آیا کامنت بیشتر در اینستاگرام امتیاز به حساب می‌آید؟

دریافت کامنت بیشتر در اینستاگرام برای شما میزان تعامل بیشتر (engagement) را در پی خواهد داشت. بالا بودن میزان تعامل در اینستاگرام به سئو صفحه‌ی شما بسیار کمک خواهد کرد و باعث می‌شود که در جستجوی اینستاگرام صفحه‌ی شما در لیست اولیه و حتی بالاترین گزینه در لیست نشان داده شود و در نتیجه مخاطب‌های بیشتری به صفحه اینستاگرام و کسب وکار شما جذب خواهند شد و در بین رقبای خود خواهید درخشید.

حال بیایید بررسی کنیم و ببینیم به جز روش‌های معمول و دم دستی مثل عمومی کردن صفحه، برگزاری مسابقه و غیره، چطور می‌شود در اینستاگرام کامنت بیشتری دریافت کرد.

به اشتراک‌گذاری پست‌هایی که دعوت به گفتگو می‌کنند

پست‌هایی که به اشتراک می‌گذارید باید قابل گفتگو باشند و مخاطب را به شما نزدیک کنند. به مخاطب نشان دهید که در دسترس هستید و می‌توانند با شما گفتگو کنند. اگر مخاطب ببیند که پاسخگو نیستید، پس کامنتی هم نمی‌گذارد. در نتیجه قابل گفتگو و در دسترس بودن یکی از راه‌های دریافت کامنت بیشتر است.

دوری از قاطعیت

سعی کنید در تولید محتواهای خود مباحثی را ارائه کنید که چالش‌برانگیز باشند، مباحثی که مخاطب را ترغیب به شرکت در بحث با شما و همدیگر کند. نکته‌ای که باید توجه کنید این است که از همان ابتدا نظر خود را به طور قطع بیان نکنید چون این کار ذهن مخاطب را محدود می‌کند و مخاطب تصور می‌کند که شما طرف خود را انتخاب کرده‌اید و بحث فایده‌ای ندارد. قاطعیت همچون آبی بر آتش گفتگو است و آن را به انتها می‌رساند. بنابراین جا برای بحث بگذارید و به مخاطب انگیزه دهید که نظر خود را بیان کند.

کامنت بیشتر در اینستاگرام
دریافت کامنت بیشتر در اینستاگرام

از انتقاد دوری کنید و پذیرا باشید

طوری عمل کنید که مخاطب‌ها بدون نگرانی از واکنشتان بتوانند با شما در ارتباط باشند. هیچ کس در گفتگویی که می‌داند از او انتقاد خواهد شد وارد نمی‌شود. بازخوردی که به مخاطبین خود می‌دهید، به آن‌ها جسارت و انگیزه‌ی ارتباط و گفتگو با شما را می‌دهد.

به مخاطب‌ها نشان دهید که می‌توانند به راحتی با شما ارتباط داشته باشند مثلاً با نشان دادن ظرفیت خود در مواجه با انتقادها، پذیرا بودن هر نوع مخاطبی، نشان دادن وجه اشتراک خود با آن‌ها طوری که مخاطب‌ها حس کنند شما جزئی از آن‌ها هستید و مثل یک دوست و همراه، کاملاً صادق و پذیرا هستید.

در ارتباطات روزمره هم که دقت کنیم ما با کسانی ارتباط داریم که با آن‌ها حس راحتی می‌کنیم. همانطور که آن‌ها خودشان هستند، به ما هم اجازه می‌دهند تا خودمان باشیم و این گونه است که ارتباط به بهترین و بیشترین حد خود می‌رسد.

اجتماعی باشید

اینستاگرام یک شبکه‌ی اجتماعی است, پس فراموش نکنید که اجتماعی باشید. درست است که صفحه‌ی شماست ولی اساس تمام شبکه‌های اجتماعی، ارتباط است. پس آنچه را به اشتراک بگذارید که در عین اینکه خودتان است، همان بخشی از شماست که به دنبال ارتباط و گفتگو است.

