عید نوروز برای همه کسب و کارها رونق و درآمد فراوان به همراه داشته است. اما متأسفانه به ویژه به خاطر شرایطی که اپیدمی کرونا در یک سال و خرده‌ای اخیر ایجاد کرده است، کسب درآمد از هر زمان دیگری چالش برانگیزتر شده است.

پیشترها در سیزده روز تعطیلات که بسیاری از کسب و کارها پس از حجم فراوان فروش اسفند ماه با کاهش فروش روبرو بودند، فرصتی برای انجام تغییرات مورد نیاز، بررسی روندهای کسب و کار و آماده شدن برای سال جدید بود. اما با شروع پاندمی کرونا شرایط تغییر کرد.

با خانه نشین شدن مردم، عدم وجود سرگرمی‌های کافی و عدم امکان خرید حضوری، استفاده از اینترنت و خریدهای آنلاین به شدت افزایش یافت و این فرصتی بود برای کسب و کارها به ویژه آن‌هایی که پیشتر کسب و کار خود را آنلاین کرده بودند تا تبلیغات و محصول و خدمت خود را در برابر چشمان میلیون‌ها مخاطبی قرار دهند که به به فضای آنلاین و اینترنت روی آورده بودند.

یکی از ویژگی‌های کسب و کارهای موفق به روز بودن آن‌ها و منطبق شدن با شرایط روز است. پس چنین تغییری نباید از چشم یک تاجر موفق دور بماند زیرا که انعطاف و تطبیق با زمانه مسیری است به سوی موفقیت. در این مقاله کمپین تبلیغات کلیکی در نوروز با هدف‌های متفاوت را با هم بررسی می‌کنیم زیرا برای هر کسب و کار تبلیغ بسته به هدفی که دنبال می‌کند، تفاوت دارد.

تبلیغات-کلیکی

هدف کمپین تبلیغاتی در نوروز

هدف از کمپین تبلیغات کلیکی را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

  • افزایش فروش
  • جمع‌آوری لید
  • ایجاد آگاهی از برند
بیشتر بخوانید:  چگونه یک کلمه کلیدی را در گوگل بالا بیاوریم؟

عید نوروز زمان مناسبی برای اجرا و موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی به ویژه تبلیغات کلیکی در این روزها است. با افزایش خرید آنلاین، کسب و کارهای آنلاین هم بیشتر شده و در نتیجه اهمیت تبلیغات کلیکی هم بیشتر شده است.

کمپین با هدف افزایش فروش

فروش کالا و خدمت هدف اصلی این نوع از کمپین‌ها است. کسب و کارهایی که در این دوره ارائه و پشتیبانی خوبی ندارند، از صحنه رقابت حذف می‌شوند. با حذف این رقبا فرصتی برای کسب و کارهای فعال پیش می‌آید تا فروش خود را افزایش دهند و آگاهی از برند خود را بالا ببرند.

کمتر بودن رقبا، کم شدن هزینه‌ها برای تبلیغ و کسب ترافیک بیشتر را هم به دنبال خواهد داشت.

تبلیغات-کلیکی

کمپین با هدف افزایش لید یا سرنخ

ارائه خدمات و محصولات رایگان یکی از روش‌های جذب لید به خصوص در عید نوروز است. با توجه به افزایش اوقات فراغت کاربران و همچین پیش‌بینی ادامه داشتن پاندمی در عید سال پیش رو نیز، ترافیک اینترنت از همیشه بیشتر خواهد شد و این فرصت مناسبی برای ارائه خدمات، آگاهی سازی از برند و کسب لید بیشتر است.

کمپین با هدف افزایش آگاهی از برند

هدف این گروه از کمپین تبلیغات کلیکی بیشتر نمایش است تا افزایش کلیک و به همین دلیل هزینه کمتری هم دارند. افزایش استفاده از اینترنت به شما این امکان را می‌دهد تا با افراد بیشتری ارتباط بگیرید و آگاهی سازی از برندتان را بالا ببرید. آگاهی از برند، اعتماد سازی بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر را به همراه دارد.

از آنجایی که در عید نوروز حجم تبلیغات کمتر می‌شود، قیمت آن‌ها هم مناسب‌تر می‌شود و می‌توانید تبلیغ خود را با هزینه کمتر و حتی به تعداد دفعات بیشتر به نمایش بگذارید.

بیشتر بخوانید:  ویژگی‌ها و اهمیت صفحه تماس با ما

به غیر از تبلیغات کلیکی، تبلیغات اینفلوئنسری، تبیلغات پیامکی و ایمیلی هم می‌توانند در زمره کمپین تبلیغاتی نوروز جای داشته باشند. حتماً از این فرصت برای رشد کسب و کارتان و همینطور افزایش درآمدتان استفاده کنید که چنین فرصتی تنها سالی یک بار در خانه‌تان را می‌زند. کمپین هر هدفی را که مدنظر داشته باشد اگر به درستی اجرا شود، می‌تواند کسب و کار شما را از این رو به آن رو کند.