آیا دغدغه این را دارید که  توسط موتورهای جست و جوگر دیده نمی‌شوید و دوست دارید در صفحه اول گوگل ظاهر شوید؟ دوست دارید بدانید چگونه می‌شود در صفحه اول گوگل ظاهر شد؟ باید به شما بگوییم که راه حل این دغدغه‌ی شما يعني قرار گیری در صفحه اول گوگل در این مقاله وجود دارد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

چگونه می‌شود در صفحه اول گوگل ظاهر شد؟

دو راز بسیار مهم برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل وجود دارد. اول از همه باید بدانید که برای این کار باید به برند سازی و تولید محتوای تاثیرگذار و ارزشمند است. این دو مورد که گفته شد، از مهم ترین عوامل  برای رسیدن به قرار گیری در صفحه اول گوگل بسیار موثر و تاثیرگذار است.

باید به این نکته توجه کنیم که بهبود سئو بدون برند سازی در اغلب موارد بدون تاثیر است و فروش و ارائه خدمات بالایی نخواهید داشت. در واقع برند سازی در بالا بردن اعتماد کاربران بسیار تاثیر خواهد داشت.

محتوای تاثیرگذار و ارزشمند چیست؟

محتوای ارزشمند برای یک سایت در واقع محتوایی تلقی می‌شود که در راستای کشیدن مشتریان هدف به سایت شما اثرگذاری داشته باشد و همچنین بتواند منجر به جلب اعتماد و هدایت مشتریان به سمت خرید محصول و یا استفاده از خدمات شود.

پس نتیجه می‌گیریم که برای رسیدن به این هدف باید مشتریان خودتان را بررسی و تحلیل کنید و طیف آنها را بسنجید و در راستای آن محتوا تولید کنید که به این کار پرسونای مخاطب گفته می‌شود.  پس از تولید محتوا بر اساس پرسونای مشتری، باید به علایق و نیازها و طرز فکر مخاطب توجه کرد.

بیشتر بخوانید:  چگونه برای اینستاگرام ویدیویی باکیفیت بسازیم؟

حالا بهتر است بدانیم که محتوا به چند شکل تولید می‌شود. انواع محتوا به این ترتیب است:

  • محتوای متنی
  • محتوای تصویری (شامل عکس، اینفوگرافیک و …)
  • محتوای ویدئویی
  • محتوای فایلی (pdf , اسلاید پاورپوینت و …)

متن از ارکان اصلی سئو است. در بهبود و بالا بردن سئو محتوا حرف اول را می‌زند. البته که هر محتوای این ویژگی را ندارد. در واقع برای قرارگرفتن در صفحه اول گوگل نیازمند تولید محتوایی ارزشمند هستید.

اکنون بهتر است بدانیم یک محتوای متنی مناسب برای صفحه خود چه ویژگی‎هایی را باید در متن خود لحاظ کرده و بگنجانید:

  1. شناسایی و تشخیص درست واژه‎های کلیدی
  2. استفاده درست از کلمات کلیدی در متون
  3. طول متن در عناوین، تیترها، و در کل مقاله یا صفحه اهمیت ویژه‌ای دارد.
  4. استراتژی محتوا نویسی اهميت بالایی دارد.
  5. به هیچ عنوان از متن کپی استفاده نکنید

ابزارهايي برای شناسایی کلمات کلیدی

برای قرار گیری در صفحه اول گوگل و بالا بردن سئو در موتورهای جست و جو گر باید آنها را با کلمات کلیدی نسبت به صفحه خود حساس کنید. در این مسیر باید چند مورد را انجام دهید. باید رقبای خود را رصد کنید. در ادامه با استفاده از سرچ گوگل کلمات پیشنهادی آن را که در پایین صفحه می‌آید استفاده کنید.

برای بررسی رتبه بندی سایت رقبا می‌توانید از الکسا استفاده کنید. با بررسی دقیق سایت رقبای خود می‌توانید در اطلاعات نمایش داده شده بخشی به نام Top Keywords from Search Engines وجود دارد که در آن پنج کلمه‌ای که بیشترین ورودی از موتورهای جست و جو را داشته‌اند به شما نمایش می‌دهد. این کلمات همان کلمات کلیدی رقیبان شماست.

در حالتی که می‌خواهید از گوگل برای شناسایی کلمات کلیدی استفاده کنید، وقتی می‌خواهید در قسمت جست‌وجو بنویسید، عباراتی به شما پیشنهاد می‌دهد که همان پرتکرار ترین عباراتی است که کاربران به دنبال آن هستند.

بیشتر بخوانید:  مدل RFM براي تحلیل رفتار مشتریان

ابزارهایی وجود دارد که می‎توان از آنها برای رسیدن به کلمات و عبارات کلیدی می‌توان استفاده کرد، ابزارهای مثل google trends و keyword planner ، و یا keywordtool.io

استفاده از کلمات کلیدی در متن روش دیگری که به تولید محتوای ارزشمند کمک می‌کند. اکنون بعد از تمامی روش‌هایی که گفته شد و کلمات کلیدی به دست آمد، با این کلمات به دست آمده چه کنیم و چگونه از آنها استفاده کنیم. پیش از هر چیزی باید کلمات را دسته‌بندی کنیم.

منظور از دسته بندی کلمات کلیدی این است که برخی کلمات از نظر گوگل یکی هستند و می توانند دارای یک نتیجه باشند، پس برای این کلمات باید فقط یک مطلب را در نظر بگیریم. برخی دیگر از واژه‌ها هم دارای معنی و کاربرد متفاوت هستند. تشخیص اینکه کدام کلمه ها را می توان در یک صفحه با هم سئو کرد و یا اینکه کدام کلمات را باید در صفحاتی جداگانه روی سئوی آن کار کرد ، دشوار به نظر می‌رسد که نیاز به تجربه بالای سئوکار دارد.

در آخر هم به طول محتوای مورد نظر باید دقت کنید که نه بسیار طولانی و نه کوتاه باشد. در واقع طول متن شما باید به نحوی باشد که با در بر داشتن کلمات کلیدی بیشتر، گوگل شما را منبع بداند و بیشتر شما را نمایش دهد. در ضمن از استراتژی محتوا غافل نشوید. به یاد داشته باشید که استراتژی محتوا مهم‎ترین عامل تاثیرگذار در موفقیت شما در میام انبوهی از رقباست.