درتولید محتوای خود به این نکته توجه داشته باشید که مخاطب را به چالش بکشید، نظر او را بپرسید. علاوه بر این با احترام با نظرات آن‌ها برخورد کنید و با بازخوردی درست آن‌ها را به گفتگوی بیشتر تشویق کنید.

کامنت
دریافت کامنت با تولید محتوای جذاب

ارتباطی دو طرفه ایجاد کنید

منتظر نمانید که مخاطب به سراغ شما بیاید و ارتباط شکل بگیرد. خودتان از راه‌های مختلف به سراغ مخاطب بروید و ارتباط و گفتگو را با او شروع کنید.

به دنبال ارتباط یک طرفه بودن در اینستاگرام صفحه‌ی شما را به صفحه‌ای حوصله سر بر تبدیل می‌کند که تنها هدف آن ارائه محصول و فروش است و به مخاطب این حس القا می‌شود که نظر و خواست او چندان مهم نیست و تنها هدف شما فروش و سود خودتان است. در صورتی برای رسیدن به فروش و سود باید ارتباطی دو سویه با مخاطب داشت. اینکه مخاطب کامنت بگذارد، دایرکت ارسال کند و در نهایت شما هیچ اهمیتی به آنچه به شما گفته می‌شود ندهید، پاسخ و تعاملی نداشته باشید، باعث می‌شود که مخاطب مطمئن شود ارتباط با شما هیچ فایده‌ای برای او نخواهد داشت پس تمایلی هم به ارتباط با شما نخواهد داشت.

طرح پرسش‌هایی که همه‌ی مخاطب‌ها را درگیر کند

می‌توانید برای دریافت کامنت بیشتر سؤال‌هایی بپرسید که مخاطب‌های بیشتری بتوانند پاسخگو باشند. پرسیدن سؤال‌های سختی که تنها دغدغه‌ی افرادی کمی است و برای پاسخ دادن نیاز به فکر و زمان بیشتری دارند، فقط مخاطب خاص شما را درگیر می‌کند. هر چند به چالش کشیدن افراد بسیار کمک‌کننده خواهد بود و مخاطب‌های خاص شما را بیشتر جذب می‌کند اما اگر هدف شما داشتن ارتباطات بیشتر است پس به فکر مخاطب‌های عام خود هم باشید و آن‌ها را هم در نظر بگیرید.

با این وجود همیشه سعی کنید مخاطب‌های خاص خود را داشته باشید چرا که این مخاطب‌ها می‌توانند طرفدارهای همیشگی شما شوند و همیشه تعامل نسبی‌ای را برای صفحه‌ی شما ایجاد کنند.

کلیدی‌ترین راه برای افزایش کامنت در اینستاگرام

در اینستاگرام لایک‌ها، کامنت‌ها و تعداد بازدید ویدئوها اهمیت فوق العاده‌ای دارد چون فاکتورهای اساسی الگوریتم اینستاگرام هستند و محل قرار گیری پستتان را در فید خبری مدنظر تعیین می‌کنند. از این جهت هرچه لایک و کامنت پست‌تان در اینستاگرام زیادتر باشد، احتمال مشاهده شدن آن در صفحه جستجو یاExplore  بیشتر خواهد بود.

در نتیجه اگر قصد دارید در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام برند موفقی داشته باشید، سعی کنید بهترین و مناسب‌ترین ساعت را برای به اشتراک گذاشتن پست‌ها پیدا کنید، از تعداد مناسبی هشتگ‌ مرتبط استفاده کنید، مسابقه برگزار کنید، فالوورها را به گذاشتن کامنت تشویق کنید و با توجه به نکاتی که قبل‌تر به آنها اشاره کردیم، در نهایت درگیری کاربران با پیج‌تان را بالا ببرید.