی سایت شما می‌شود این است كه آمار بازدید از آن افزایش پیدا كند. استفاده از استراتژی مناسب كلمات كلیدی سبب می‌شود بر اساس آنها در گوگل رتبه بگیرید و در صفحه نخست نتایج جستجو قرار بگیرید.

افزایش كلیك بر روی تبلیغات

بالا رفتن ترافیك ورودی سایت به خودی خود آمار نمایش تبلیغاتی را نیز افزایش می‌دهد، افزایش بازدیدها نرخ كلیك را زیاد كرده و به این ترتیب نرخ تبدیل و درآمد شما از سایت افزایش خواهد یافت.

نحوه به كارگیری ابزار پوش نوتیفیكیشن

برای شروع استفاده از این ابزار پوش نوتیفیكیشن و بررسی كارایی آن بهتر است از سرویس‌هایی كه خدمات رایگان ارائه می‌دهند استفاده كنید؛ هرچند سرویس‌هایی هم هستند كه پولی می‌باشند. از جمله سرویس‌های رایگان برای این ابزار میتوان به موارد زیر اشاره كرد كه البته هركدام از آنها مزایا و معایبی دارند:

بیشتر بخوانید:  35 نکته درخصوص سئو سایت مشتریان

onesignal.com

sendpulse.com

pushwoosh.com

foxpush.com

letreach.com

pushpad.xyz

pushengage.com

pushcrew.com

pushassist.com

جهت استفاده از پوش نوتیفیكیشن مراحل زیر را طی كنید:

عضویت در سایت‌های معرفی شده

انتخاب و طراحی فرم پوش نوتیفیکیشن بسته به نیاز خود

جایگذاری یک یا چند خط کد ارسال شده در بخش‌ کدهای قالب سایت و تگ HEAD

نكته: سایت‌هایی كه دارای سیستم مدیریت محتوای طراحی شده یا وردپرس هستند، بخشی در قالب‌های آنها وجود دارد كه میتوان كدها را در بخش تنظیمات قالب وارد نمایید؛ لذا نیازی نیست به نحو دستی كدها را وارد كنید.

مشاهده فرم عضویت شما در مرورگر با باز شدن سایت شما از سوی كاربران

عضویت كاربران و ورد آنها به لیستت شما در صورت تمایل

ارسال نوتیفیكیشن به كاربرانتان با ورود به پنل خود

با  ورود به بازار نوتیفكیشن و آغاز آن پیام های شما به لیست مخاطبانتان در مرورگرهای گوگل کروم یا موزیلا فایر فاکس ارسال خواهد شد و بسته به جذابیت تبلیغات شما، كاربران مجدد به سایت شما باز خواهند گشت و كاربرد پوش نوتیفیكیشن برای سایت شما محرز خواهد شد.